Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13" 2016 2,9 GHz i5 16 GB Intel Iris Graphics 550 1536 MB i monitor 49" UWD QHD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2019 - 13:19

Siemanko!

 

Posiadam już leciwego iMac'a, 21,5" Mid 2011, którego chciałbym wymienić na coś z większym ekranem i możliwością montażu wideo i prace z DAW (póki co domowy użytek). Pomyślałem, iż wymiana na nowego iMac'a 27" byłaby już spoko, ale to dość duży wydatek i wciąż mam "tylko" 27 cali, a chciałbym więcej.

I tu powstała myśl aby kupić monitor pokroju: Philips 499P9H/00 Curved HDR. Ale zarazem powstają dwa podstawowe pytania - czy mój MBP ten z tytułu tematu da radę go bez problemu obsługiwać i pisząc bez problemu mam na myśli brak lagów przy edycji wideo czy muzyki (jak wspomniałem wcześniej póki co nie w pełni profesjonalnej). 

Wiem, że zgodnie z info na stronie Apple o moim MBP parametry wyświetlania obrazu są okej, ale pytanie czy ktoś z Was już takiej opcji próbował. I drugie pytanie to czy jest jakaś różnica pomiędzy połączeniem przez port USB Type-C, a Thunderbolt 3? Różnica w cenach przy monitorach z Thunderbolt 3 jest dość spora.

 

Dodam tylko jeszcze, że korzystam z PC z Windowsem do pracy, którego chciałbym również podpiąć pod ten monitor. A w niedalekiej przyszłości myślę o inwestycji może w Mac Mini aby móc pracować z wideo i dźwiękiem już w pełni profesjonalnie.


Użytkownik ZatoR-ek edytował ten post 05 grudnia 2019 - 13:37

My kit: iMac 21,5 Mid 2011 & MBP 13,3 Touch Bar 2016 || iP 11 Pro Max 512 GB White & iP X 64GB Black || AW4 44mm GPS + Cellular

#2 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 05 grudnia 2019 - 13:24

Dwurdzeniowy procesor oraz integra nie wydają się dobrym wyborem do montażu wideo, tym bardziej przy takiej rozdzielczości ekranu.



#3 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2019 - 13:29

Dwurdzeniowy procesor oraz integra nie wydają się dobrym wyborem do montażu wideo, tym bardziej przy takiej rozdzielczości ekranu.

Na moje potrzeby nawet to wystarcza. Korzystam z FCP i mam sporo materiału 4K i nie ma większych problemów, da się normalnie pracować. No i w sumie nie o to pytałem :)


My kit: iMac 21,5 Mid 2011 & MBP 13,3 Touch Bar 2016 || iP 11 Pro Max 512 GB White & iP X 64GB Black || AW4 44mm GPS + Cellular




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych