Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

App Store Connect, formularz W-8BEN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tlkspm

tlkspm
  • 1 postów

Napisano 11 grudnia 2019 - 14:16

Cześć wszystkim!

Mam konto indywidualne, uzupełniam umowy niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży w App Store. W jaki sposób wypełnić formularz podatkowy W-8BEN w App Store Connect?

W części pierwszej:

1-4. to moje dane osobowe, wszystko jasne

5. U.S. taxpayer identification number, if required - pozostawiam puste, ponieważ nie posiadam EIN, SSN ani ITIN

6. Foreign Tax Identifying Number (if any) -  czy tutaj powinienem zostawić puste, czy wpisać numer PESEL/NIP?

7. Reference Number(s) - pozostawiam puste

8. Date of Birth - moja data urodzenia

Część drugą wypełniam tylko wtedy jeśli mogę ubiegać się o jakieś szczególne benefity (muszę wtedy również wypełnić punkt 5 lub 6 powyżej):

I tutaj pytanie. Czy na mocy porozumienia Polski z USA (o unikaniu podwójnego opodatkowania) nie muszę wypełniać tej części i wszystko będzie jasne, czy muszę wpisać że na podstawie właśnie tego porozumienia i jakiegoś paragrafu, chcę aby zastosowano taki a taki podatek (punkt 10)?

9. I certify that the beneficial owner is a resident of Poland within the meaning of the income tax treaty between United States and that country or region - zaznaczam

10. The beneficial owner is claiming the provisions of Article and paragraph ___ of the treaty identified on line 9 above to claim a ___ % rate of withholding on (specify type of income): Income from the sale of apps

Część trzecia:

Zaznaczam jedyną opcję

Czy dobrze to rozumiem?

PS. Co wpisać w pole "Title" w Certificate of Foreign Status of Beneficial Owner?

#2 lukeorion

lukeorion
  • 5 postów

Napisano 25 września 2020 - 16:23

Cześć 

mam ten sam problem , czy już wiesz jak wypełnić ten formularz?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych