Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 15" early 2011 Nowy dysk, czarny ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 WolfieSama

WolfieSama
  • 3 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 22:34

Hejka jest to mój pierwszy post i jestem naprawdę zdesperowany. Dostałem tytułowego maca a dysk który w nim był musiał zostać dosłownie sformatowany do zera(w windows 10). Dziś kiedy to udało mi się go uruchomić myślałem iż będę mógł użyć opcji zainstaluj najnowszą wersje dla tego urzadzenia(chyba comand+r) ale nic. Laptop daje sygnał dźwiękowy,wentylatory pracują na maksymalnych obrotach a ekran na ekranie nic się nie dzieje. Postanowiłem dokonać inspekcji ale wszystko jest dobrze podłączone już nie wiem co mam robić. Przepraszam za moje błędy w wypowiedzi (jestem nowy w temacie maców) jeżeli zły wątek to proszę o przesunięcie a nie usunięcie posta. Błagam o szybką odpowiedz.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 listopada 2019 - 06:40

Czarny ekran może świadczyć o tym że padła grafika bo w 2011 to typowe, druga sprawa to tasiemka dysku, która łatwo uszkodzić przy wymianie
Fallout ...war, war never changes...

#3 WolfieSama

WolfieSama
  • 3 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 08:01

Taśma dysku jest cała(nie jest powyginana a ni nic), jak sprawdzić czy układ graficzny jest uszkodzony?
Myślisz że brak systemu operacyjnego może być problemem dysk był naprawdę do 0 formatowania, znajomy który bardziej się rozeznaje w temacie maców mówił że te bez ssd (czyli starsze jak mój) nie mają wbudowanej partycji recovery i ze możliwe to że przez to nie działa poprawnie.

#4 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 listopada 2019 - 08:05

Poszukaj bo temat 15" z 2011 oraz 2010 jest tu wałkowany na okrągło. To są 2 główne przyczyny awarii w tym modelu. Podłącz przez usb i z alt wystartuj Maca. Wskaż usb jako startowy i zobacz czy odpala. 


Fallout ...war, war never changes...

#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 27 listopada 2019 - 08:11

Nie jest to na pewno wina dysku czy taśmy ani systemu, bo gdyby tak było to komputer wyświetlałby migający symbol foldera, co świadczyłoby o tym, że nie ma z czego uruchomić systemu. 

A jaki ten sygnał wydaje na starcie? Normalny "gong" jak każdy sprawny mac z tamtych lat czy jakieś inne piszczenie? Wcześniej działał normalnie?


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 WolfieSama

WolfieSama
  • 3 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 20:41

Mac wydaje normalny dźwięk przy starcie, zapomniałem dodać bo uważałem to za nic nie znaczące mianowicie bateria w nim jest całkowicie martwa. Jedynje jak go uruchamialem to przez zasilac(przytrzymuje power button przez 10 sekund,podpinam zasilacz,puszczam i kilku krotnie klikam)
Z tego co mi wiadomo pracował normalnie jakiś czas temu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych