Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Z jakim modelem wejść w świat iOS?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ScofieldS1

ScofieldS1
  • 3 postów

Napisano 18 października 2019 - 14:18

Witam, mój Android mnie zawiódł i po niemal dekadzie postanowiłem spróbować iOs. Telefon jaki obecnie posiadam to LG G7 - kupiony nowy za 1500pln, rok po premierze łączył wiele cech - duży ale zgrabny, przyzwoity czas pracy, szybkie ładowanie, spoko aparaty w tym szeroki kąt, bez zacięć, super procesor dźwięku ALE nagle stracił certyfikat google (nie był rootowany!) i nie mogę nim płacić. Telefon jest w serwisie, może naprawią, może nie - ale mam już dość.

Apple - bez obrazy, ma dla mnie wiele wad których nie ma sensu wymieniać bo się z nimi liczę wobec jednej zalety - działa! Tylko tyle i az tyle.

Po tym przydługim wstępie oto czego oczekuje:

- czas pracy na baterii - najważniejsze! Telefon to moje narzędzie, chce by jak odepnę go rano o powiedzmy 7 to o 22 zeby miał choć te 20% baterii.
Nie gram w gry, nie oglądam yt poza domem, nie używam ani instagrama ani facebooka. Telefon jest mi potrzebny do zabicia czasu gdy czytam jadąc do i z pracy - okolo godziny dziennie.
Sluchania muzyki - tak samo.
Do sprawdzenia map, poszukania informacji, sprawdzenia rozkładu jazdy, kupna biletu, zapłaty w sklepie.
Nie chcę musieć wyłączać synchronizacji, nawigacji, nfc i bluetooth i zastanawiać się czy mogę przeczytać jakiś artykuł bo za chwilę dziad się rozładuje i zostanę bez jakiegoś biletu albo nie zadzwonię ze sklepu do żony.

Nie jestem heavy userem ale nie chcę się po prostu martwić baterią. Nie musi trzymać dwa dni, ale od rana do wieczora ;)

Szybkie ładowanie - przyzwyczaiłem się do niego ale przeżyję bez.

Rozmiar - obojętne, do małego i dużego przywyknę.

Ekran - nie jaram się oledem.

Aparat - jestem gadżeciarzem i lubię to co najlepsze ale ja prawie nie robię zdjęć... Nawet na wakacjach wolę przeżywać chwilę niż szukac idealnego kadru. Częściej robie zdjęcia w np sklepie żeby komuś coś pokazać albo skanuję paragon - takie tam bzdety.

Telefon jestem gotów kupić nawet powystawowy, lubię móc rozerwać folijkę na nowym pudełku ale nie za wszelką cenę.
Rok temu kupiłem właśnie takiego 6s bratu i działa bez zarzutu.

Reasumując:
6s kupię za grosze około 700 na allegro, 6s plus około 1000 ale to już cena 7. No ale jak dołozę te 500-700 to za okolo 1600 mam 7plus. A to prawie cena 8ki a za kolejne pare stowek mam 8plus tylko ona kosztuje juz niemal tyle co XR czyli jakies 2700, ale podobno XR sie malo opłaca bo za trochę więcej mam 11... A ta kosztuje tyle co starszy Xs ktory ma lepsze to gorsze tamto ale jednak jest modelem oczko wyżej.

Doradźcie - jaki najtańszy iPhone z najdłuższym czasem pracy na baterii?

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 października 2019 - 09:17

Kup nowego - większość to składaki wykonane przez chińczyków a u nas sprzedawane jako powystawowe lub inne ulepy Januszów serwisu. Np 7 masz za 1899 w euro w promocji
Fallout ...war, war never changes...

#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2019 - 10:06

Jeśli zależy Ci na baterii, to na pewno nie 6s. Jeśli już, to celowałbym w któregoś plusa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 19 października 2019 - 10:16

Jeśli zależy Ci na baterii, to na pewno nie 6s. Jeśli już, to celowałbym w któregoś plusa. 

 

Dokładnie, o ile rozmiar Ci nie przeszkadza… Ja od > dwóch lat używam 7+. Zastosowanie podobne, czasem w drodze do pracy jakieś proste gry lub muzyka. Dwa dni na jednym ładowaniu spokojnie wytrzymuje (w grudniu zeszłego roku dostał nową baterię w programie wymiany Apple). Nawet ostatnio zastanawiałem się nad zmianą na coś nowszego, ale jakoś nie widzę w sumie powodu (funkcje/cena).


Użytkownik pedros edytował ten post 19 października 2019 - 10:16


#5 ScofieldS1

ScofieldS1
  • 3 postów

Napisano 19 października 2019 - 12:04

Dziękuję za odpowiedzi!

 

Kup nowego - większość to składaki wykonane przez chińczyków a u nas sprzedawane jako powystawowe lub inne ulepy Januszów serwisu. Np 7 masz za 1899 w euro w promocji

 

Faktycznie, obejrzalem troche filmow na YT i te powystawowe... ich ilość daje do myślenia. 

Czyli albo 7+ albo XR jeśli chodzi o "tanie" i długo trzymające na baterii - czy między nimi w czasie pracy jest znacząca różnica?



#6 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 22 października 2019 - 10:30

zainwestuj te 2099 zł i kup iPhone 7 Plus z dystr PL (x-kom, mediaexpert itp..) to dobra cena, masz 2 lata gwarancji (jeden od Apple, drugi rękojmia ale jak kupujesz z PL dystr. to traktowane właściwie jak drugi rok gwarancji)

a jak wolisz mniejszy to zwykła 7.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych