Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie reagujący system


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian Cękała Lewandowski

Damian Cękała Lewandowski
  • 2 postów

Napisano 08 grudnia 2019 - 14:08

Witam was!
Mam problem ze swoim systemem. W wakacje doszło do tego że straciłem wszystkie pliki z Macbooka pro. Wyzerował się przez problemy z systemem.
Obecnie mam system macOS Catalina 10.15.1

Przy uruchamianiu muszę wpisywać hasło do dysku, później logować się do mojego profilu. Zanim się uruchomi mija nawet kilkanaście minut i w ogóle całość działa bardzo ociężale.

Hasło do dysku wcześniej nie było wymagane, nigdy go nie ustawiałem. A teraz muszę wpisywać oba.
Próbuję wyłączyć opcję FileVault lecz gdy klikam "wyłącz" system nie reaguje.

Co mogę zrobić w tej sytuacji ?

Rozmawiałem już z serwisem i nie byli w stanie mi pomóc.



#2 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 09 grudnia 2019 - 00:02

(...) Przy uruchamianiu muszę wpisywać hasło do dysku, później logować się do mojego profilu. (...)
Hasło do dysku wcześniej nie było wymagane, nigdy go nie ustawiałem. A teraz muszę wpisywać oba.

Nigdy nie ustawiłeś hasła do dysku, to jakie od pewnego czasu wpisujesz? I system je akceptuje? Dowolne...?

 

A odnośnie długiego uruchamiania systemu...

Na początek spróbuj (o ile masz) odłączyć wszystkie (zbędne) urządzenie zewnętrzne podłączone przez USB/Thunderbird

I zobacz czy ma to jakiś istotny wpływ na czas startu systemu.



#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 grudnia 2019 - 02:30

Mało tych informacji dostarczyłeś i sprzeczne delikatnie, więc być może dlatego serwis nie mógł pomóc. Tak czy inaczej, można poprosić o wyniki takiej komendy wklejonej do Terminala (po zakończeniu jej działania, czyli ponownym pojawieniu się nazwy Twojego komputera i username oraz znaku procenta (zakładam, że powłoka domyślna dla Cataliny), zostaną skopiowane do schowka, zatem jeśli zechcesz napisać nowy post o tej treści, po prostu użyj polecenia „wklej” lub skrótu klawiszowego ⌘V; jeżeli chcesz zapisać w pliku tekstowym lub na stronie typu pastebin, to analogicznie)?

{ system_profiler SPHardwareDataType SPDisplaysDataType SPMemoryDataType SPSoftwareDataType SPStartupItemDataType SPStorageDataType -detailLevel mini; spctl --status -v; csrutil status; fdesetup status; ls -l@ /L*/{E*,Int*/*,La*,P*P*,Priv*} /Users/*/L*/{Int*,L*A*,P*P*,S*/Ex*}; osascript -e 'tell application "System Events" to get the name of every login item'; top -stats pid,command,cpu,mem,csw -o mem | head -n 18; grep 'Installed' /private/var/log/install.log | tail -n 10; ls {/L*/L*,~/L*/L*}/D* | grep crash; grep 'crash' /private/var/log/system.log; } 2>/dev/null | pbcopy

Wtedy będzie można cokolwiek Ci odpowiedzieć.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 Damian Cękała Lewandowski

Damian Cękała Lewandowski
  • 2 postów

Napisano 09 grudnia 2019 - 19:22

Moja poprawa.
Nic nie jest podłączone, sprawa hasła zaczęła się w lipcu. 

Mój błąd. Podczas awarii systemu miałem hasło, to właśnie to hasło zostało obecnie do dysku. 

Cronopioverde, nie jestem komputerowcem i nie znam się na tyle.



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 09 grudnia 2019 - 20:15


Przy uruchamianiu muszę wpisywać hasło do dysku, później logować się do mojego profilu.

 

Rozjechały ci się hasła konta i preboota FV2.  Albo to konto w ogóle nie ma uprawnień do odblokowania woluminu FV2…

Co zwraca polecenie: sudo fdesetup list ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych