Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co wybrać? Iphone xr czy Iphone 8 Plus?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 anqela

anqela
  • 6 postów

Napisano 04 grudnia 2019 - 18:38

Witam wszystkich na forum.

Postanowiłam założyć nowy temat, gdyż mało się mówi o wyborze pomiędzy tymi dwoma urządzeniami i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Rozważam zakup Iphona 8 Plus lub Iphona xr. 

Zależy mi na płynności działania, wydajnej baterii i bardzo dobrym aparacie. Telefon mam zamiar użytkować najmniej 3 lata.

Do tej pory byłam bardziej za 8 Plusem z racji Touch ID, podwójnego aparatu i klasycznego wyglądu (jak to kobieta). W xr nie podoba mi się Face ID i ta cała bezramkowość. 

Proszę o jakieś wskazówki odnośnie tego, który z tych modeli powinnam wybrać, Iphone xr czy Iphone 8 Plus? 
 



#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 05:59

Zdecydowanie iP11.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 05 grudnia 2019 - 07:33

Zdecydowanie iP11.

Up.
Nie takie było pytanie.
Ja bym brał 8 plus jeśli Ci nie przeszkadza „klasyczny wygląd” to moim zdaniem jest to lepszy wybór.
Natomiast jeśli chcesz iść w „nowoczesność” to XR.

iPhone 11


#4 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 07:57

Najlepszym wyborem jest 11 i tego się będę trzymał.

Jak dla mnie 8, czy z plusem czy bez, jest już telefonem dosyć leciwym i takiego bym nie kupował.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 grudnia 2019 - 09:15

A nie pomyślałeś o czymś takim jakim jak finanse? Ja bym brał oczywiście XR, ze względu na face id i lepsze bebechy.

iPhone 15 Pro


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 09:26

Miałem każdy z nich. Jak foto to 11. Poza tym Xr. Face ID to magia. 8plus jest ogromny i starożytny, ma jednak jedną cechę, za którą  tensknię - obiektyw tele. Wydajnościowo to każdy daje radę a poza aparatem to Xr od 11 nie odróżniam. Bateria Xr lepsza niż 8plus. 
 

czyli ostatecznie Xr (lub 11 jak starczy monet). 



#7 anqela

anqela
  • 6 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 14:26

Nie przeszkadza mi właśnie starszy wygląd 8 Plusa, nawet bardziej mi się to w nim podoba (jestem z tych lubiących klasykę, bez zbędnych udziwnień).

Zastanawiam się jeszcze czy podwójny aparat w 8 Plusie jest lepszy od tego w Xr zwłaszcza w zdjęciach typowo nastawionych na szczegółowość? 



#8 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 14:47

Zdecydowanie jest gorszy.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#9 anqela

anqela
  • 6 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 16:57

A odczuwa się jakoś znacząco, robiąc sporo zdjęć brak teleobiektywu w Xr? Może to głupie, ale przyznam się do niewiedzy. Do czego w ogóle przydaje się ten teleobiektyw?



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2019 - 17:03

Do zbliżeń. Portrety wyglądają lepiej, jeśli nie są robione szerokim obiektywem. Wyobraź sobie, ze chcesz sfotografować twarz. Obiektywem szerokokątnym musisz podejść bardzo blisko, żeby twarz wypełniła większość kadru. Wówczas ze względu na perspektywę z nosa robi się nochal, bo jest proporcjonalnie znacznie bliżej niż np. uszy. Teleobiektywem zrobisz to ujęcie z większej odległości, wiec proporcjonalnie te zniekształcenia będą mniejsze. To tylko jedno z zastosowań. Tele przydaje się tez w innych sytuacjach.

Z drugiej strony, jeżeli nie wiesz tego, to pewnie i tak nie będziesz aktywnie z tego korzystać, wiec możesz sobie dać z tym spokój.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 05 grudnia 2019 - 17:05


#11 anqela

anqela
  • 6 postów

Napisano 06 grudnia 2019 - 16:51

Po wysłuchaniu Waszych rad najprawdopodobniej zdecyduję się na Iphone Xr. 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych