Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro late 2011 i5 16gb ram 500hdd 128 ssd Jako narzędzie do pracy w programach typu Adobe photoshop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kumkol

Kumkol
  • 2 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 08:09

Witam, przychodzę z takim pytaniem . Zastanawiam się nad zakupem MacBook Pro late 2011 i5 16gb ram 500hdd 128 ssd , ma mi służyć do średnio zaawansowanej pracy w programach typu Adobe Photoshop. Pytanie czy da radę ? Czy szukać czegoś innego ? Budżet 1500 zł
Nie oczekuję że będzie to działać jak na nowym sprzęcie ale żeby dało się spokojnie coś zrobić . Pozdrawiam.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 grudnia 2019 - 12:36

Nie bierz - szybko padnie Radeon, modele z 2010 tez odpadają - pewnie za rok lub dwa stracą wsparcie i zostaniesz na starych systemach. Uzbieraj trochę bo za tyle wpakujesz się na szrot i składaka. Szkoda pieniędzy i nerwów. Najbezpieczniejszy za małe pieniądze jest Mak MINI.

Adobe Photoshop na Mojave działa tylko w wersji z abonamentu (starsze 32-bitowe nie pójdą) - 


Fallout ...war, war never changes...

#3 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 13:03

(...)

Adobe Photoshop na Mojave działa tylko w wersji z abonamentu (starsze 32-bitowe nie pójdą) - 

Można zainstalować Photoshopa w wersji nie na abonament, ale te starsze programy od Adobe, sprawiają problemy, już sama instalacja to nie "klik"

trzeba wejść do instalatora, czyli na ikonie „install” kliknąć żeby pojawiło się menu, przejść do Contents -> MacOS -> MacOS chwycić ikonkę „install” i wrzucić ją do terminala, nacisnąć enter i tak uruchomić instalowanie Photoshopa.

I jeszcze uwaga - stare programy od Adobe, wymagają starej wersji Java - do pobrania tutaj - https://support.appl...2?locale=pl_PL

 

A odnośnie komputera, myślę podobnie jak ty, lepiej kupić nowszego/nowego Maca mini, to dobry sprzęt, raczej nieawaryjny

na co może wskazywać niska cena za 3 lata gwarancji od Apple w ramach programu AppleCare Protection Plan

https://www.apple.co...ini-auto-enroll



#4 Kumkol

Kumkol
  • 2 postów

Napisano 29 grudnia 2019 - 10:29

Potrzebuje go na jakieś pół roku, wróciłem z zagranicy cały sprzęt został zanim wszystko ściągnę potrzebuję czegoś zastępczego .
Mini nie wchodzi w grę musi to być małe i podręczne musi to być poprostu jakiś mak book . Polecicie coś w tych pieniądzach na pół roku.

#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 grudnia 2019 - 11:34

co Ci po takim MacBooku za 1500 jak bateria będzie wrakiem lub tandetą z opóźnionym zapłonem i wysadzi układ ładowania lub spali maka. Jeśli ma być sprawne i nie z topielców lub Janusz serwis to min potrzebujesz 2500
Fallout ...war, war never changes...

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2019 - 09:49

DanielF- pytanie było o 13" a nie o 15". 15" z 2011 rocznika nigdy nie miało i5 :). Co do samego pytania to wszystko zależy czy autor będzie robił w 3D. Te w Adobe wymaga min. 512MB VRAM, zaś proponowany laptop ma maksymalnie 384MB VRAM przydzielane z pamięci RAM - czyli 3D nie ruszy.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 dewugje

dewugje
  • 3 postów

Napisano 07 lutego 2020 - 15:46

Ja mam late 2011 15 cali z i7 i zapierdziela wszystko płynnie, jedyny minus to

- bluetooth 2.0 czyli airdrop nie działa i airpodsy mają maly zasięg

- wiatraki działają prawie nonstop na najwyższych obrotach więc jest mega głośny

- bateria trzyma tyle co nic ale dla mnie to nie problem bo traktuje go jako komputer stacjonarny cały czas podłączony do zasilania

- ekran no ale i tak będziesz pracować na jakimś wypasionym monitorze 4k






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych