Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Carbon Copy Cloner przywracanie pojedynczych wiadomości e-mail


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 radurka

radurka
  • 12 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 22:21

Witam
w związku z tym iż Time Machine nie za bardzo chce współpracować z przywracaniem wiadomości e-mail w Mail.app to pytanie takie.

 

Czy można w jakiś prosty sposób odzyskać szybko np.: skasowaną przed chwilą skrzynkę e-mail,  za pomocą programu CCC ?

 

rozumiem że mogę wejść w dysk na którym trzymam clona,  tam wejść w system /aplikacje i przenosić sobie foldery  np.: cały Mail.app ale czy to zadziała  ?  a jak będę mial; 20 GB poczty to też całość trzeba kopiować ?  odnaleźć się w tym uporządkowanym bałaganie folderów graniczy z cudem więc pytam o graficzne rozwiązanie CCC jest ? 

 

Przemek



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 23:12

rozumiem że mogę wejść w dysk na którym trzymam clona,  tam wejść w system /aplikacje i przenosić sobie foldery  np.: cały Mail.app ale czy to zadziała  ?  a jak będę mial; 20 GB poczty to też całość trzeba kopiować ?  odnaleźć się w tym uporządkowanym bałaganie folderów graniczy z cudem więc pytam o graficzne rozwiązanie CCC jest ? 

 

Przemek

 

Kopiowanie mail.app to na pewno nie zadziała bo to jest tylko program. :D Maile są przechowywane pod ~/Biblioteki/Mail  (czyli folder Biblioteki w twoim folderze domowym, a nie te w katalogu głównym - domyślnie ten katalog jest ukryty). Przekopiuj sobie całe skrzynki z kopii CCC. Ale jak wyrzuciłeś spod Maila całą skrzynkę to nie wiem czy nie trzeba jej teraz zaimportować - samo skopiowanie na poprzednie miejsce może nie pomóc. W Mailu masz Plik/Importuj skrzynki pocztowe (może nawet bezpośrednio z kopii CCC się da zaimportować. Nigdy nie próbowałem.

 

Zrzut-ekranu.jpg


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 13 listopada 2019 - 23:19

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 radurka

radurka
  • 12 postów

Napisano 14 listopada 2019 - 08:08

Kopiowanie mail.app to na pewno nie zadziała bo to jest tylko program. :D Maile są przechowywane pod ~/Biblioteki/Mail  (czyli folder Biblioteki w twoim folderze domowym, a nie te w katalogu głównym - domyślnie ten katalog jest ukryty). Przekopiuj sobie całe skrzynki z kopii CCC. Ale jak wyrzuciłeś spod Maila całą skrzynkę to nie wiem czy nie trzeba jej teraz zaimportować - samo skopiowanie na poprzednie miejsce może nie pomóc. W Mailu masz Plik/Importuj skrzynki pocztowe (może nawet bezpośrednio z kopii CCC się da zaimportować. Nigdy nie próbowałem.

 

Zrzut-ekranu.jpg


Mail.app miałem na myśli zawartość pakietu.  ale faktycznie tam tego tez nie ma ;)  

na Catalinie nie widzę abym miał dostęp do mojego katalogu Mail. W mucommander widzę go ale wejść niestety nie mogę... 

Na dysku backupu mogę wejść do katalogów Mail i tam faktycznie znajdują sie wszystkie wiadomości które to jak chyba w każdym systemie są jakoś poukładane  ale są  i można nawet pojedyncze pliczki sobie odnaleźć i powyciągać.  

Pytanie czy jeśli uruchomię komputer z dysku backupu to wtedy będę mógł przenieść interesujące mnie rzeczy na docelowy dysk maca, czy też nie będzie problemu z dostępem do katalogu.

 

Przemek



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 14 listopada 2019 - 12:53

Mail.app miałem na myśli zawartość pakietu.  ale faktycznie tam tego tez nie ma ;)

na Catalinie nie widzę abym miał dostęp do mojego katalogu Mail. W mucommander widzę go ale wejść niestety nie mogę... 

Na dysku backupu mogę wejść do katalogów Mail i tam faktycznie znajdują sie wszystkie wiadomości które to jak chyba w każdym systemie są jakoś poukładane  ale są  i można nawet pojedyncze pliczki sobie odnaleźć i powyciągać.  

Pytanie czy jeśli uruchomię komputer z dysku backupu to wtedy będę mógł przenieść interesujące mnie rzeczy na docelowy dysk maca, czy też nie będzie problemu z dostępem do katalogu.

 

Przemek

 

Nie wiem jak jest w Catalinie... Tam zrobili partycje systemową i część rzeczy "tylko do odczytu", ale Maile w poprzednich systemach zawsze były w katalogu użytkownika i nie było nigdy problemu z dostępem. Teraz pewnie coś zmienili. Może wystarczy zmienić prawa dostępu do katalogu? W mojave działa tak jak działało zawsze. Spróbuj może sobie pokopiować to co potrzebujesz z dysku CCC na makowy np. na biurko a potem poprzez ten import może się da. 

Spróbuj uruchomić komputer z backupu, może akurat będziesz miał dostęp, ale jak masz backup na zwykłym dysku talerzowym, to przygotuj się na najwolniejsze działanie maka jakie możesz sobie wyobrazić :)


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 14 listopada 2019 - 12:59

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 radurka

radurka
  • 12 postów

Napisano 14 listopada 2019 - 13:08

ok zerknę jeszcze z uprawnieniami co i jak a w wolnej chwili poodpalam sobie  backup i poprzenoszę. na różne sposobny. Zdam relacje ;)

 

Dzięki 

 

Przemek



#6 radurka

radurka
  • 12 postów

Napisano 14 listopada 2019 - 18:59

Więc sprawa wygląda następująco:

 

można wejść do katalogu Mail na Catalinie włączając pokazywanie ukrytych plików.  (command+shift+kropka) 

można także usuwać stamtąd pliki/foldery oraz przywracać  wybierając w CCC w polu Destination -->Reveal i Fnder 

można także zapisać gdziekolwiek  skrzynkę pocztową i ją przywrócić za pomocą importu w Mail, importuje sie do katalogu zaimportowane skąd można złapać i przenieść gdzie potrzebujemy. 

 

Powiedzmy że ja jestem zadowolony bo już wiem jak ;) Piszę powiedzmy bo trochę tych folderów trzeba "przegrzebać". Mam kilka kont i tylko Gmail przedstawia sie jak wejdę w w przypadkowy folder aplikacji Mail, w którym szukam konkretnych wiadomości e-mail z konkretnego konta.

Jak już przestudiowałem który ciąg oznacza konkretne konto to założyłem sobie tam folder z nazwą konta i juz na przyszłość będę wiedział co się czego tyczy. Na Macu założyć plik tekstowy gdzieś tam głębiej w ścieżce sieciowej to jakaś abstrakcja ale to już inny temat ;)

 

 

dzięki za podpowiedzi, jak dla mnie temat można zamknąć 

pozdrawiam 

Przemek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych