Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

System wymaga ponownego podania loginów i haseł do stron internetowych, które przez wiele miesięcy były zapamiętane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nowa_

Nowa_
  • 6 postów

Napisano 09 listopada 2019 - 08:19

Zdarza mi się to co kilka miesięcy - nagle system nie pamięta loginów i haseł do wszystkich stron internetowych, z których korzystając muszę się zalogować. Nie rozumiem dlaczego się tak dzieje, Maca Mini używam tylko i wyłącznie do edycji zdjęć i praktycznie nic poza tym na nim nie robię (żadnych instalacji nowych aplikacji, grzebania w systemie itp) 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 09 listopada 2019 - 08:30

Czy używasz mechanizmu pamiętania haseł Key Chain (systemowego?) i czy on pamięta hasła? Jeśli tak, to OK. To że same strony się wylogowują wynika z przechowywania informacji o zalogowaniu w Cookies, które dla Twojej prywatności Safari usuwa co jakiś czas. Same cookies też mogą mieć określoną trwałość. WIęc jeśli nagle trzeba się zalogować to nie dramat jeśli hasła pamięta system MacOS.



#3 Nowa_

Nowa_
  • 6 postów

Napisano 09 listopada 2019 - 11:49

Z Key Chain nie korzystam. Zapomniałam dodać, że korzystam wyłącznie z przeglądarki Chrome i zawsze zaznaczam gdy zakładam konto na danej stronie, żeby zapamiętać hasło. Wcześniej strona "wskakiwała" od razu zalogowana (np. poczta), a teraz pierwszy raz muszę się zalogować wpisując login, hasło, a za drugim i kolejnym razem musze wybrać mój login z rozwijalnej listy i wtedy hasło już pamięta. Nie rozumiem tych zmian, nic nie uaktualniałam a samo się tak robi...



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 09 listopada 2019 - 15:42

Zmiana może być po stronie poczty - nie zapisuje w ciasteczku stanu zalogowania. 



#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 listopada 2019 - 16:52

Czyli korzystasz z synchronizacji haseł przez Google? Bo na to by wyglądało. To pewnie Cię z konta Google na Chrome’ie po prostu wylogowuje (przy tej ilości informacji ciężko powiedzieć, dlaczego) i wtedy tracisz wszystkie uwierzytelniania. Sprawdź te rejony.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych