Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słaba bateria w MacBook Pro 16", 2019 - ktoś ma ten problem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 03 stycznia 2020 - 13:56

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem MacBook'a Pro 2019 16" - niestety w komputerze bardzo słabo trzyma bateria. Głównie moja praca polega na pracy w przeglądarce - tworzenie reklam, analizy, optymalizacje itp. (Chrome i Safari, ale w większości Chrome).

 

Poprzedni MBP mid 2015 trzymał ok 4-5h, gdzie teraz trudno jest o wynik 2.5 - bateria trzyma raczej ok 2h pracy.

 

Da się jakoś sprawdzić kondycję baterii i ją jakoś poprawić? Wiem, że Chrome to baterio-żerna bestia, ale poprzedni MBP trzymał raz dłużej przy tej samej pracy...



#2 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 03 stycznia 2020 - 17:54

Apple MacBook Pro 16" ekran 3072 na 1920 pikseli
Apple MacBook Pro 15" ekran 2880 na 1800 pikseli

A przede wszystkim, bardo różne procesory i karty graficzne i chyba tak jest, że przeglądarka Chrome która jak zauważyłeś zjada akumulator,

bo nie jest dobrze zoptymalizowana pod MacOS oraz sprzęt Apple

Myślę, że skoro z komputerami które są na rynku dawno, nie radzi sobie dobrze,

to taki nowy komputer jak Twój jest dla Chrome jeszcze większą niewiadomą, problemem...

I stąd zjadanie energii, i pewno to nie wina twojego komputera, tylko skutek nielubienia oprogramowania firmy zewnętrznej jaką jest Chrome.



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 03 stycznia 2020 - 19:06

Ten komputer ma moc, która pozwala zjeść baterię bardzo szybko. Moc procesora (TDP 45W a może pobrać i więcej), karta graficzna, duży ekran - prosty rachunek pokazuje, że ta mega bateria 100Wh może być zjedzona w godzinę.

 

Zajrzyj do monitora zasobów i zobacz jakie jest obciążenie. Ja w innym MacBooku mam okresowo jakiś proces, które obciąża procesor na maksa i żre baterię. Po resecie znów cisza i spokój. Więc bateria może być dobra, ale w systemie coś kuleje.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 04 stycznia 2020 - 02:13

Mocny procesor żre baterię, to fakt. Sam bym sprawdził, czy jakaś aplikacja nie szaleje z grafiką AMD (można sobie dodać kolumnę na liście procesów w monitorze aktywności). Ponadto może warto spróbować wyłączyć Turbo Boost (jest do tego narzędzie o nazwie Turbo Boost Switcher). Przy pracy biurowej nie powinno być większej różnicy w odczuwalnej wydajności, a może się okazać, że jest lepiej z baterią. W tym ostatnim przypadku dodatkowym bonusem będą niższe temperatury pracy.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 04 stycznia 2020 - 14:46

Dzięki. Narazie zmieniłem Chrome na Brave - zobaczymy czy coś pomoże.



#6 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 04 stycznia 2020 - 19:21

Pecetowe nawyki, naucz się Safari i zobaczysz jak zasuwa i nie drenuje baterii.



#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 04 stycznia 2020 - 19:27

Dokladnie. Ja od kilku lat używam wyłącznie Safari i jestem bardzo zadowolony.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 stycznia 2020 - 18:26

Pecetowe nawyki, naucz się Safari i zobaczysz jak zasuwa i nie drenuje baterii.

Nie polecam Syfiarii, bo przy kilku otwartych zakładkach wiatraki sprawią, że maczek odleci.
Na swoim MB AIR, używam Opery. Żadna inna przeglądarka nie działa tak dobrze na maku.

Załączony plik  160 opera.jpg   20,59 KB   0 Ilość pobrań


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 stycznia 2020 - 18:35

Kilku to znaczy ilu? Bo mój mbp 13 z 2015 r. z 8 GB ram nie ma problemu z kilkunastoma, a więcej nie potrzebuję.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 05 stycznia 2020 - 18:38

Nie przesadzajmy aż tak, nie raz i nie dwa miałam otwarte na Safari (a z tej przeglądarki właśnie korzystam) po jakieś co najmniej 20 kart i wiatraków jak nie było wcześniej słychać, tak dalej była cisza, a używam jeszcze Macs Fan Control (wiatraki podkręcone, żeby nie było, że zmniejszyłam obroty czy coś :P).


Użytkownik Zireael edytował ten post 05 stycznia 2020 - 18:39

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#11 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 stycznia 2020 - 18:50

Dodam, że wiatraki mi się włączają wyłącznie przy Chrome.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 stycznia 2020 - 07:41

Kilku to znaczy ilu? Bo mój mbp 13 z 2015 r. z 8 GB ram nie ma problemu z kilkunastoma, a więcej nie potrzebuję.

 

 

Nie przesadzajmy aż tak, nie raz i nie dwa miałam otwarte na Safari (a z tej przeglądarki właśnie korzystam) po jakieś co najmniej 20 kart i wiatraków jak nie było wcześniej słychać, tak dalej była cisza, a używam jeszcze Macs Fan Control (wiatraki podkręcone, żeby nie było, że zmniejszyłam obroty czy coś :P).

 

Spróbujcie na Syfiarii odpalić, tyle co ja otwieram na Operze.

 

 

 

Dodam, że wiatraki mi się włączają wyłącznie przy Chrome.

 

A mnie i przy Chrome i Syfiarii. Widocznie te programy robią coś więcej, niż tylko to co bym chciał żeby robiły.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych