Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro X - zapis wersji roboczej filmu na dysk zewnętrzny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamKR

adamKR
  • 3 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 09:52

Mam pytanie dot. wersji roboczych filmów, które robie w Final Cut Pro X. 

 

Na ogół wersje robocze filmów po opublikowaniu na YT kasuje z prostej przyczyny - mój MacBook Air, który ma tylko 128Gb pamięci szybko się nimi zapycha. Czy istnieje możliwość zapisania wersji roboczej filmu na dysku zew ? Tak, żeby odciążyć pamięć swojego komputera ? O ile większość wersji roboczych filmu kasuje, to mam również i takie, które chciałbym raz jeszcze wykorzystać w innych materiałach. Ewentualnie coś zmienić w nich.

 

Druga sprawa dot. wielkości filmów. Na ogół filmy, które tworze trwają 2 - 3 minuty i zajmują 2- 3Gb. Mając filmów 20 zapycha się dużo miejsca. Czy tak ma być ? czy może coś przeoczyłem ? A może jest sposób, którego nie znam, by miejsca oszczędzić. 

 

Kupując FCPX zakupiłem w pakiecie również Motion 5, Compressor, Logic Pro X, MainStage 3. Na chwilę obecną korzystałem z Motion 5 i FCPX, pozostałych jeszcze nie poznałem). 

 

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2020 - 19:07

Oczywiście, że można. Tworzysz nową bibliotekę FCPX na dysku zewnętrznym i przenosisz do niej projekt. Wszystko.



#3 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 14 stycznia 2020 - 22:47

(...) Na ogół wersje robocze filmów po opublikowaniu na YT kasuje z prostej przyczyny - mój MacBook Air, który ma tylko 128Gb pamięci szybko się nimi zapycha.
Czy istnieje możliwość zapisania wersji roboczej filmu na dysku zew ?

 

Tak, a tutaj przykład: https://youtu.be/SPy01Lakd1w?t=198



#4 adamKR

adamKR
  • 3 postów

Napisano 26 sierpnia 2020 - 17:03

Dzięki za odpowiedź.

 

Podbije jeszcze raz pytani -  czy to norma, że filmy na YT (kręcone głównie iPhonem) muszą być tak ciężkie ? Robie krótkie filmiki promocyjne dla szkoły w której pracuje (2-3 min) i 3 gb ? A co by było gdybym zrobił filmiki 20 minutowy ?  Oczywiście biblioteka jest jakimś rozwiązaniem (dziękiza sugestie), ale trochę trudno mi uwierzyć w to, że każdy film musi być aż tak ciężki. 

 

Pozdrawiam Adam



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2020 - 17:40

Zależy, w jakiej rozdzielczości i ile FPS nagrywasz.



#6 adamKR

adamKR
  • 3 postów

Napisano 26 sierpnia 2020 - 20:27

Zależy, w jakiej rozdzielczości i ile FPS nagrywasz.

A gdzie ustawia się  FPS ? Dzięki za w ogóle za odp. 



#7 depe

depe
  • 484 postów

Napisano 26 sierpnia 2020 - 22:54

Ustawienia --> Aparat --> Nagraj wideo

 

 

HuiC5gb4_o.jpg


 MacBook Pro 13 M1 16GB 1TB  iPad Air LTE 32 GB  iPad Mini 4 LTE 16 GB  iPhone 12 Pro 128 GB  Apple Watch Series 4 LTE SS


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2020 - 23:26

Starczy tego dobrego. Odpowiedź na pierwotne pytanie się pojawiła, więc zamykam temat.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych