Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

czy MacBook Air będzie dobrym wyborem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 konn365

konn365
  • 22 postów

Napisano 12 grudnia 2019 - 10:06

Witam!

 

Od lat pracuję na Windows, ale czara goryczy się przelała.. oczekuje niezawodności, braku aktualizacji w najmniej odpowiednim momencie, solidnego wykonania... miałem kiedyś MacBooka Air i byłem dość zadowolony, ale korzystałem z oprogramowania które było tylko pod Win, przez co przerzuciłem się na ThinkPada ;)

 

Obecnie robię trochę co innego, więc wybór padł na najnowszego MacBooka Air, może być dysk 128gb, ale za to 16gb ram bo mam odpalone masę wymagających zakładek przez co ram jest zjadany jak szalony.

 

Wolałbym MacBooka Pro 16, no ale liczy się dla mnie mobilność...

 

Dodatkowo chce kupić monitor 4K, BenQ PD2720U, 3840x2160 - 27 cali lub nawet ten większy 31,5 cala - czy MacBook Air to uciągnie? Chce to podpiąć przez Display Port żeby nie korzystać z przejściówek.

 

Będą jakieś spowolnienia? Grzanie się sprzętu? Może lepiej brać MacBooka Pro 13 cali? Tylko że to już wyjdzie drożej i bateria pewnie też działa sporo mniej, niż 12h...

 

Pomożecie? :D



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2019 - 12:22

Jeśli nie masz noża na gardle, to czekałbym na nowego Pro 13 (a może to będzie 14?). Zmiany, które teraz zaprezentowano przy okazji nowego 16 powinny w przyszłym roku zawitać do mniejszego brata, poprawiając chłodzenie i nieszczęsną klawiaturę. Oczywiście jeśli szukasz budżetowo, to Air, ale i na niego bym poczekał z powodu tej klawiatury.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 grudnia 2019 - 12:34


#3 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 21 stycznia 2020 - 20:18

Już lepszy Air 2017. MacBook ma chłodzenie 100% pasywne. Jest miło, bo cicho, ale przy renderowaniu będzie ostro throttlowaŁ 



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 21 stycznia 2020 - 20:58

Macbook Air 19 ma wentylator, ale jest cherlawy - dwa rdzenie, niskie TDP. Pro z dwoma portami TB3 to zdecydowanie lepszy wybór. 128GB to ryzykowna decyzja, chyba, że opieramy się głównie o aplikacje webowe i chmury.

 

Co do monitora 4k z nowym Airem to w takiej konfiguracji pracuję.  Pisałem na forum, że czasem się rozgrzewa, a wentylator wchodzi na max obroty przy takich akcjach jak przewijanie dużego Worda ze komentarzami. Ale po kolejnych kilku miesiącach mogę stwierdzić, że starcza. Moja praca to Word, Pages, Numbers, przeglądarka i jakieś lekkie specjalizowane programy - bez edycji wideo czy projektowania 3D. Zero gier.

 

Z monitorem 4k Air działa, jest cieplejszy niż bez podłączonego monitora, ale nie parzy. Przy zwykłymi pisaniu bez monitora (tak jak teraz) wentylator stoi, a z monitorem ma zwykle jakieś 2k, nawet jak tylko stukam tekst. Jednak podłączenie przez DP wymaga kabla DP - USB-C - niby nie przejściówka, niby DP jest w USB-c natywnie, ale monitory z USBC (LG, ale nie te ze sklepu Apple) to moim zdaniem wygodniejszy wybór (monitor zasila komputer i do tego ładuje go szybciej, niże fabryczna ładowarka).



#5 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 stycznia 2020 - 21:10

Ja bym czekał już na nową klawiaturę. Pytanie tylko czy będzie do szybko implementowane w Air czy na razie Pro 13/14.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 22 stycznia 2020 - 00:29

Już lepszy Air 2017. MacBook ma chłodzenie 100% pasywne. Jest miło, bo cicho, ale przy renderowaniu będzie ostro throttlowaŁ 

W ogóle nie ma mowy o MacBooku 12-calowym - tylko ten nie miał wiatraka.

A co do meritum, to moim zdaniem, jeśli kupować teraz, to nawet podstawowy wariant Pro jest dużo lepszym wyborem od Aira. Są cztery rdzenie (a nie dwa) i to w nowszej architekturze, odrobinę lepsze GPU, lepszy wyświetlacz (lepsza przestrzeń barwna i jaśniejszy o 100 nitów), lepsze głośniki, Bluetooth 5.0, no i Touch Bar. Ten ostatni niektórzy lubią, inni wręcz nienawidzą, aczkolwiek podejrzewam, że Tobie by mógł się przydać. Uważam, że to bardzo mocny zestaw zalet przy dopłaceniu jedynie tysiąca PLN. 

Co do czasu pracy na baterii, to w testach generalnie wychodzi ono zbliżone przy podobnym obciążeniu. 

Aczkolwiek jeśli możesz, to poczekałbym chwilę - jak pisali inni powyżej następne odświeżenie może wnieść większe zmiany.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych