Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook to projektowania i większego obciążenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Jonkeys

Jonkeys
  • 1 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 09:18

Cześć,
Potrzebuję zakupić nowy sprzęt do projektowania. Do tej pory używałem i używam laptopa msi i spisuje się świetnie tylko ma już swoje lata. Kiedyś korzystałem przez jakiś czas z Mac'a i kusi mnie jego zakup.
Nie mam pojęcia jednak, jaki model będzie odpowiedni na moje wymagania. Zajmuje się projektowaniem, głównie DTP i interfejsy więc mam czasami dość duże obciążenie w postaci programów od stajni Adobe - Illustrator/Photoshop/Indesign z wieloma elementami na projekcie plus dochodzi masa kart w przeglądarce, spotify, komunikatory. Do tego podłączone mam dwa monitory.

Czy znajdę model, który podoła moim wymaganiom i będę mógł bez nerwów komfortowo z niego korzystać bez "cięć"? Budżet jakim dysponuję to do 10 tys. Liczę na jakieś promocje na czarny piątek, chociaż nie spodziewam się, że cokolwiek gdzieś będzie ;)

Bardzo prosiłbym o pomoc. Dzięki!



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 listopada 2019 - 09:59

MacBook Pro 16" - 16 GB ram na start i 512 SSD, poprawiona klawiatura i lepszy system chłodzenia - lub Mac MINI + dołożenie przy zakupie 32 GB ram - np. kupujesz i5/i7 w Cortland i Ram dokładasz w Cortland nie w konfiguratorze. Przejdź się do sklepu i pomacaj MINI oraz 16 Pro - poproś o instalację Adobe lub weź ze sobą instalkę z plikami, nad którymi pracujesz i sprawdź.

Adobe nie słynie z optymalizacji na Maka, 4 lata nie mogli przepisać aplikacji na 64-bit - bierz to pod uwagę.

Zakup 13" lub 15" to strzał w kolano.

 

Do Macbooka Pro obowiązkowo w ciągu roku kup AppleCare bo tam nic nie jest wymienne, a koszt pierwszej lepszej naprawy po np 2 latach przekroczy koszt zakupu AC


Użytkownik DanielF edytował ten post 26 listopada 2019 - 10:04

Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych