Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana ustawień icloud dla windows, by nie zajmował miejsca na komputerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 snaperr

snaperr
  • 67 postów

Napisano 21 stycznia 2020 - 15:06

Witajcie, kupiłem na miesiąc iCloud 2TB z myślą że zrobie sobie szybko kopię zapasową serwera który posiadam, by go sformatować. Więc zadowolony zaczynam kopiować dane z serwera bezpośrednio na iCloud Drive i nagle BUM. System wywala informację że mam za mało miejsca. Jak się okazało iCloud przechowuje fizycznie na moim dysku te pliki. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jak ja mam dodać ponad 1.5TB na iCloud? na dysku w komputerze mam wolne tylko 200GB więc to o wiele za mało. Strona WEB natomiast pozwala na max plik 10GB co też odpada. Czy właśnie utopiłem 40zł na coś czego nie mogę użyć? Jak skasuje folder iCloud z komputera to chyba i wszystkie pliki z icloud się wykasują? Wpadłem na pomysł by jeszcze zmienić lokalizację folderu icloud drive na mój serwer ponieważ tam mam dostępne jeszcze ponad 4TB miejsca i tam bym wgrał (przekopiował do folderu) poczekał aż się zsynchronizuje i wtedy zmienił ponownie lokalizację. #2 winmaciek

winmaciek
  • 2 053 postów
  • Płeć:

Napisano 21 stycznia 2020 - 16:10

W wersji z Microsoft Store jest podobny mechanizm zarządzania przechowywanymi plikami co w OneDrive. Po skopiowaniu katalogu można kliknąć katalog prawym przyciskiem i nakazać zwolnienie miejsca (w drugą stronę też - można nakazać, by kopia pliku była zawsze przechowywana), co spowoduje usunięcie się kopii lokalnych po ich zsynchronizowaniu. Wersja ze strony Apple działa inaczej i sama tym (dosyć nieudolnie) zarządza. 


iPhone XS, iPad 10.5"

#3 nuggie

nuggie
  • 233 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 13:38

"Wpadłem na pomysł by jeszcze zmienić lokalizację folderu icloud drive na mój serwer ponieważ tam mam dostępne jeszcze ponad 4TB miejsca i tam bym wgrał (przekopiował do folderu) poczekał aż się zsynchronizuje i wtedy zmienił ponownie lokalizację. "

Tak zrób.#4 cronopioverde

cronopioverde
  • 3 299 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 03 lutego 2020 - 12:03

Ostatnie pytanie (już schowane) nie ma nic wspólnego z tym tematem. Proszę założyć swój.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych