Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Monitor Dell U2917W do Macbooka Air 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 24 listopada 2019 - 18:52

Witam. Czy korzysta ktoś z monitora z tematu (https://www.dell.com...917w-monitor/pd) w połączeniu z macbookiem air? Czy mogą występować jakieś problemy? Przymierzam się do zmiany zewnętrznego monitora i ten model poważnie rozważam. 



#2 edir

edir
  • 5 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 09:35

Używałem szeroki Dell U2913WM od stycznia 2015 z macbookiem air z 2013. Przez 3,5 roku.

Czasami były problemy i obraz był na środku ekranu tylko, albo były problem z nieostrym obrazem jak już był na całej szerokości.

Musiałem kombinować z plikem konfiguracyjnym (gdzieś w sieci znalazłem roziązanie - poszukaj 'U2913WM macbook issue').

Tylko SwitchResX rozwiązał wszystkie problemy, ale to płatna opcja.


Użytkownik edir edytował ten post 25 listopada 2019 - 09:36


#3 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 10:05

Kurcze trochę mnie zmartwiłeś. Już miałem zamawiać ten monitor, ale boję się niespodzianek. Ten model, który wymieniłeś jest sporo starszy, więc liczę że U2917w będzie działał jak należy. Air na pewno obsługuje jego rozdzielczość. Mam teraz mętlik w głowie - brać / nie brać...
Jeszcze doczytałem, że ten program, o którym wspomniałeś kosztuje ok. 60 zł., także najwyżej trzeba będzie zainwestować. Nie widzę innego sensownego monitora o takich parametrach w cenie ok. 1100 zł.

Użytkownik junno edytował ten post 25 listopada 2019 - 10:09


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 11:18

Jest cała masa fajnych monitorów 2560x1440 czyli o proporcjach 16:9. Dadzą Ci gwarancję braku problemów z rozdzielczością i więcej przestrzeni, niż ten DELL. Możesz wybierać 24, 27 albo 32 cale. Ta sama szerokość (w pikselach) większa wysokość. Strony internetowe, dokumenty itd - na wyższym monitorze będzie wygodniej. Filmy - jak 16:9 też. Ten Dell to monitor 1080 linii, tylko szerszy. Może miał by sens do gier, ale to nie na Airze.



#5 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 11:23

32 to już za dużo na moje biurko. Chcę monitor o proporcjach 21:9, bo często pracuje na kilku oknach i tu mógłbym sobie ustawić np. 2 pulpity po 2 okna i byłoby to do zaakceptowania. Teraz na tych 23 calach które mam to jak zrobie 2 okna na jednym ekranie to raczej ciężko się pracuje, szczególnie w jakimś IDE. Panoramiczny jest jednak sporo szerszy i przy dzieleniu powinno być sporo wygodniej.

#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 12:27

Zapewniam, że jak na 23" dwa okna Ci się nie mieszczą wygodnie, to na tym monitorze z 4 oknami (dwa pulpity) będzie gorzej. Ekran ten będzie bowiem dokładnie tej wysokości co Twój, tylko 1/3 szerszy. Jeśli obecny monitor to full HD, zyskasz 33% pulpitu. Szczerze radzę zobaczyć na żywo, przeanalizować wariant z dwoma monitorami 23", ostatecznie monitorem 27", bo fakt, że 32 z bliska jest wielki (i z bliska lepiej, by był 4K).



#7 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 12:37

Myślę że 33% to już całkiem niezła różnica. Niestety 2 monitory nie wchodzą w grę, większy również nie da rady. Zobaczymy, bo w końcu się zdecydowałem i zamówiłem... Jutro lub pojutrze przekonam się czy był to dobry wybór.

#8 edir

edir
  • 5 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 11:04

Życzę miłej pracy.

Ja zmieniłem na macbooka pro'18 i monitor 27 cali w 4k. Szerokość monitora prawie ta sama, ale jest więcej w pionie.

 

Zainwestuj jeszcze w BetterSnapTool.

Mam skróty klawiaturowe do zmiany okna na 1/3 po lewej, 1/3 w środku, 1/3 po prawej, 2/3 po lewej in 2/3 po prawej. Pracuje się dużo przyjemniej z oknami nawet na standardowych proporcjach monitora.



#9 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 11:10

Życzę miłej pracy.

Ja zmieniłem na macbooka pro'18 i monitor 27 cali w 4k. Szerokość monitora prawie ta sama, ale jest więcej w pionie.

 

Zainwestuj jeszcze w BetterSnapTool.

Mam skróty klawiaturowe do zmiany okna na 1/3 po lewej, 1/3 w środku, 1/3 po prawej, 2/3 po lewej in 2/3 po prawej. Pracuje się dużo przyjemniej z oknami nawet na standardowych proporcjach monitora.

 

Korzystam ze spectacle. Też daje radę. Wcześniej działałem na magnecie, ale po którejś aktualizacji zaczął wariować... ;)



#10 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 11:36

Zapewniam, że jak na 23" dwa okna Ci się nie mieszczą wygodnie, to na tym monitorze z 4 oknami (dwa pulpity) będzie gorzej. Ekran ten będzie bowiem dokładnie tej wysokości co Twój, tylko 1/3 szerszy. Jeśli obecny monitor to full HD, zyskasz 33% pulpitu. Szczerze radzę zobaczyć na żywo, przeanalizować wariant z dwoma monitorami 23", ostatecznie monitorem 27", bo fakt, że 32 z bliska jest wielki (i z bliska lepiej, by był 4K).

 

Nistety 2 delle przyszły do mnie wadliwe i rezygnuję z tego modelu. Rozważam teraz: https://iiyama-sklep...iRoCk2sQAvD_BwE ... Jest szerszy tylko o około 10 cm. Myślę, że uda się go upakować. Czy jego rozmiar i rozdzielczość mogą wpłynąć negatywnie na macbooka air?



#11 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 14:10

Rozmiar nie ma znaczenia. Rozdzielczość - powinna być wspierana, więcej punktów, to wyższe obciążenie i coś może wolniej, mniej płynnie działać. Ale wg. Apple Twój laptop obsługuje nawet 4k. Jest inne ryzyko - że system będzie słabo grał z nietypową rozdzielczością. Ale jak można zwrócić... Te przynajmniej zapewni widoczny przyrost miejsca na pulpicie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych