Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jak zdiagnozować przerwy w dostawie internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek Alojzowaty

Tomek Alojzowaty
  • 2 postów

Napisano 23 października 2019 - 19:00

Mimo że mam szybkie łącze bardzo często mam problemy ze stremingiem - np oglądając film jest taka mikroprzerwa i potem niby wraca wszytko do normalnego oglądania tylko że dźwięk nie pokrywa się z obrazem. Sądzę że to jakieś zaburzenia łącza, bo tak się zdarza na różnych źródłach stremingu. Oczywiście zgłaszałem sprawę dostawcy internetu - ten jednak twierdzi że łącze jest absolutnie stabilne. Nie wiem, szukam przyczyny. Komputer mam połączony z internetem po kablu. Proszę o pomoc czy jest jakiś dobry i niedrogi program do monitorowania stabilnego działania sieci, tak bym ja jako laik mógł sprawdzić jak ono się faktycznie zachowuje. 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2019 - 10:56

Po prostu ping, na początek.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Alicja.S

Alicja.S
  • 7 postów

Napisano 09 marca 2020 - 09:03

Najgorsze są sieci osiedlowe. Ja niestety nie mam innej możliwości poza Internetem mobilnym. Osiedlowy często znika, awarie nie są usuwane natychmiast, dostawca twierdzi, że wszystko ok. Dramat.



#4 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 12 maja 2020 - 17:51

ustaw sobie jakiś skrypt np w Pythonie który co 5 minut wrzuca plik tekstowy z data i czasem na serwer FTP. Jak będą przerwy to wiesz kiedy i jak dlugo przerwa trwała +/- 5 minut 


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych