Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 13 do zastosowań biurowych - office, cad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pem43

pem43
  • 2 postów

Napisano 08 listopada 2019 - 20:25

Witam wszystkich,

mój pierwszy post, także bardzo mi miło :) na wstępie chciałbym powiedzieć, że czasami korzystam z macbooka air 2017 i sobie bardzo chwalę. Jednakże moja praca wymaga używania programów typu cad. Do autocada mam inny sprzęt na widnowsie, który chciałbym już zmienić. Zastanawiam się czy nie zakupić właśnie macbooka. Mam cada na windowsa, a na dodatek czytałem i sprawdzałem - wersja autocada na macbooki jest delikatnie mówiąc średnia. Natomiast bardzo mi się podoba system applowski i jego płynność. I tutaj nasuwa się moje pytanie - pomyślałem sobie, żeby może zainwestować w macbooka pro 13 cali z większym dyskiem i wgrać przez bootcampa windowsa jedynie dla autocada. Czy to jest kompletna głupota i się nie opłaca? Jak taki autocad chodziłby na takim macbooku? Specyfikacja takiego macbooka o którym myślałem to i5-8259U / 8GB / 512GB SSD / Iris Plus Graphics 655 - jest to chyba wersja z 2018 roku. Czy to jest warte ok. 7 tysięcy złotych? I czy się opłaca? Czy może dać sobie z tym spokój i poszukać czegoś z mocniejszymi "bebechami" na windowsie? I tak pewnie wyszłoby to sporo taniej.

Sprzęt chciałbym użytkować parę ładnych lat. Dodam, że teraz w pracy korzystam z samsunga z 2011 roku, do którego zainwestowałem jedynie w dysk ssd i systemowo chodzi jeszcze całkiem dobrze.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady. :)

Pozdrawiam



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 09 listopada 2019 - 09:41

Ładnych parę lat, CAD i 8 GB. Z tej trójki wybierz dwa.

#3 pem43

pem43
  • 2 postów

Napisano 09 listopada 2019 - 13:17

Tak właśnie myślałem... Dzięki za odpowiedź :) chyba trzeba przemyśleć zamienienie dysku 512 GB i 8 GB ramu na rzecz dysku 256 GB i 16 GB ramu.
A jak się ma kwestia grafiki iris 645/655 do cada? Raczej projektowanie 2D, chociaż kto wie co się wydarzy w najbliższych latach.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 09 listopada 2019 - 13:23

Nigdy nie musiałem stawiać Windows na Bootcampie. Uważam, że jeśli korzysta się z Windows regularnie, a wygląda na to, że tak będzie u Ciebie, to Mac nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Przełączanie się między systemami to jednak spora uciążliwość. Do sporadycznego korzystania z Windows mam wirtualkę, ale ona się raczej u Ciebie nie sprawdzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych