Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

siri - chcę to wyłączyć ale jak to zrobić?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert1971

Robert1971
  • 23 postów

Napisano 03 listopada 2019 - 07:31

Siri - niby fajna sprawa, ale nie po polsku, to całkowicie dyskwalifikuje tę funkcję i dokąd producent nie zdecyduje się na język polski, nie ma mowy o mojej sympatii do tego 'czegoś'.

 

Jednak...

Owo 'siri' włazi wszędzie i wszędzie ma swoje macki.

Tak na mac os, jak na ios - używam obydwu - za każdą nową aplikacją muszę to gówno wyłączać ręcznie, bo zawsze włazi nieproszone i włącza się samo zajmując zasoby komputera/telefonu.

 

Czy da się tak zrobić, by siri nie było wszędzie gdzie nie spojrzę i nie wyskakiwało z każdej lodówki :-) ?

Po prostu wyłączyć, zabić, zlikwidować... jednym mądrym pociągnięciem...



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 03 listopada 2019 - 12:06

Jak to „włazi wszędzie” z każda nową aplikacją? Na pewno chodzi Ci o Siri?
Na iOS wchodzisz w Ustawienia -> Siri i wyszukiwania i wyłączasz 2 opcje z góry.

#3 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 03 listopada 2019 - 13:22

Ja mam wyłączone na macu i jakoś nic mi nigdzie nie włazi.

Preferencje systemowe -> Siri -> z lewej odznacz "Włącz Poproś Siri".


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#4 Robert1971

Robert1971
  • 23 postów

Napisano 03 listopada 2019 - 16:15

Tak... rozpędziłem się nieco bo na kompie nie panoszy się tak, ale na telefonie już owszem. Jest wyłączony siri, a mimo to w każdej nowo zainstalowanej aplikacji muszę i tak we właściwościach osobno wyłączać. Mam pewne obawy :-) że toto jest skłonne szpiegować i wysyłać informacje gdzieś tam... skoro nasłuchuje przez wszystkie praktycznie aplikacje...

Może przesadzam :-)



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 03 listopada 2019 - 16:32

Siri w aplikacjach zasadniczo nic nie robi. Może wyświetlać dane z aplikacji (np. jeśli mamy aplikację pocztową, to może zindeksować listę wiadomości) oraz „uczyć się”, które funkcje w aplikacjach wykorzystujemy, by zaoferować szybszy dostęp (np. jeśli często korzystamy z wyszukiwania w YouTube, to po otwarciu Spotlight możemy dostać sugestię odpalenia YT od razu na ekranie wyszukiwania). To ostatnie chyba jest jakoś powiązane ze Skrótami.

Ogólnie to nie ma się czym przejmować. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2019 - 22:11

Oraz: to jest nadal dział Mac - Software, zatem skoro się 'na kompie nie panoszy', to nie ma co gadać.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych