Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[A1224] Instalacja macOS po wymianie dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tkpl

tkpl
  • 1 postów

Napisano 29 października 2019 - 14:13

Witam. Posiadam komputer iMac A1224. Działał do tej pory bez problemu, miałem na nim jednocześnie OS X El Captain oraz Windows 7. Jednak aby przyspieszyć wymieniłem dysk na SSD i chciałem wgrać system od nowa.

 

Problem w tym, że nie mogę uruchomić instalacji systemu ani z pendrive, ani z płyty dvd przez napęd zewnętrzny na USB (brak wbudowanego napędu, zepsuł się i jest wymontowany).

 

- Gdy nic nie robię: komputer uruchamia się, jest szary ekran po czym przeskakuje na czarny ekran z napisem, że brak urządzeń bootowalnych.

- Gdy trzymam po usłyszeniu gongu startowego klawisz C lub ALT aby pojawił się Boot Manager, to pojawia się szary ekran oraz kursor myszki, jednak na ekranie nie pojawia się nic więcej, a powinny pojawić się na środku ekranu dostępne urządzenia do rozruchu (dysk, płyta, pendrive itp.). 

 

Pytanie co jest nie tak? Pendrive z systemem El Captain oraz płyty CD z systemem mam na pewno dobre i prawidłowo nagrane, bo kilka lat temu instalowałem na tym iMacu system i nie było kłopotów.

 

Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych