Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 16"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2019 - 15:09

No to wyszedł: https://www.apple.com/macbook-pro-16/
Chętnie poczytam opinie, miałem w przyszłym tygodniu brać 13" i się teraz waham, bo z jednej strony fizyczny Escape i stara-dobra klawiatura, a z drugiej straszna kobyła.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 15:17

12 tys. w podstawie. Fajnie, bo jeszcze się zalicza do środków trwałych.


Użytkownik MC_ edytował ten post 13 listopada 2019 - 15:18

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 wrocu

wrocu
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 listopada 2019 - 15:21

Przynajmniej dodali fizyczny przycisk ESC. Starają się. Jeżeli do tego dali poprawiona klawiaturę to ewolucja na plus.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 13 listopada 2019 - 15:39

Ciekaw jestem pierwszych opinii I testów nt.:

- awaryjności klawiatury
- throttlingu

Możliwość instalacji 64GB RAM - nieźle.
Z portami - bieda. Mój stary 13” MBP 2015 wciąż na tym polu jest górą.
Piszą o jakiś super mikrofonach dla streamerów. Ale jakoś cisza nt. kamery.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 listopada 2019 - 16:18


#5 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 listopada 2019 - 17:04

8TB SSD za 10k, ale śmieszki :-p

Użytkownik Regiss edytował ten post 13 listopada 2019 - 17:05

iPhone 15 Pro


#6 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 17:12

Ciekaw jestem pierwszych opinii I testów nt.:

- awaryjności klawiatury
- throttlingu

Możliwość instalacji 64GB RAM - nieźle.
Z portami - bieda. Mój stary 13” MBP 2015 wciąż na tym polu jest górą.
Piszą o jakiś super mikrofonach dla streamerów. Ale jakoś cisza nt. kamery.

Kamerka stara 720p



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 17:42

Poza starą kamerką zostało też stare wi-fi (AC), a nie wifi6 jak w iPhone. Do tego ekran bez HDR. Ale obsługa dwóch monitorów 6K - czad. W testach hands-on na YouTube klawiatura oceniana jest jako znacząco lepsza do pisania. O trwałości powie pierwszy rok.

 

Dla mnie najciekawsze, że ten 16" jest TAŃSZY niż 13 cali uzupełnione o i7, 16GB i dysk 512, co szesnastka ma w cenie.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 13 listopada 2019 - 17:45


#8 Miciek

Miciek
  • 72 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 18:44

Tu było pytanie, ale już go nie ma, bo przecież w 'Rozmowach ogólnych' nie zadajemy pytań. / ftpd

#9 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 listopada 2019 - 08:02

Specyfikacja robi wrażenie... 

 

Mnie zastanawiają temperatury gdy te topowe konfiguracje obciążyć... obudowa jest nieco grubsza, ale nie wydaje mi się żeby klasyczne Macbookowe chłodzenie dało z tym radę... 

 

Czekamy na pierwsze testy:) 



#10 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 14 listopada 2019 - 11:12

- większa bateria

- podstawowa cena ze znacznie lepszą konfiguracją za tą samą cenę

- nowa klawiatura

- fizyczny esc

- T klawisze strzałki

 

W końcu macbook, na którym nie będę się bał pracować całe dnie ze względu na klawiature.

Czekam na konkretne recencje użytkowników i w przyszłym roku planuje zakup.



#11 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 14 listopada 2019 - 11:15

Ten przyrost masy i grubości nie poszedł na nic - Apple obiecuje zupełnie nowe chłodzenie - większe radiatory, większy przepływ powietrza.



#12 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 15 listopada 2019 - 13:01

Jest lepsze chłodzenie, wg parametrów wentylacja jest poprawiona o 28%


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2019 - 13:14

Jest lepsze chłodzenie, wg parametrów wentylacja jest poprawiona o 28%

Przepraszam, ale 28% czego? W jakich jednostkach jest to mierzone? Ile było, a ile jest? Nie mieszajmy papki marketingowej ze specyfikacją.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 15 listopada 2019 - 13:15

  • kristof461 lubi to

#14 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 15 listopada 2019 - 15:56

28% większy wzrost przepływu powietrza. Przynajmniej teoretycznie :) 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#15 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 listopada 2019 - 17:13

Witam, czy ktoś może zamawiał którąś z podstawowych wersji i sprzęt został mu wysłany? Chciałbym się dowiedzieć czy oni wysyłają to z magazynu w Pradze czy z fabryki z Chin. Z góry dzięki.


iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#16 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 listopada 2019 - 19:38

Witam, czy ktoś może zamawiał którąś z podstawowych wersji i sprzęt został mu wysłany? Chciałbym się dowiedzieć czy oni wysyłają to z magazynu w Pradze czy z fabryki z Chin. Z góry dzięki.

 

Jest wysyłka w ciągu 5-7 dni i dostawa na początku grudnia. Czyli raczej Chiny.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#17 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 18 listopada 2019 - 20:17

Fizycznie w momencie zamówienia komputer może być w Chinach. Ale wysyłka musi być z centrum dystrybucyjnego w EU bo inaczej klient musiał by załatwiać odprawę celną. To nie kabelek z Ali, który przychodzi bez kontroli.

#18 kamjas

kamjas
  • 67 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 listopada 2019 - 16:11

Witam, czy ktoś może zamawiał którąś z podstawowych wersji i sprzęt został mu wysłany? Chciałbym się dowiedzieć czy oni wysyłają to z magazynu w Pradze czy z fabryki z Chin. Z góry dzięki.

Ja miałem szczęście.. w poniedziałek zadzwoniłem do Idream z pytaniem o podstawę, wczoraj zadzwonili, że akurat przyjechał im jeden taki komputer... Pojechałem i kupiłem ;) Przesiadka z 13 .. Jest mega różnica... muszę się przyzwyczaić.. ale ekran bajka.. 


  • Filip454 lubi to

Macbook Pro 14 2021 , iPhone 14 ProMax , iPad Pro 11 M1


#19 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 listopada 2019 - 20:54

Ja zamówiłem srebrną podstawę (o dziwo kolor też ma wpływ na daty dostawy), ale dopiero wczoraj. Dostawę mam 4-6.12. Czekamy...


iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#20 pepe32

pepe32
  • 24 postów

Napisano 21 listopada 2019 - 15:22

ja swoją 16 dostałem w poniedziałek przesiadłem się z mid15 

głośniki wymiatają!! naprawdę różnica kolosalna! (i co z tego jak nie mogę się zalogować do apple music jutro mam podjechać do salonu mają zobaczyć co i jak)

niestety ekran wymagał kalibracji! gier nie odpalałem, ale czeka red redemption 2 przetestuję 5500M 8GB  



#21 Miciek

Miciek
  • 72 postów

Napisano 21 listopada 2019 - 18:07

ja swoją 16 dostałem w poniedziałek przesiadłem się z mid15 

głośniki wymiatają!! naprawdę różnica kolosalna! (i co z tego jak nie mogę się zalogować do apple music jutro mam podjechać do salonu mają zobaczyć co i jak)

niestety ekran wymagał kalibracji! gier nie odpalałem, ale czeka red redemption 2 przetestuję 5500M 8GB  

w jakim sensie kalibracji? sam robiłeś to czy jak?



#22 pepe32

pepe32
  • 24 postów

Napisano 22 listopada 2019 - 05:57

tak sam robiłem X-rite i1, za "czerwone" foty wyświetlał po kalibracji jest OK

najbardziej martwi mnie "muzyka" i iTunes store które obecnie nie działają 2 godziny na infolinia zdalne połączenia 

i nic nie zrobili, z tego co mi powiedział trzeci z kolei konsultant mają więcej takich przypadków 

kasowałem biblioteki, jakieś pliki nic nie pomagało nie można się zalogować do apple music i iTunes store 

dzisiaj po pracy mam zabrać laptopa do "inżyniera" w apple store.

problem występuje tylko w nowych makach 16"



#23 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 03 grudnia 2019 - 09:28

Ja swojego będę odsyłać, ogólnie jestem rozczarowany. W porównaniu do poprzedniej oferty, jeśli ktoś siedzi tylko w sprzęcie Apple to kolejny krok na przód, a bardziej naprawienie błędów.

Na tle z poza apple.com genialny nie jest.

Ja komputerów za często nie zmieniam, wcześniej miałem MBPr 15 2013, przesiadki na nowsze modele nie planowałem, z powodu ich wad.

Przesiadłem się na della XPS15 9550. Ponieważ na Della skończyła się gwarancja rozważałem przesiadkę, ale tylko pod jednym warunkiem: będzie widoczna zmiana na plus.

W obecnym komputerze nic mi nie brakuje, ale widocznymi zmianami mogłem sobie wytłumaczyć wydanie kasy.

Więc moje porównanie w stosunku do XPS, od razu powiem że OSX nie jest dla mnie plusem, W10 działa doskonale a w OSX przeszkadza mi zarządzanie oknami. Po prostu lubię jak aplikacja zajmuje cały ekran.

 

Plusy:

- wygląd

- niższy od XPS

- teoretycznie większa bateria, może długo wytrzyma przy pisaniu listów, ale przy średnim obciążeniu jednego rdzenia leci w oczach

- klawiatura, ale to na plus do poprzednich MBPr, wyraźniejszy skok. Czy lepsza od Della, zastanawiam się, może przyjemniejsza.

 

Minusy:

- ekran, na tle XPS z 2015 roku jest gorszy(!). Widocznie mniejsza rozdzielczość, ale to akurat jest wymuszone ułomnością OSX. Mniejszy gamut.

Przyzwyczaiłem się do proporcji 16:9 i są znacznie wygodniejsze, szczególnie przy dwóch oknach obok siebie. MBP Ma lepszą czerń i lepszy filtr odbić, to tyle na plus. Co mnie zdziwiło, męczył mnie. Kombinowałem z podświetleniem i wieczorem męczył. A zawsze było odwrotnie, PC męczyły Apple nie.

- wentylacja może i poprawiona, ale dość szybko go zgrzałem, przy małym obciążeniu.

- porty, braki można sobie wmawiać że przyszłość itd, ale uszczęśliwiają na siłę. W dellu mam TB3 jak i komplet pozostałych wraz z szybkim czytnikiem SD.

- touchpad, ma dziwny klik, ciężko to opisać. To zawsze w Apple lubiłem, był miły soczysty, a teraz dźwięk sprężyny

- dalej wkurzające ostre krawędzie, ręka się na nich męczy. Oraz sama ułomność metalu, zimno. Praca na nim bezpośrednio nie jest miła, ale to wada wszystkich unibody. Czyli wzornictwo ważniejsze od użyteczności. Niech Apple spróbuje być jak Fiskars, tam największa wygoda i wygląd idą w parze.

- klasycznie od lat - brak możliwości rozbudowy. Della kupiłem z dyskiem 256GB i 8GB ram, dzisiaj mam 2TB i 64GB ram.

- serwisu nie oceniam bo nie korzystałem, ale nie ma takiego jak Dell. A to przy sprzęcie do pracy ważna sprawa. 

- touch bar, miła sprawa ale nie kosztem funkcyjnych. Mogli go dodać nad klawiaturą, miejsce jest. 


Użytkownik dzikipl edytował ten post 03 grudnia 2019 - 09:39


#24 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 grudnia 2019 - 12:11

-".. Oraz sama ułomność metalu, zimno. Praca na nim bezpośrednio nie jest miła, ale to wada wszystkich unibody. Czyli wzornictwo ważniejsze od użyteczności. Niech Apple spróbuje być jak Fiskars, tam największa wygoda i wygląd idą w parze.

 

- serwisu nie oceniam bo nie korzystałem, ale nie ma takiego jak Dell. A to przy sprzęcie do pracy ważna sprawa. 

Gdzie ty pracujesz z tym komputerem że ci zimno? Co to w ogóle za argument? Nawet jeśli MBP jest chłodniejszy to przez krótką chwilę. Rozumiem że w samochodzie podgrzewana kierownica to mus bo w zimie zimno.

Nie skorzystałem ale na pewno gorzej. To lubię. Wybacz ale akurat serwis Apple to jest coś czego inni po prostu nie mają. Nie każdy serwis jest oczywiście równie dobry ale wszystkie autoryzowane serwisy pracują wyłącznie z ich sprzętem co jest sporym atutem. 

Nie wspomnę już o tym jak bardzo drażnią mnie recenzje i testy które ktoś rozpoczyna od tego że MacOS mu przeszkadza. Po co ci więc ten Mac. Dlaczego tak trudno ludziom pojąć że MacBooki to system wraz z podzespołami a nie na odwrót. To samo jest w iPhone czy iPadach. Nie twierdzę że są to urządzenia nie do zastąpienia i w ogóle magiczne. Po co jednak pchać się w coś co nie ma dla ciebie sensu a potem wylewać żale. To nie porównanie dwóch kamer aparatów czy innych sprzętów gdzie specyfikacja odgrywa główną rolę a soft to dodatek. Tutaj jest na odwrót. 


  • makemymind lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#25 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 03 grudnia 2019 - 12:26

Ty strasznie drażliwy jesteś. Co jest złego w podgrzewanej kierownicy? I czy na pewno Apple ma serwis jak Dell, że po zgłoszeniu następnego dnia przyjeżdża do Ciebie inżynier i naprawia (wymienia uszkodzoną część)? Ja akurat korzystałem z obu serwisów, więc mam porównanie.

Kolega kupił, poużywał, dość rzetelnie opisał, co mu pasuje a co nie, a tu wyskakuje jakiś krzykliwy koleś z pretensjami nie wiadomo o co. Wyluzuj troszkę.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 03 grudnia 2019 - 12:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych