Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stojak do Macbook Pro 13" jako PC Domowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 31 października 2019 - 13:57

Witajcie, ostatnio zakupiłem Macbook Pro 13" 2015r, i będzie on wykorzystywany w dużej mierze jako komputer stacjonarny podłączony do Monitora.

 

I teraz pytanie czy jest jakiś stojak w którym mógłbym go ,,zadokować" ale jednocześnie abym mógł go uruchomić bez konieczności otwierania klapy monitora ? 

 

Potrzebuje też czasami komputera mobilnego więc stąd nie kupiłem Maca Mini tylko właśnie taki 2w1. I ciekawi mnie czy właśnie dałoby się zrobić aby go postawić w pionie i aby włączać go bez otwierania klapy, 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2019 - 14:14

Jest coś takiego, swego czasu ludzie to kupowali:

 

https://hengedocks.c...book-pro-retina

 

Ja jednak wolę używać w poziomie, dzięki temu, mogę go w razie czego otworzyć i mieć dodatkowy, trzeci monitor oprócz 2 zewnętrznych.



#3 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 31 października 2019 - 14:30

No właśnie widziałem to , ale czy to da sie włączyć jakoś? Bo widziałem tylko jak wkładali w ten Dok i on odpalał monitor, a tak jak by się wyłączyło to nie wiem jak to sie włącza bo nie widziałem tego nigdzie. 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2019 - 14:59

Ale co chcesz włączać? Przecież to jest tylko replikator portów, które masz na lewej krawędzi.

#5 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 31 października 2019 - 15:13

Macbook-a.. Jak on jest w tym doku to jak go wyłącze to zeby włączyć to trzeba go wyciągać, włączyć Powerem na laptopie i znowu wsadzić ?  



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2019 - 15:17

Nikt o zdrowych zmysłach nie wyłącza laptopa w 2019. Po to jest uśpienie, żeby z niego korzystać.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 31 października 2019 - 15:26

To chyba czas jechać do wariatkowa skoro tak ... Bo widać nie jestem pełna rozumu żeby wyłączać komputer po pracy .. 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2019 - 15:27

Nikt o zdrowych zmysłach nie wyłącza laptopa w 2019. Po to jest uśpienie, żeby z niego korzystać.

Nawet, gdyby jednak znaleźć powody do wyłączania, a wbrew powyższej opinii, istnieją takowe, to jest to zupełnie niewykonalne. Nie da się włączyć/wyłączyć MacBooka przez żaden z dostępnych w nim portów.



#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 października 2019 - 15:58

Nikt o zdrowych zmysłach nie wyłącza laptopa w 2019. Po to jest uśpienie, żeby z niego korzystać.

Dziękuję za tak profesjonalną opinię psychiatryczną.
  • kubalon1, kamcio100 i Mikołaj Maciejko lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 01 listopada 2019 - 12:22

Ja mam Twelve South BookArc Laptop Stand - kupiony na allegro kilka miesięcy temu.

Do tego podłączony kabel usb-c z monitora, który przy okazji ładuje komputer. Świetne rozwiązanie ;)  włączasz monitor - ten dostarcza zasilanie. Klikasz coś na klawiaturze / mysz / trackpad (bluetooth) i wybudza komputer.
Po pracy po prostu wyłączam monitor przyciskiem i komputer po chwili przechodzi w stan uśpienia. Tutaj sporadycznie pojawiają się problemy - komputer zostaje zresetowany. Jednak od miesiąca bodajże się z tym nie spotkałem - być może Catalina już to naprawiła.


  • kamcio100 lubi to

#11 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 01 listopada 2019 - 19:12

Dzięki, ja mam Macbooka Pro z 2015r , więc podłączyłem pod monitor kablem Thunderbolt - DisplayPort w monitorze, jak narazie świetne rozwiązanie i w miarę to chodzi pod monitorem 4k , nie jest jakoś mega płynnie ale jest Ok.

 

To moje drugie podejście pod system macOS , i teraz przekonałem się do niego w 100% i Windowsa nie chce widzieć na oczy :) Jak narazie jest super , a sam Laptop jest po prostu genialny :) 

 

Dzięki za podpowiedź, być może u siebie też coś takiego postawię :) 



#12 Migotka

Migotka
  • 30 postów

Napisano 01 listopada 2019 - 20:30

Ja tez zawsze wyłączam po skończonej pracy. Tak samo robię ze wszystkimi sprzętami, oprócz telefonów. A ten dock całkiem wygodny, znajoma posiada i sobie chwali. Ja za często chodzę ze swoim to tu, to tam. Pomyślę o takim, jak się dorobię monitorów. Kiedy mam ochotę wpiąć do TV, to kładę go obok i tyle :)


  • kamcio100 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych