Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Opcje widoku Findera - rozdzielczość obrazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pnormx

pnormx
  • 2 postów

Napisano 15 października 2019 - 10:11

Witajcie!

 

Jak w tytule: czy jest opcja włączenia podglądu rozdzielczości obrazu w tabeli findera? Może to ze mną coś nie tak, ale nie potrafię znaleźć tej (jakże przydatnej!) opcji. Co więcej: w oknie informacji (cmd+i) też nie ma nigdzie konkretnego rozmiaru (w pikselach).

 

Może któryś z kolegów/koleżanek rozwiązał już jakoś tę trudność?

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie :-)



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 643 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2019 - 12:18

Nie mam  w tej chwili przy sobie Maca, żeby sprawdzić, co tam się wyświetla, a co nie, ale zastanawia mnie, jaką wartość ma dla ciebie informacja o rozdzielczości. Przecież z niej kompletnie nic nie wynika. Co innego rozmiar w pikselach, ale to, czy w metadanych pliku jest wpisane 72 czy 300 DPI, w żaden sposób nie wpływa na zawartość i jakość tego obrazka.



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 15 października 2019 - 12:29

Jak w tytule: czy jest opcja włączenia podglądu rozdzielczości obrazu w tabeli findera? Może to ze mną coś nie tak, ale nie potrafię znaleźć tej (jakże przydatnej!) opcji. Co więcej: w oknie informacji (cmd+i) też nie ma nigdzie konkretnego rozmiaru (w pikselach).

W sekcji More Info nie ma rozmiaru w pikselach?



#4 pnormx

pnormx
  • 2 postów

Napisano 16 października 2019 - 12:01

Nie mam  w tej chwili przy sobie Maca, żeby sprawdzić, co tam się wyświetla, a co nie, ale zastanawia mnie, jaką wartość ma dla ciebie informacja o rozdzielczości. Przecież z niej kompletnie nic nie wynika. Co innego rozmiar w pikselach, ale to, czy w metadanych pliku jest wpisane 72 czy 300 DPI, w żaden sposób nie wpływa na zawartość i jakość tego obrazka.

 

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - oczywiście chodzi o rozmiar w pikselach.

 

 

W sekcji More Info nie ma rozmiaru w pikselach?

 

Teraz zauważyłem, że w niektórych przypadkach jest (png pobrane z neta), a wszystkie jpg jedyne co mają w tej sekcji to info o ostatniej modyfikacji/otwarciu.

 

Bardzo dziwne wydaje się to, że nie można włączyć kolumny w widoku listy z informacją o rozmiarze w pikselach(?)

 

Dziękuję Panom za zainteresowanie :-)



#5 REEL

REEL
  • 74 postów
  • SkądUnimatrix 01

Napisano 25 października 2019 - 16:36

Jak nie ma jak jest

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych