Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z szybkim ładowaniem iphone'a 11 przy użyciu oryginalnej ładowarki 18W + przewód USB C - Lightning innego producenta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czinczu

Czinczu
  • 5 postów

Napisano 20 października 2019 - 17:42

Witam,

 

Posiadam Iphone'a 11, zakupiłem ostatnio ładowarkę do szybkiego ładowania, oryginalną od Apple 18W, jednak nie było oryginalnego przewodu USB-C - Lightning, więc zaproponowano mi w sklepie przewód innego producenta, oczywiście certyfikowany przez Apple z MFI itd. Po podłączeniu telefonu w domu telefon się ładuje, ale nie jest to prawie na pewno szybkie ładowanie, tylko zwykłe. Gdzieś wyczytałem, że Iphone powinien zasygnalizować podwójnie dźwiękiem, że jest ładowany szybko, u mnie jednak jest to tylko raz jak przy normalnym ładowaniu. Czy coś robię źle? Proszę o pomoc



#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 października 2019 - 18:39

Coś nie tak z kablem. To że jest certyfikowany nie znaczy że obsługuje szybkie ładowanie. Nie ma żadnej sygnalizacji o szybkim ładowaniu w systemie. Najlepiej jakbyś miał, albo ktoś znajomy tester na USB c. Wtedy można szybko zweryfikować czy przez kabel idzie 5V czy 9V. Daj namiar na ten kabel, może być też tak że po prostu uszkodzona sztuka.

Użytkownik Regiss edytował ten post 20 października 2019 - 18:40

iPhone 15 Pro


#3 Czinczu

Czinczu
  • 5 postów

Napisano 20 października 2019 - 19:07

Coś nie tak z kablem. To że jest certyfikowany nie znaczy że obsługuje szybkie ładowanie. Nie ma żadnej sygnalizacji o szybkim ładowaniu w systemie. Najlepiej jakbyś miał, albo ktoś znajomy tester na USB c. Wtedy można szybko zweryfikować czy przez kabel idzie 5V czy 9V. Daj namiar na ten kabel, może być też tak że po prostu uszkodzona sztuka.

 

Podsyłam link do kabla: https://ispot.pl/lightning/estuff-kabel-usb-c-lightning-cable-mfi-1m,id-88272 w opisie widnieje informacja o rzekomym szybkim ładowaniu. No właśnie nie mam na ten moment możliwości sprawdzenia tego testerem...ale chyba będę zmuszony to przetestować "jakoś", ewentualnie spróbować inny przewód. Choć już jaśniej by było gdyby zupełnie nie ładował...



#4 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 22 października 2019 - 10:03

Przypominam tylko, że podwójny dźwięk ładowania, przy szybkiej ładowarce, jest tylko wtedy gdy zaczynamy ładować telefon który ma 19% baterii, lub mniej.
 


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych