Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Opłacalność kupowania iPhone’a Xs Max


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomgol3

tomgol3
  • 39 postów

Napisano 14 października 2019 - 14:20

Cześć

Potrzebuję Waszej pomocy z innego punktu widzenia niż mój sam.

 

Czy dzisiaj opłaca się kupować Xs Max?

 

Mojej drugiej połówce nie podoba się "płyta indukcyjna" w iPhone 11 Pro, natomiast w iPhonie odpycha ją gruba ramka i do tego ekran LCD. 

Zaznaczę, że przesiada się z iPhone 6s, który już zaczął nie domagać. 

Zakup ma być przeprowadzony w sklepie, którym są możliwe raty. Telefon ma służyć 2-3 lata. 

 

Mnie nie przekonuje kupowanie rocznego telefonu na następne 2-3 lata, ale wymagania wizualne są u niej ponad wszystko.

 

Dzięki z góry za pomoc. 



#2 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 14 października 2019 - 14:28

Myśle, że sam sobie odpowiedziałeś pisząc, że wymagania wizualne są ponad wszystko. Sam czekałem do zakupu XSa do czasu premiery „jedenastek”, bo cena starszych modeli spadła i stwierdziłem, ze dopiero po obniżce cena tego telefonu jest opłacalna. Tak samo pewnie myślą ludzie decydujący się na zakup „siódemek” za niecałe dwa kafle, bo uważają, ze tyle właśnie maksymalnie powinien kosztować ten telefon i model, obojętnie ile czasu minęło od premiery.

#3 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 14 października 2019 - 14:50

Mam podobny dylemat tym bardziej, że jest promocja w RTV i max kosztuje niecałe 4200. Czy warto oszczędzić 1500zł i niedopłacać do najnowszego modelu. Aparat aparat byłby wystarczająco dobry w XS MAX. Co do tego większych wymagań nie mam baterii ma stoczyć spokojnie do wieczora.
Jest jakaś opcja, że Apple będzie te telefony spełniać, bo w końcu wycofali je ze swojej oferty?

iPhone 11


#4 tomgol3

tomgol3
  • 39 postów

Napisano 14 października 2019 - 20:21

Czy za około 4000 zł znajdę lepszego iPhona? Czy lepszy będzie iPhone 11 czy Xs max? 



#5 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 15 października 2019 - 05:11

Nad tym czy 11 czy Xs Max też się zastanawiam. Wiele ludzi chwali tegoroczny model.

iPhone 11


#6 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 15 października 2019 - 08:24

Ja jednak wolę Xs Maxa od zwykłej 11 i takiego wyboru właśnie dokonałem w tym roku.

 

11 na pewno ma lepszy aparat ale mi na tym akurat nie zależy najbardziej. Xs Max robi wystarczająco dobre zdjęcia na moje potrzeby.

 

Procek - 11 mocniejszy ale przy moim codziennym użytkowaniu nie do zauważenia.

 

Xs Max - ZDECYDOWANIE lepszy ekran, mniejsze ramki i jednak bardziej premium feel ;)


  • krzysztofsds lubi to

iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#7 tomgol3

tomgol3
  • 39 postów

Napisano 15 października 2019 - 10:15

Właśnie to przemawia za XS max, lepszy ekran tylko 11 będzie zapewne ciut szybsza. To jest bardzo ciężki wybór. Jeszcze wchodzi w grę 11 Pro tylko to już dopłata do XS max ponad 1000 zł... 



#8 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 15 października 2019 - 11:42

Nie wiem jak z tą różnicą w szybkości działania. Przecież w zeszłym roku te telefony były reklamowane jako super szybkie i wydajne. Więc co teraz mogło się zmienić.
Czy te czasy to dziesiąte sekundy, odczuwalne dla codziennych wrażeń? To mi się nie wydaje. Nawet jak wezmę żony SE to ten telefon do codziennych czynności jest wystarczająco szybki. W gry nie gram, oprócz szachów, więc może nie będzie tak źle.

iPhone 11


#9 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 15 października 2019 - 13:49

Opłaca się. Mój działa jak strzała.

iPhone 14 PRO Max


#10 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2019 - 15:53

Tu macie moją odpowiedź z tematu wrażeń o iphone 11.
Osobiście wybierałem między 11, a małym XS, przez "przypadek" kupiłem Maxa z zamiarem zarobku, a wyszło tak, że go sprzedaje, a już mam zarezerwowany nowy z RTV AGD za 4199 :)


Jako, że przez ostatnie 5 dni byłem w posiadaniu 11 i XS Max, może komuś to pomoże w wyborze.

 

Na wstępie, jakby ktoś oczekiwał wrażeń z porównania aparatów, to tego akurat nie będzie, bo nie korzystam namiętnie z tej funkcji.

 

Szybkość działania: Dla mnie jest taka sama. Gdy weźmiemy oba telefony obok siebie, to podczas speed testu takiego jak robią testerzy na yt, większość razy 11 szybciej odpaliła aplikacje, ale różnica była znikoma na tyle, że używając ich osobno, nie ma opcji, by poczuć różnicę. Dodatkowo podczas wspomnianego speed testu sprawdziłem trzymanie aplikacji w RAM'ie. 11 sobie lepiej poradziła w tym aspekcie, podejrzewam, że ze względu na dużo niższą rozdzielczość ekranu, choć i tutaj musiałem odpalić na raz sporo gier i aplikacji, także nie ma na co narzekać na XS Maxie. Na filmikach XS Max vs 11 Pro Max, trzymają w RAM'ie aplikacje identycznie.

 

Ekran: jak oko przyłożymy do ekranu, to może i troszkę lepsze czcionki czy krawędzie ma XS Max, ale w normalnym użytkowaniu jest niewidoczna. Dla mnie osobiście bez znaczenia. Za to wyświetlanie pod względem kolorów już miało większe znaczenie, w dodatku, że lubię czerń i nawet na LCD używam trybu ciemnego i ciemnych tapet. No tu wygrywa XS Max, ale LCD w 11 również jest rewelacyjny. Tu po prostu, co kto lubi, ja od Galaxy S1 wolałem OLED'y. Co do ramek na 11. W czarnej wersji się tak nie rzucają i nie ma na co narzekać.

 

Bateria: Tu i tu super. Nie ma co się rozpisywać. Na jednym i drugim, mimo ciągle włączonego LTE, wracam z około połową baterii wieczorem do domu. Także, i tak na noc ładuje.

Wrażenia ogólne: Powiem tak, jeśli chodzi o poręczność, to rozmiar ma znaczenie, więc pewnie układa to się tak XS>11>XS Max. Jednakże z tego, co się orientuje Max ma sporo lepszą baterie od mniejszego XS, więc coś za coś. Używając 11 miałem ciągłe wrażenie, że to jednak nie jest do końca poziom premium i lepiej się czułem trzymając Max'a, który jest cięższy, być może też lepiej wyważony.

 

Cała historia się skończyła tak, że oba telefony kupiłem dlatego, bo się nie mogłem zdecydować. Po kilu dniach było to samo, więc wspaniałomyślnie wystawiłem na OLX, aby rynek zadecydował. 11 już nie ma, został XS Max. 


Użytkownik Ernest05 edytował ten post 15 października 2019 - 15:56


#11 tomgol3

tomgol3
  • 39 postów

Napisano 16 października 2019 - 08:37

Decyzja podjęta. Zamówiony został iPhone Xs Max. Przy wzięciu dwóch wyszły po 3900 więc myślę, że całkiem przyzwoita cena. Dzięki za pomoc. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych