Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 16"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 03 grudnia 2019 - 12:55

Gdzie ty pracujesz z tym komputerem że ci zimno? Co to w ogóle za argument? Nawet jeśli MBP jest chłodniejszy to przez krótką chwilę. Rozumiem że w samochodzie podgrzewana kierownica to mus bo w zimie zimno.

Nie skorzystałem ale na pewno gorzej. To lubię. Wybacz ale akurat serwis Apple to jest coś czego inni po prostu nie mają. Nie każdy serwis jest oczywiście równie dobry ale wszystkie autoryzowane serwisy pracują wyłącznie z ich sprzętem co jest sporym atutem. 

Nie wspomnę już o tym jak bardzo drażnią mnie recenzje i testy które ktoś rozpoczyna od tego że MacOS mu przeszkadza. Po co ci więc ten Mac. Dlaczego tak trudno ludziom pojąć że MacBooki to system wraz z podzespołami a nie na odwrót. To samo jest w iPhone czy iPadach. Nie twierdzę że są to urządzenia nie do zastąpienia i w ogóle magiczne. Po co jednak pchać się w coś co nie ma dla ciebie sensu a potem wylewać żale. To nie porównanie dwóch kamer aparatów czy innych sprzętów gdzie specyfikacja odgrywa główną rolę a soft to dodatek. Tutaj jest na odwrót. 

 

Przewodnictwo cieplne, jest coś takiego i ma znaczenie przy projektowaniu rzeczy z którymi ma kontakt użytkownik. Metale mają wysoką przewodność co powoduje uczucie chłodu. W Centrum Nauki Kopernik jest takie stanowisko dla dzieci, pójdź i zobacz. Masz różne materiały przy 21 stopniach.

Nie wiesz na czym polega dobry serwis. Przy Dellu po zgłoszeniu mam jutro technika w biurze z kompletem części.

Naucz się też czytania ze zrozumieniem, dla niektórych OSX to plus, dla mnie nie. Jeśli komputer by mi przypasował to by dostał W10. Przed MBP pracowałem na MBA z W7 i to była świetna konfiguracja. Na komputery Apple patrzę jak na każde inne PC, sprzętowo. Kiedyś były świetne na tle konkurencji, MBA długo nie miał odpowiedników. Teraz już tak różowo nie jest.

Kupiłem ten komputer i przekazałem swoje opinie, nie jest to wybitny komputer i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Moja opinia nie jest oparta na ograniczeniu światopoglądu do samych komputerów Apple a całego rynku. To co Apple zrobiło w tym modelu jest gonieniem konkurencji w postaci wąskich ramek i zawróceniem z ślepej uliczki poprzednich klawiatur.



#27 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 grudnia 2019 - 12:07

I czy na pewno Apple ma serwis jak Dell, że po zgłoszeniu następnego dnia przyjeżdża do Ciebie inżynier i naprawia (wymienia uszkodzoną część)?

 

Serio tak jest? Nawet nie wiedziałem. Jeżeli tak to mega szacun dla Della.


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 05 grudnia 2019 - 12:07

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#28 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2019 - 12:17

Serio tak jest? Nawet nie wiedziałem. Jeżeli tak to mega szacun dla Della.

Dotyczy to głównie modeli z linii "biznesowych", ale tak, gwarancja NBD (next business day) jest i działa.



#29 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 05 grudnia 2019 - 15:22

Potwierdzam, jakiś czas temu jak reklamowałem jakiś niszowy produkt, to przyjechali do domu i naprawi następnego dnia. 


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#30 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2019 - 20:39

Przypominam, że rozmawiamy tu o MBP 16" nie o Dell-u


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#31 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 grudnia 2019 - 14:12

Generalnie super sprzęt i chyba najlepszy MacBook jaki do tej pory wyszedł spod rąk Apple, a miałem ich kilka. Początkowo zamówiłem space gray, ale jednak zmieniłem na klasyczny kolor silver, moim zdaniem top of the top. Ekran bajka, komputer cichy (mam i7, nie wiem jak przy i9) i chłodny. No i w końcu porządna klawiatura. Niezdecydowanym polecam. Zamówiłem sobie też do niego ten skórzany futerał Apple. Może i drogo, ale naprawdę super sprawa. Bardzo fajnie chroni komputer i dobra jakość.


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 14 grudnia 2019 - 14:13

  • Tranquility lubi to

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#32 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2019 - 14:16

Próbuje go obejrzeć na wystweie w iSpot, mediamarkt lub innym markecie na terenie 3miasta i póki co nigdzie nie mogę go znaleźć.

Ktoś coś? Chce zobaczyć jak się klika tę klawiaturę. Plan jest taki aby pół roku poczekać - jeżeli w tym czasie nie wyjdzie 13/14" wersja z tą klawiaturą to kupuje 16.



#33 Miciek

Miciek
  • 72 postów

Napisano 14 grudnia 2019 - 16:30

Generalnie super sprzęt i chyba najlepszy MacBook jaki do tej pory wyszedł spod rąk Apple, a miałem ich kilka. Początkowo zamówiłem space gray, ale jednak zmieniłem na klasyczny kolor silver, moim zdaniem top of the top. Ekran bajka, komputer cichy (mam i7, nie wiem jak przy i9) i chłodny. No i w końcu porządna klawiatura. Niezdecydowanym polecam. Zamówiłem sobie też do niego ten skórzany futerał Apple. Może i drogo, ale naprawdę super sprawa. Bardzo fajnie chroni komputer i dobra jakość.

ja zamówiłem konfiguracje, i9 2.4ghz, 64gb ram, 2tb ssd i 5500m 8gb. Jak przyjdzie to sprawdzimy. Powiedz mi czy u Ciebie ghosting występuje, jeśli nie jesteś w temacie to jest tu obszernie opisane. 

https://forums.macru...2212842/page-14



#34 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 grudnia 2019 - 21:06

U mnie wszystko gra. Kiedyś miałem problem ghostingu w iMacu, ale w MacBooku nigdy.


iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#35 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 15 grudnia 2019 - 14:54

Dobra, dorwałem się do niego wczoraj w gdańsku.

 

Nigdy nie miałem 15" (ani mac ani windows) i ta 16" mimo lepszej klawiatury nadal mi nie podchodzi. Ale kto wie - może się skuszę jednak po nowym roku. Sprawdzić na własnej skórze.



#36 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 08 stycznia 2020 - 11:35

Potestowałem jeszcze MBP przed odesłaniem, z zalet można powiedzieć o dobrym chłodzeniu. Throttling jest znikomy, jest ale mały.

Było sporo narzekania na poprzedni model z i9, tutaj sprawa jest poprawiona. Dell'a dla przykładu trzeba otworzyć, zmienić pastę i podkleić taśmami przetwornice. Wtedy jest dobrze, ale idiotyzm że tego fabryka nie zrobi.

 

Potestowałem go ponad dwa tygodnie, miły komputer ale nie urzekł. Nie ma istotnych wad poza mało praktyczną obudową, niczym też na tle konkurencji się nie wyróżnia.

Nadal będę powtarzał że brak rozbudowy to ogromna wada, XPS pokazuje że można. To nie jest komputer który kupujemy co rok, więc możliwość wymiany SSD za dwa-trzy lata podniosła by jego atrakcyjność. W Dellu można też dodać ram.

 

Sam OSX niestety na tle W10 nie zachwyca. Nie jestem fanem windowsa, ale jest po prostu lepszy. Gdyby OSX pokonał W10 przez te dwa tygodnie to MBP by miał mocną kartę przetargową.

Dla mnie system ma nie przeszkadzać i dobrze zarządzać zasobami. Tutaj jest powielany mit że OSX jest w tym lepszy. Nie jest. Porównałem MBP na ktorym zainstalowałem Resolve z Dell'em XPS, model 9550. System zawalony różnym oprogramowaniem, mam pakiety Adobe, CAD, CAM i wiele innych.

Po wystartowaniu systemu i odpaleniu Resolve pamieć zużyta identycznie, gdzie w Windowsie jest dowalonych programów w tle. Pod koniec pracy OSX zabrał więcej.

Pamięć to jedno, ale zarządzanie procesorem i GPU w OSX to bez zmian dramat. Ja pracowałem na Mac'ach od czasów starych OS, dlaczego graficy tak kochali OS9? Bo jak wrzucił "destylowanie" pdf'a to przez 30minut komputer był nie do użycia. Miał czas na pogawędki i papierosa. Niestety to się mocno nie zmieniło.

Nakręciłem na szybko film (przepraszam za jakość), odpaliłem Resolve i przeglądarkę. W Resolve na szybko zrobiony projekt, skopiowany na oba komputery. MBP po uruchomieniu staje się bezużyteczny. Finder muli strasznie, każda operacja poza Resolve muli. Przeglądarka klatkuje, oglądanie filmu YT 1080p niemożliwe.

A na W10? Wszystko działa, film na 4k trochę klatkował, ale i tak działał płynniej 4k vs 1080 na Safari, po przełączeniu na 1080 działał bez zastrzeżeń.

Jeden i drugi system nie był w żaden sposób modyfikowany.

https://youtu.be/t1AkYuOqw1U



#37 Miciek

Miciek
  • 72 postów

Napisano 09 stycznia 2020 - 20:14

Potestowałem jeszcze MBP przed odesłaniem, z zalet można powiedzieć o dobrym chłodzeniu. Throttling jest znikomy, jest ale mały.
Było sporo narzekania na poprzedni model z i9, tutaj sprawa jest poprawiona. Dell'a dla przykładu trzeba otworzyć, zmienić pastę i podkleić taśmami przetwornice. Wtedy jest dobrze, ale idiotyzm że tego fabryka nie zrobi.
https://youtu.be/t1AkYuOqw1U

Jaką miałeś konfigurację dokładnie?
Jaka Twoja opinia jest o matrycy?
Zauważyłeś ghosting na matrycy?

#38 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 11:24

Standardowa konfiguracja z i9 "Ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9 2,3 GHz 9. generacji, Turbo Boost do 4,8 GHz
16 GB pamięci DDR4 2666 MHz
AMD Radeon Pro 5500M z 4 GB pamięci GDDR6
1 TB pamięci masowej SSD".

Ghostingu nie widziałem, ale też nie przyglądałem się pod tym kątem. W oczy się nie rzucił.

#39 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2020 - 12:23

Mam konfigurację jak wyżej i nic dziwnego nie zauważyłem ale i tak AppleCare kupiłem
Fallout ...war, war never changes...

#40 Miciek

Miciek
  • 72 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 15:52

Mam konfigurację jak wyżej i nic dziwnego nie zauważyłem ale i tak AppleCare kupiłem


Jak oceniasz nową 16?

#41 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2020 - 16:31

Bardzo dobrze - miałem 15,4 2014 Late i tego tez dobrze wspominam. Ekran większy i lepszy. Największe wrażenie na mnie zrobiły głośniki to na prawdę dobrze gra. Klawiatura o mniejszym skoku niż w 2014 (tam była jeszcze motylkowa) ale komfort większy. Tylko USBC da się przeżyć. Wahadłowców nie projektuje lecz i9 brałem na zapas a i czasami obrabiam film w 4k. Touch ID przydaje się często bo szybciej przyłożysz palec niż wklepiecie hasło.

Użytkownik DanielF edytował ten post 12 stycznia 2020 - 23:50

Fallout ...war, war never changes...

#42 darekpoznan

darekpoznan
  • 201 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 12 stycznia 2020 - 22:58

Bardzo dobrze - miałem 15,4 2014 Late i tego tez dobrze wspominam. …

Jak wg Ciebie wypada porównanie MBP 15 2014 i MBP 16 co do temperatur i hałasu wentylatorów?



#43 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2020 - 23:55

I9 zawsze będzie się bardziej grzała niż i7. Jak chcesz ciszy bierz słabszy model z i7. Z ta i9 problemów z hałasem nie miałem choć wydaje mi się że wentylatory przy maksymalnym obciążeniu pracują na trochę niższym dźwięku przez co są mniej uciążliwe przy dłuższym obciążeniu. Ale to musisz sam porównać na ucho.
Fallout ...war, war never changes...

#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 marca 2020 - 15:04

Przypominam, że w Rozmowach Ogólnych nie zadajemy pytań.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#45 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2020 - 15:36

Przypominam, że w Rozmowach Ogólnych nie zadajemy pytań.

 

Poniżej ściągawka z używania tutejszego działu.

 

DOBRZE:

 

No to wyszedł: https://www.apple.com/macbook-pro-16/
Chętnie poczytam opinie,

 

ŹLE:

 

Jak oceniasz nową 16?



#46 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 marca 2020 - 15:47

Nope. Wyżej jest ukryty post, w którym autor pytał o rozwiązanie jakiejś konkretnej rzeczy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#47 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 17 marca 2020 - 20:38

Specyfikacja robi wrażenie... 

 

Mnie zastanawiają temperatury gdy te topowe konfiguracje obciążyć... obudowa jest nieco grubsza, ale nie wydaje mi się żeby klasyczne Macbookowe chłodzenie dało z tym radę... 

 

Czekamy na pierwsze testy:) 

Syn przez dwa dni grał w fortnate czy coś takiego wentylatory chodziły non stop, dał radę :D 



#48 Inka

Inka
  • 142 postów

Napisano 06 kwietnia 2020 - 14:27

Cześć, przesiadam się z 13 cali na 16. Czy to dobra decyzja? Chciałabym zapytać, jakie przejściówki powinnam kupić? Jeśli znów złamałam regulamin to przepraszam i byłabym wdzięczna za poradę na priv :)



#49 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 06 kwietnia 2020 - 14:52

Cześć, przesiadam się z 13 cali na 16. Czy to dobra decyzja? Chciałabym zapytać, jakie przejściówki powinnam kupić? Jeśli znów złamałam regulamin to przepraszam i byłabym wdzięczna za poradę na priv :)

Nie znam się na regulaminach, ale tak zadane pytanie jest, jakby to delikatnie ująć, z dupy.

 

Jedni się przesiadają z większego na mniejszy, inni odwrotnie, jeszcze inni wybierają ten sam rozmiar, tylko nowszy model. Każda z tych decyzji może być dobra lub nie, w zależności od potrzeb i oczekiwań danego użytkownika.

 

Podobnie z przejściówkami - potrzebujesz takich, żeby podłączyć wszystkie swoje urządzenia peryferyjne. Mamy zgadywać, co będziesz podłączać?



#50 ktos-inny

ktos-inny
  • 101 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 kwietnia 2020 - 16:35

Pod względem wydajności,  to dobra decyzja, klawiatura tez lepsza. 

Mobilność gorsza, ta 16 od apla jest sporo większą maszyną od 13, wiem oczywistość. :D

 

Ekran jest wolny, o ile mnie to specjalnie nie przeszkadza, to ten ghosting bywa mocno widoczny - trochę słabo jak na "flagowca" Apple.

 

Co do adapterów, kup sobie jakieś 8w1 na kabelku i będzie ok :)


Użytkownik ktos-inny edytował ten post 06 kwietnia 2020 - 16:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych