Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zwiększona temperatura MacBooka przy podłączonym monitorze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nefii

nefii
  • 2 postów

Napisano 18 stycznia 2020 - 11:46

Dzień dobry,

Mam do Was pytanie, a mianowicie gdy podłączam monitor przez hdmi do mojego macbooka pro 13 z 2015 to temperatura rośnie o jakieś około 8/10 stopni. Bez monitora temperatur przy korzystaniu z neta oscyluję w granicach 40-50, a gdy podłącze monitor przez hdmi przy korzystaniu z internetu to temperatura wzrasta i oscyluję między 48 a 57, przy większym obciążeniu przez przeglądarkę do 60. Mimo takiej temperatury laptop nie uruchamia wiatraków, jest cały czas cichy. Czy to jest normalne?

Czy może kupić kabel displayport? i spróbować czy będzie lepiej? Czy nie będzie różnicy?

 

Mój monitor to: Dell UltraSharp 24 U2415



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2020 - 13:13

A dlaczego temperatura nie miałaby być wyższa, skoro układ graficzny musi więcej pracować (dodatkowe parę milionów pikseli do wyświetlenia)?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 nefii

nefii
  • 2 postów

Napisano 18 stycznia 2020 - 13:16

Czyli jest to normalne? Nie mam czego się bać?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy minidisplayport będzie lepszy od hdmi, bo słyszałem że dla maców lepszy jest minidisplayport.



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 stycznia 2020 - 17:50

Na dwa pierwsze pytania ostatniego postu dostałeś już odpowiedź. 

Co do drugiego. Co takiego niby usłyszałeś? Od razu powiem że stwierdzenie "lepszy dla Maca" to bzdura. To pewnie kwestia tego że w Macach częściej można DisplayPort spotkać. Natomiast generalnie każdy ma swoje wady i zalety. My jednak nie wiemy do czego to zastosujesz więc strzelanie albo rozpisywanie się jest bez sensu.  


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych