Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro X - zapis wersji roboczej filmu na dysk zewnętrzny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamKR

adamKR
  • 1 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 09:52

Mam pytanie dot. wersji roboczych filmów, które robie w Final Cut Pro X. 

Na ogół wersje robocze filmów po opublikowaniu na YT kasuje z prostej przyczyny - mój MacBook Air, który ma tylko 128Gb pamięci szybko się nimi zapycha. Czy istnieje możliwość zapisania wersji roboczej filmu na dysku zew ? Tak, żeby odciążyć pamięć swojego komputera ? O ile większość wersji roboczych filmu kasuje, to mam również i takie, które chciałbym raz jeszcze wykorzystać w innych materiałach. Ewentualnie coś zmienić w nich.

Druga sprawa dot. wielkości filmów. Na ogół filmy, które tworze trwają 2 - 3 minuty i zajmują 2- 3Gb. Mając filmów 20 zapycha się dużo miejsca. Czy tak ma być ? czy może coś przeoczyłem ? A może jest sposób, którego nie znam, by miejsca oszczędzić. 

Kupując FCPX zakupiłem w pakiecie również Motion 5, Compressor, Logic Pro X, MainStage 3. Na chwilę obecną korzystałem z Motion 5 i FCPX, pozostałych jeszcze nie poznałem). 

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 279 postów

Napisano 14 stycznia 2020 - 19:07

Oczywiście, że można. Tworzysz nową bibliotekę FCPX na dysku zewnętrznym i przenosisz do niej projekt. Wszystko.

#3 iEjek

iEjek
  • 94 postów

Napisano 14 stycznia 2020 - 22:47

(...) Na ogół wersje robocze filmów po opublikowaniu na YT kasuje z prostej przyczyny - mój MacBook Air, który ma tylko 128Gb pamięci szybko się nimi zapycha.
Czy istnieje możliwość zapisania wersji roboczej filmu na dysku zew ?

Tak, a tutaj przykład: https://youtu.be/SPy01Lakd1w?t=198

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych