Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad Pro 12.9 1st Gen - martwa bateria?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 piroxen

piroxen
  • 3 postów

Napisano 25 października 2019 - 11:29

Witam

Mam pytanie odnośnie sprzętu jak w tytule - przez kilka miesięcy użytkowałem tego ipada bez żadnych kłopotów, kupiony używany z wymienioną baterią w nieautoryzowanym serwisie. Miesiąc temu postanowiłem wymienić go na coś mniejszego bo ten był zbyt duży do codziennego użytkowania np. czytania.

Sprzedalem go na ebayu w UK i w momencie sprzedaży ipad miał około 93% pojemności baterii i 81 cykli ładowania - po 10 dniach kupujący zglosił chęć zwrotu sprzętu jako uszkodzony i jako przyczynę podał problemy z baterią i ciągłe restarty urzadzenia. Oczywiście ebay rozsądził spór na jego korzyść - ipad wrócił do mnie z opisanymi objawami. Sprawdziłem baterię w imazing i okazało się ze maksymalna pojemność to 100mAh, żadnych odczytów temperatury, napięcia, cykli itd

 

Ipad restartuje się regularnie co dwie-trzy minuty niezależnie czy jest podłaczony do ładowarki czy też nie.

 

Moje pytanie brzmi: czy wymiana baterii rozwiąże problem czy przyczyna może leżeć gdzie indziej (płyta głowna?)?

A drugie: czy jest możliwa taka nagła awaria baterii czy kupujący uszkodził sprzęt i władował mnie na minę?

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Załączone pliki



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 615 postów
  • Płeć:

Napisano 25 października 2019 - 12:10

 

Moje pytanie brzmi: czy wymiana baterii rozwiąże problem czy przyczyna może leżeć gdzie indziej (płyta głowna?)?

A drugie: czy jest możliwa taka nagła awaria baterii czy kupujący uszkodził sprzęt i władował mnie na minę?

Zastosowanie nieoryginalnej baterii niewiadomego pochodzenia oczywiście mogło mieć wpływ na uszkodzenie innych elementów. No ale to wariant pesymistyczny. Czy wymiana baterii rozwiąże problem? To oczywiście zależy, czy nie ma innych uszkodzeń. Wymiana w autoryzowanym serwisie na oryginalną byłaby najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Ale nie wiem, czy autoryzowany serwis się podejmie po nieautoryzowanej ingerencji. Spróbować nie zaszkodzi.



#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 25 października 2019 - 12:44

Apple nie przewiduje wymiany baterii w iPadzie, urządzenie jest traktowane jako nierozbieralne, więc nie ma opcji montażu nowej oryginalnej baterii. W przypadku problemu z baterią lub jej zużycia wymienia się całego iPada w niższej cenie.

 

W tym przypadku jednak również podejrzewam, że to bateria jest uszkodzona bo już spotkałem się w iPhonach z przypadkami, kiedy bateria podróbka miała 100 mAh pojemności.


Użytkownik SERWIS.ME edytował ten post 25 października 2019 - 12:44

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 piroxen

piroxen
  • 3 postów

Napisano 26 października 2019 - 21:10

Apple nie przewiduje wymiany baterii w iPadzie, urządzenie jest traktowane jako nierozbieralne, więc nie ma opcji montażu nowej oryginalnej baterii. W przypadku problemu z baterią lub jej zużycia wymienia się całego iPada w niższej cenie.

 

W tym przypadku jednak również podejrzewam, że to bateria jest uszkodzona bo już spotkałem się w iPhonach z przypadkami, kiedy bateria podróbka miała 100 mAh pojemności.

Na oficjalnej stronie Apple widnieje usługa 'battery service' w kwocie 99 funtów - czy w grę wchodzi wymiana baterii bo raczej nie chce mi się wierzyć że za te pieniądze wymieniają urządzenie?

 

Jakieś pomysły czym mogła być spowodowana tak nagła usterka baterii? tak po prostu bywa czy może ubicie nastąpiło np wskutek użycia niewłaściwej ładowarki?



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2019 - 12:01

No właśnie za te £99  wymieniają całego iPada. Pod warunkiem, oczywiście, że iPad jest w dobrym stanie i bateria jest wystarczająco zjechana. Przynajmniej tak było kiedyś, ale nie sądzę, by coś się zmieniło.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 27 października 2019 - 18:57

Pytanie czy z podróbką przyjmą.

#7 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2019 - 07:15

Na oficjalnej stronie Apple widnieje usługa 'battery service' w kwocie 99 funtów - czy w grę wchodzi wymiana baterii bo raczej nie chce mi się wierzyć że za te pieniądze wymieniają urządzenie?

 

Jakieś pomysły czym mogła być spowodowana tak nagła usterka baterii? tak po prostu bywa czy może ubicie nastąpiło np wskutek użycia niewłaściwej ładowarki?

 

 

Battery service to właśnie wymiana całego iPada w niższej cenie z powodu problemu z baterią. Ale żeby z tego skorzystać urządzenie musi być całkowicie sprawne, bez większych uszkodzeń mechanicznych i śladów nieautoryzowanych modyfikacji. W tym przypadku raczej taka wymiana nie jest możliwa.

 

Bateria po prostu padła, tak kończą zamienniki, nie doszukuj się przyczyny w ładowarce, bo za ładowanie odpowiadają układy w urządzeniu, a nie ładowarka.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#8 mbelly

mbelly
  • 14 postów

Napisano 15 maja 2020 - 13:53

Sorry że odkopuje. Ale mam podobny problem. Tylko że bateria w ogóle nie ruszana jeszcze. Zastanawiam się czy dać gdzieś iPada na wymianę baterii czy może lepiej do apple bezpośrednio uderzyć?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych