Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Catalina 10.15 - powiadomienie na ikonce Ustawienia dotyczące iCloud


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 18 października 2019 - 19:07

Już to gdzieś pisałem na inne uparte powiadomienie, ale w jednych ze starszych systemów, toteż nie wiem, czy na Catalinie zadziała. Jednak spróbowaniem sobie nie zaszkodzisz przecież. Wcześniej jednak sprawdź, czy nie ma w Preferencjach => Powiadomienia jakiegoś wpisu odpowiedzialnego za to, który można by po prostu skasować. A jak nie to w Terminalu:

defaults write com.apple.systempreferences AttentionPrefBundleIDs 0

Return/enter i restart. Gwarancji, jak wspomniałem, nie daję. Nie mam styczności z Cataliną.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 marioo11

marioo11
  • 66 postów

Napisano 18 października 2019 - 17:09

cześć,

 

zaktualizowałem MBA2017 do Catalina i mam pytanie:

 

na ikonce Ustawienia cały czas mam czerwone powiadomienie - po wejściu w ustawienia na ikonce Apple ID - po kliknięciu pojawia się podsumowanie konta i podpowiedź 'Zacznij używać iCloud". Nie korzystam z iCloud i nie chce się logować - wszystko co potrzebuję mam w chmurze onedrive. Jak to wyłączyć? Wcześniej też nie korzystałem i nie było żadnych powiadomień - teraz ikonka ustawień ma czerwone powiadomienie nawet w doku.

 

czy ktoś wie jak to wyłączyć?



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 października 2019 - 19:07   Najlepsza odpowiedź

Już to gdzieś pisałem na inne uparte powiadomienie, ale w jednych ze starszych systemów, toteż nie wiem, czy na Catalinie zadziała. Jednak spróbowaniem sobie nie zaszkodzisz przecież. Wcześniej jednak sprawdź, czy nie ma w Preferencjach => Powiadomienia jakiegoś wpisu odpowiedzialnego za to, który można by po prostu skasować. A jak nie to w Terminalu:

defaults write com.apple.systempreferences AttentionPrefBundleIDs 0

Return/enter i restart. Gwarancji, jak wspomniałem, nie daję. Nie mam styczności z Cataliną.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 aluko

aluko
  • 12 postów

Napisano 23 października 2019 - 19:37

Już to gdzieś pisałem na inne uparte powiadomienie, ale w jednych ze starszych systemów, toteż nie wiem, czy na Catalinie zadziała. Jednak spróbowaniem sobie nie zaszkodzisz przecież. Wcześniej jednak sprawdź, czy nie ma w Preferencjach => Powiadomienia jakiegoś wpisu odpowiedzialnego za to, który można by po prostu skasować. A jak nie to w Terminalu:

defaults write com.apple.systempreferences AttentionPrefBundleIDs 0

Return/enter i restart. Gwarancji, jak wspomniałem, nie daję. Nie mam styczności z Cataliną.

Dziękuję. mnie się udało dzisiaj z Terminalem



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 23 października 2019 - 20:52

Skoro problem rozwiązany, to zamykamy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych