Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czas przed ekranem pokazuje strony, na które nie wchodziłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 16 listopada 2019 - 11:59

Cześć, mam problem związany z aplikacją "Czas przed ekranem" na macOS Catalina. Zauważyłem dzisiaj, że wyświetla mi się tam informacja o wchodzeniu na strony, na których danego dnia na pewno mnie nie było (np. twitter.com, archive.org, imgur.com, reddit.com itd.). W podsumowaniu czasowym jest to kilkanaście minut, czasem z kilka godzin. Z komputera nie korzystają inne osoby, stąd moje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Trochę niepokoją mnie te informacje, bo boję się, że ktoś zdalnie uzyskał dostęp do mojego komputera. Bo skoro nie wchodziłem danego dnia na te strony, to skąd takie statystyki?

Z góry dzięki za pomoc!



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 16 listopada 2019 - 12:13

Obstawiam, ze wchodzisz na inne strony, które osadzają treści z tych serwisów.
  • 5b46927ee6 lubi to

#3 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 16 listopada 2019 - 12:34

Też o tym myślałem, ale w wielu przypadkach na pewno tak nie jest.
"Czas przed ekranem" pokazuje np., że przez 10 godzin danego dnia byłem na archive.org, tymczasem ja tam wszedłem na kilkanaście minut i potem wyłączyłem tę kartę, więc nie ma opcji, żeby to było tyle godzin.


Użytkownik AAnd88 edytował ten post 16 listopada 2019 - 12:39


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 listopada 2019 - 14:45

Ja obstawiam, że coś jest zwyczajnie schrzanione w samej Catalinie - słyszałem już trochę narzekań na tę funkcję i nie zdziwiłbym się, gdyby to był kolejny bug. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Migotka

Migotka
  • 30 postów

Napisano 16 listopada 2019 - 22:08

Ciekawy bug, zapewne aplikacja nie rejestruje zamknięcia karty i cały czas zlicza spędzany na niej czas.



#6 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 17 listopada 2019 - 17:10

Czyli to raczej nie jest przejęcie dostępu do komputera albo np. śledzenie mojej aktywności sieciowej przez jakieś syfy z tej strony? Nie znam się, dlatego pytam :)



#7 Migotka

Migotka
  • 30 postów

Napisano 17 listopada 2019 - 18:54

Raczej nie, gdyby śledził Cię "jakiś syf" to system by nie zbierał takich danych ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych