Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS czy 11


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#26 bartooo

bartooo
  • 38 postów

Napisano 26 lutego 2020 - 14:16

No właśnie mi tak średnio leży w dłoni ten 11. Dokładnie taki mi się wydaje jak piszesz.
Maniakiem zdjęciowym nie jestem. Ze zdjęć z obecnego Samsunga galaxy s8 jestem zadowolony i jak xs ma ten sam poziom to w zupełności mi wystarczy.
Wielkościowo jest właśnie s8 zbliżone z xs i do takiego rozmiaru jestem przyzwyczajony. 



#27 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 lutego 2020 - 14:21

To się nie zastanawiaj i bierz Xs.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#28 ZielakDG

ZielakDG
  • 118 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 26 lutego 2020 - 14:59

Zwłaszcza, że teraz czarny poniżej 3000 zł a wersje silver i gold 3099 zł. 

11stka jest jakaś taka kobieca, dużo jaskrawych kolorów do wyboru. W każdym razie żona jest zadowolona, bo ma dobry aparat a ekran dla niej jest wystarczający. 

 

Ja jak chce szybko skorzystać z kompa biorąc jej Mb Air a nie pracując na swoim Pro jestem zirytowany ekranem . Tak samo miałem własnie między 11'stką a swoim dawnym X. Zawsze jest coś za coś za i przeciw. 

 

Bierz śmiało XS'a będziesz Pan zadowolony. 


 Iphone Xs 64 Gb , Iphone 11 64 GB, MacBook air 13', MacBook PRO 13"   :D 

 


#29 woojtekn

woojtekn
  • 96 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 27 lutego 2020 - 12:38

Kto ceni sobie długi czas pracy na baterii, zależy na zdjęciach i genialnym wideo to sięgnie po 11 bez wahania. 


  • 5b46927ee6 i kalvin lubią to

#30 bartooo

bartooo
  • 38 postów

Napisano 28 lutego 2020 - 17:55

Zdecydowałem się jednak na xs.
Mam nadzieję że będe zadowolony z zakupu.
Dzięki wszystkim za posty.

#31 Gregorian

Gregorian
  • 3 postów

Napisano 05 marca 2020 - 16:53

Ja mam podobny dylemat. Nie mogę sów zdecydować. Byłem w sklepie i z porównania samych wyświetlaczy różnicy nie widzę za bardzo. Zdjęcia robię okazjonalnie, ale za to dużo oglądam filmów na YT czy sportu na Eleven. Rozmiar mi nie przeszkadza w zasadzie a który by to nie był model to i tak poleci w etui.
Pytanie, czy oprócz aparatu i baterii 11 jest jakoś znacząco szybsza i czy będzie miało znaczenie w codziennym użytkowaniu. Myślałem nawet o XS MAX ale chyba za duży. Aha, czy XS też ma 4GB RAM? Czy na tym samym oprogramowaniu mają te same funkcje i wydajność?
Ktoś powiedział, że Apple wycofało XS z dystrybucji. Nie będą go wspierać?

W zasadzie co z tym ekranem bo ja różnicy w rozdzielczości za bardzo nie widzę?

#32 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 marca 2020 - 17:19

Wycofało go z dystrybucji, żeby nie wpływał negatywnie na sprzedaż 11 i 11 pro. Zawsze tak robią. Z X i XS było tak samo. Oczywiście że będzie wspierany dobre 3-4 lata na pewno. Funkcje mają te same, nic nie zyskasz w 11 systemowo. Jak nie widzisz różnicy między OLED a LCD? Odpal film w ciemnym pomieszczeniu i zobaczysz jak wyglądają czernie na LCD a OLED. Niebo, a ziemia. Większy kontrast, bardziej nasycone i żywe kolory. No i wyższa rozdzielczość i wsparcie 3dtouch, którego nie ma w 11. Nie mówię że LCD z 11 jest zły, bo jest bardzo dobry, ale do OLEDA się nie umywa. Ja też ostatnio kupiłem XS, 11 nawet nie brałem pod uwagę. Właśnie przez ekran, do tego przez rozmiar i wagę. 11 w etui i dobrym szkłem na ekranie to już waga ciężka. A nie lubię nosić cegły w kieszeni.

Użytkownik Regiss edytował ten post 05 marca 2020 - 17:21

iPhone 15 Pro


#33 Gregorian

Gregorian
  • 3 postów

Napisano 05 marca 2020 - 17:51

@Reggis
To co Ty robisz na telefonie, że nie potrzebujesz większego ekranu?
Może masz inny sprzęt. Ja nie posiadam. Wiem, że 11 jest większy ale czy technologicznie to przeskok w stosunku do XS?
A co z baterią, nie brakuje ci prądu w ciągu dnia?
Klawiatura w 11 jest chyba większa niż w XS. Jak z komfortem pisania? Ja dużo piszę na telefonie i obawiam się, że w XS nie trafie w to co chcę. Masakra jakaś z tym Apple, ale się porobiło. Jakby mie było XR i 11 to wybór byłby prostszy.

#34 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 marca 2020 - 18:05

Telefon to telefon, głównie gadam i coś tam czytam w czasie wolnym, iMessage itp. W domu mam tablet do YouTube, Netflixa itd. Baterii na koniec dnia mi zostaje ok.30-50% w zależności od dnia, więc na spokojnie starcza. 11 to żaden przeskok technologiczny. Trochę lepszy procek, aparat no i bateria. Ale dużo gorszy jeżeli chodzi o ekran i kompaktowość. Klawiaturę będziesz miał niemal identyczną, to będą różnice niezauważalne. Jak chcesz używać do wszystkiego, filmów, YouTube, meczów to może rzeczywistoście bierz coś z najlepszą baterią. Czyli 11 pro max :-p

iPhone 15 Pro


#35 bartooo

bartooo
  • 38 postów

Napisano 06 marca 2020 - 07:09

Sugerować tym ile komu zostaje baterii to za bardzo nie ma co, bo jednak każdy inaczej użytkuje telefon. Jam mam xs od tygodnia i na baterię nie narzekam. Koło 22 zawsze mam te 20-30 % (ale filmów i youtuba na nim nie oglądam)
Dużo na nim piszę i robi się to komfortowo, nie ma problemu z trafieniem w poszczególne litery.
Ja finalnie zdecydowałem się na xs bo podobał mi się bardziej wizualnie niż 11. Ramki w 11 jakoś mi nie podeszły a sam telefon sprawiał wrażenie klocka.
 



#36 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 06 marca 2020 - 10:36

iPhone 11 lepszy, ale możliwe, że Xs bedzie mniej tracił na wartości ponieważ będzie unikatowy, bo już wycofany z produkcji.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#37 ZielakDG

ZielakDG
  • 118 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 08 marca 2020 - 20:38

Oczywiście, 11 ma lepszy procek, baterie i aparat. Wygląd i ekran dla mnie wypadł średnio natomiast żona jest zadowolona, bo ma dobry aparat i ładny kolor telefonu.

Jeżeli miałbym dużo oglądać filmów na telefonie i zależałoby mi na baterii to możliwe, że ta 11 by mnie przekonała. Jednak brałbym pod uwagę wtedy tez XS Max.

Ja wybrałem Xs bo na co mi dwie 11 w domu a przyzwyczajony byłem do gabarytów i wykonania X.

Chyba, ze cena nie gra roli to bierz 11 Pro ☺️
  • 5b46927ee6 lubi to

 Iphone Xs 64 Gb , Iphone 11 64 GB, MacBook air 13', MacBook PRO 13"   :D 

 


#38 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 09 marca 2020 - 09:56

Oprócz tego wszystkiego 11 ma większy obszar roboczy, tzn. więcej treści mieści się na ekranie - tyle samo co w modelach Max (XS lub 11): https://www.spidersw...-interfejs.html



#39 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 09 marca 2020 - 10:25

Telefon nie jest do oglądania filmów :) 


  • Aastelix lubi to

Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#40 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 09 marca 2020 - 10:29

No dobra. Kolejny raz zaistnieliście w temacie. Głupio, ale zaistnieliście. 


  • 5b46927ee6 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#41 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 09 marca 2020 - 16:50

Telefon często jest do oglądania filmów, albo inaczej, często transmisji których w danym momencie nie można zobaczyć na większym ekranie. Np. Mecze piłki nożnej, skoki narciarskie lub inne wydarzenia live. Kiedyś wybierało się telefon głównie pod względem nie wiadomo czego. A teraz wybiera się pod względem tego ile treści pomieści wyświetlacz i czy jego moduły komunikacyjne pozwolą na konsumpcję wybranej przez siebie treści.

A jeszcze w temacie, XS czy 11, to zdecydowanie 11. Ja kupiłem znowu XS ale dlatego, że w RTV mieli ostatnią sztukę na miejscu i zrobili mi taką cenę, że różnica do 11 wyszła ponad 800zł. Wybrałem tańsze i gorsze.
A tak na marginesie, to osobiście widziałem jął pracownicy tego sklepu codziennie zmieniali cenówki na coraz wyższe ceny. Takie mieli wytyczne, osobno zaczyna brakować towaru ze wschodu, wiadomo dlaczego.
Kilk produktów na promocje a reszta fik do góry!

iPhone 11


#42 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 09 marca 2020 - 16:56

Ja miałem w piątek mała awarie i musiałem, tzn. nie musiałem, ale chciałem kupić coś nowego. Nie byłem gotowy na spory wydatek, wiec z góry 11 pro wykluczylem i pojechałem po zwykła 11. W między czasie pojawiła się opcja prawie nowego XS maxa za prawie 1000zl taniej w stosunku do 11. Długo się nie zastanawiałem i wziąłem XS. Uważam, ze za ta cenę słuszny wybór i nie widziałem sensu dopłaty.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#43 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 09 marca 2020 - 17:02

Jeśli chodzi o MAX to inna sprawa. Też bym wolał że względu na ekran. Ale mały XS jest moim zdaniem nieco gorszy od 11.

iPhone 11


#44 ZielakDG

ZielakDG
  • 118 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 09 marca 2020 - 18:32

 Ale mały XS jest moim zdaniem nieco gorszy od 11.

 

Zgodzę się, że parametrami może być gorszy (pomijam technologię ekranów) ale jakością wykonania jest zupełnie odwrotnie, przynajmniej dla mnie. 

 

Tylu, ilu Nas drodzy użytkownicy, tyle samo opinii za 11 jak i XS. 

 

Zgodzę się z Tobą , na 11 z pewnej super sieci komórkowej czekałem 3 tygodnie, wiadomo skąd jest sprowadzany sprzęt i gdyby nie mój znajomy, miałem marne szanse na dostanie tego modelu. W sklepach będzie to samo i ceny zapewne pójdą do góry. Trzy tygodnie temu kupiłem XS 64 Gb golda dziś w sklepie nie ma żadnej wersji kolorystycznej poniżej 256 Gb 


Użytkownik ZielakDG edytował ten post 09 marca 2020 - 18:37

 Iphone Xs 64 Gb , Iphone 11 64 GB, MacBook air 13', MacBook PRO 13"   :D 

 


#45 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 11 marca 2020 - 17:14

Ja osobiście jestem zdecydowany na XS. Mniejsze ramki no i chciałbym zobaczyć ten OLED w telefonie. W Orange wołają 179,90 na 20 rat, ale za 2 tygodnie mija mi rok od podpisania umowy, to być może trochę taniej w ratach będzie.

 

P.S. Jak ktoś ma konto w Orange ponad rok, to sprawdźcie na stronie ile wołają za iPhone'a XS 64GB w ratach bez abonamentu.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 11 marca 2020 - 17:59

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#46 ZielakDG

ZielakDG
  • 118 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 11 marca 2020 - 20:30

Zawsze wyjdzie więcej w sieciach niż w sklepie, jeżeli masz możliwość ratalną poszukaj coś w sieciówkach na 0%. 

Jeżeli jesteś w stanie płacić kwotę która napisałeś spłacisz go wcześniej.

 

np: 2999/179,90 = ok 17 miesięcy 

 

zawsze przy racie można zaokrąglić kwotę do 200 czy tam ponad, co skraca okres ratalny a to daje większy komfort jakby nie patrzeć :P nie wiem jak w Orange to wyglada bo ostatni raz mialem z ta siecią do czynienia jak wysyłało się kod na 600 sms za chyba 6 zl :D

 


 Iphone Xs 64 Gb , Iphone 11 64 GB, MacBook air 13', MacBook PRO 13"   :D 

 


#47 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 11 marca 2020 - 23:01

Zawsze wyjdzie więcej w sieciach niż w sklepie, jeżeli masz możliwość ratalną poszukaj coś w sieciówkach na 0%. 

Jeżeli jesteś w stanie płacić kwotę która napisałeś spłacisz go wcześniej.

To bym chyba musiał trafić na wyrobione plany w sklepie, albo trzymać telefon w ręce i udawać tajemniczego klienta, który byłby bardzo zadowolony "gdyby dało radę na 0%" ;) ;) ;), żeby dostać raty 0% bez ubezpieczenia i innych gówienek wciskanych w umowach ;)


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#48 bartooo

bartooo
  • 38 postów

Napisano 12 marca 2020 - 08:04

Ja jak kupowałem dwa tygodnie temu xs na raty 0% w rtv. Każda rata miesięczna została powiększona o 20 zł ubezpieczenia ale jest możliwość zwrotu gdy spłaci się kredyt wcześniej.
A co do telefonu to jestem bardzo zadowolony że zdecydowałem się na xs



#49 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 12 marca 2020 - 09:00

Biorąc online nie trzeba płacić zadnego ubezpieczenia. Istnieje jeszcze opcja Allegro. W Orange niestety mając abonament moga jedynie uciąć 5zl z tego co jest na stronie, ale tez to nie reguła.
Z samego XS tez jestem zadowolony. Idealny telefon na ciężkie czasy.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#50 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 12 marca 2020 - 10:38

Miałem oba, w skrócie plusy 11 względem xs to aparat i bateria, w drugą stronę to wyświetlacz (nie mam na myśli rozdzielczości tylko wolę kolory OLED'owe) i bardziej premium wykonanie. Reszta to samo dla mnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych