Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja „Mail for Gmail” nie ma uprawnień do otworzenia „Pobrane rzeczy”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 01 grudnia 2019 - 10:58

Witam

 

jak w temacie 

 

Aplikacja „Mail for Gmail” nie ma uprawnień do otworzenia „Pobrane rzeczy”

 

z aplikacji ani nie mogę drukować ani pobierać rzeczy



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2019 - 11:19

No to jej nadaj w System Preferences -> Security.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 01 grudnia 2019 - 11:20

Włącz zatem dostęp dla tej aplikacji w System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files and Folders. Jak rozumiem, chodzi o 10.15?

Tu: https://nektony.com/...ders-permission masz przykład, jak to zrobić.


Użytkownik pedros edytował ten post 01 grudnia 2019 - 11:24


#4 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 01 grudnia 2019 - 14:26

Włącz zatem dostęp dla tej aplikacji w System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files and Folders. Jak rozumiem, chodzi o 10.15?

Tu: https://nektony.com/duplicate-finder-free/folders-permission masz przykład, jak to zrobić.

 

10.15.1

 

będąc głupim użytkownikiem w zakładce pliki i foldery mam dostęp tylko do nadawania uprawnień instalatorowi, kopii zapasowej w usługach Google oraz skanera



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2019 - 17:18

A niżej jest plusik...


  • pedros lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 01 grudnia 2019 - 21:02

A niżej jest plusik...

 

nieaktywny :(



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2019 - 21:07

A kłódeczka na dole otwarta? Jak nie, to trzeba kliknąć i wpisać hasło administratora.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 01 grudnia 2019 - 21:52

A kłódeczka na dole otwarta? Jak nie, to trzeba kliknąć i wpisać hasło administratora.

 

Oczywiście ze otwarta.

Załączone pliki



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2019 - 00:17

Możesz dać 'pełny dostęp do dysku', tam się da plusikować na 100%.

Btw. z ciekawości, co to za aplikacja? Napisz mi, proszę, PW, nie róbmy offtopa (usunę tę linię po dostaniu wiadomości).

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2019 - 11:19

@ftpd

chyba nie jest offtopem mówieniem o aplikacji i linkowaniem do niej - w końcu inni mogą spróbować pobrać apkę i spróbować swoich sił, by pomóc :)

Ja myślę, że chodzi o tę apkę:

https://apps.apple.c...4845?l=pl&mt=12

Jest to pierwsze, co mi wyskoczyło, po wpisaniu 'Gmail' do sklepu.

 

Co do samego problemu, to ciekawe dla mnie. Ja jeszcze nie mam apki, która żądałaby miejsce na dysku. Np. jak stosuję czasem Chrome, to pobiera bez pytania systemu, czy mu wolno :D

U mnie w ustawieniach prywatności jest tylko: 'Pełny dostęp do plików i folderów' bez 'Pliki i foldery' - to się pojawia w Catalinie dopiero? 


Użytkownik iKnow edytował ten post 03 grudnia 2019 - 11:21

Pozdrawiam


#11 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 grudnia 2019 - 11:35

 

U mnie w ustawieniach prywatności jest tylko: 'Pełny dostęp do plików i folderów' bez 'Pliki i foldery' - to się pojawia w Catalinie dopiero? 

Tak


  • iKnow lubi to

#12 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 03 grudnia 2019 - 13:01

@ftpd

chyba nie jest offtopem mówieniem o aplikacji i linkowaniem do niej - w końcu inni mogą spróbować pobrać apkę i spróbować swoich sił, by pomóc :)

Ja myślę, że chodzi o tę apkę:

https://apps.apple.com/pl/app/mail-for-gmail/id1216244845?l=pl&mt=12

Jest to pierwsze, co mi wyskoczyło, po wpisaniu 'Gmail' do sklepu.

 

Co do samego problemu, to ciekawe dla mnie. Ja jeszcze nie mam apki, która żądałaby miejsce na dysku. Np. jak stosuję czasem Chrome, to pobiera bez pytania systemu, czy mu wolno :D

U mnie w ustawieniach prywatności jest tylko: 'Pełny dostęp do plików i folderów' bez 'Pliki i foldery' - to się pojawia w Catalinie dopiero? 

tak dokładnie o tą mapkę chodzi



#13 Arek Bierzyński

Arek Bierzyński
  • 15 postów

Napisano 03 grudnia 2019 - 23:57

Ok danie Pełnego dostępu do dysku aplikacji Mail for Gmail umożliwiło pobierania plików, lecz nie załatwiło sprawy drukowania np maili poprzez ikonkę drukuj. 



#14 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2019 - 17:11

W takim razie zaleciłbym skontaktować się z deweloperem tej aplikacji, a w międzyczasie poszukać alternatywy.


Pozdrawiam





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych