Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Otwieranie komputera w sklepie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mac91

mac91
  • 4 postów

Napisano 08 grudnia 2019 - 00:06

Cześć !

 

Udało mi się dorwać na czasowej promocji mój pierwszy komputer Apple - macbook'a :)

W sumie pierwszy do domu, bo będzie wspólny dla dwóch osób.

 

Chciałem żeby był jako prezent pod choinkę dla nas oboje. Oczywiście żona nic nie wie jeszcze.

Komputer kupiłem stacjonarnie, jednak nie było go na stanie i czekam na dostawę (przyszły tydzień).

Mam pytanie odnośnie otwierania produktu w sklepie (kupiłem w jednym ze znanych marketów rtv).

 

Sprzedawca uprzedził że będzie chciał przy mnie go otworzyć, żeby wykluczyć uszkodzenie mechaniczne w transporcie do nich, żebym później, w razie gdybym sam uszkodził, nie miał do nich roszczeń  -  w 100% rozumiem, są ludzie i ludziska.

 

Każdy komputer Apple jest w kartonie w folii + sam komputer jest zafoliowany (z tego co znalazłem w necie). 

Jak wspomniałem, komputer ma znaleźć żona pod choinką, więc wolałbym uniknąć otwierania go w sklepie, ale z drugiej strony nie chcę żeby okazało się, że jest uszkodzony mechanicznie w transporcie.

 

Jak się można zabezpieczyć w takiej sytuacji ?

Ktoś miał może podobną ?

 

Z góry dzięki !

 

 

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2019 - 09:36

Weź wyluzuj. Zastanów się, czy gdybys ty znalazł pod choinką nowy komputer, tylko z otwartym pudełkiem, to by ci było z tego powodu jakoś przykro? Oczywiście, ze warto sprawdzić przy sprzedawcy. Właśnie w ten sposób się zabezpieczasz.

#3 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2019 - 12:19

Zgrzewarką sobie folijkę nałożysz haha

#4 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2019 - 16:10

Wyciągnij go, przewiąż wstążką i pod drzewko.

Pudło i reszta do szafy.


  • sn4ke lubi to

#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 grudnia 2019 - 01:55

Pozwolę sobie przenieść z działu „Mac-Hardware” w stosowniejsze miejsce.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 mac91

mac91
  • 4 postów

Napisano 09 grudnia 2019 - 11:30

Zgrzewarka - to jest pomysł !

 

A tak na poważnie, to rzeczywiście chyba będzie lepiej otworzyć i mieć z głowy ewentualne problemy.

Widziałem że po pierwszym otworzeniu Macbooki od razu się włączają i chcą przeprowadzić konfigurację.

Czy jak go w tym momencie zamknę to przejdzie do stanu uśpienia czy pozostanie włączony z konfiguracją ? Jutro mam odbierać, a do świąt jeszcze chwila została ;)



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2019 - 11:34

Nie uruchamiają się od podniesienia klapy, tylko od przycisku Power. No i oczywiście da się go tez wyłączyć. Nie panikuj.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2019 - 11:39

Uruchamiają się od klapy. Widziałem unboxing 16" i potem mój nowy mbp13 2019 też mnie tak zaskoczył.

Ale nadal: nie panikuj indeed.


  • makemymind lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 mac91

mac91
  • 4 postów

Napisano 09 grudnia 2019 - 12:16

Właśnie też widziałem unboxing i dlatego pytam jak to jest.

Nie panikuję, jedynie chciałbym wiedzieć jak to jest :)

Czyli jak otworzę, odpali się, obejrzę czy wszytko jest ok i zamknę to komputer się wyłączy i za 2 tygodnie po otworzeniu znowu odpali się konfiguracja ?



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2019 - 13:27

Tak, o ile jej nie przejdziesz w tym sklepie. W skrócie, będzie się odpalała aż do momentu, w którym założysz podczas niej użytkownika.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 mac91

mac91
  • 4 postów

Napisano 09 grudnia 2019 - 13:46

Super, o to mi chodziło, żeby nie robić tego w sklepie tylko zamknąć klapę i żeby komputer się wyłączył i tyle.

Dzięki za pomoc :)



#12 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 grudnia 2019 - 16:57

To lepiej przytrzymaj przycisk wyłączenia i poczekaj aż się wyłączy przy otwartej klapie w sklepie. Bo jak zamkniesz tylko klapę to nie wiem czy nie przejdzie w stan uśpienia i przez dwa tygodnie wyczerpie baterie do zera.

iPhone 15 Pro


#13 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2019 - 17:09

To lepiej przytrzymaj przycisk wyłączenia i poczekaj aż się wyłączy przy otwartej klapie w sklepie. Bo jak zamkniesz tylko klapę to nie wiem czy nie przejdzie w stan uśpienia i przez dwa tygodnie wyczerpie baterie do zera.

 

A gdzie masz przycisk wyłączenia w Touch Bar? :)



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2019 - 18:20

W modelu 2019 w tym miejscu, co czytnik palca, a co?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 grudnia 2019 - 07:24

Na tym pierwszym ekranie, gdzie wybiera się język można na klawiaturze wcisnąć CMD+Q wtedy pojawi się opcja wyłączenia komputera. Na pewno lepsze to niż wyłączanie na siłę poprzez długie przytrzymanie włącznika.


  • Gregory i makemymind lubią to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#16 fyma

fyma
  • 93 postów

Napisano 15 grudnia 2019 - 16:05

 

Sprzedawca uprzedził że będzie chciał przy mnie go otworzyć, żeby wykluczyć uszkodzenie mechaniczne w transporcie do nich, żebym później, w razie gdybym sam uszkodził, nie miał do nich roszczeń  -  w 100% rozumiem, są ludzie i ludziska.

 

 

to chyba tylko w Polsce takie praktyki LOL bo normalnie idziesz , kupujesz , otwierasz w domu kiedy chcesz , nie pasuje - wrzucasz wszystko do reklamowki i oddajesz do sklepu i zabierasz swoja gotowke - no ale co kraj to obyczaj.


Użytkownik fyma edytował ten post 15 grudnia 2019 - 16:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych