Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja zdjęcia.app dla Catalina i iOS 13/iPad OS - różnice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2019 - 07:17

W aplikacji Zdjęcia dla iPad OS/iOS 13 występują spore różnice...

Dla Apple OS (np.Catalina) stawiają na korekty ukierunkowane w strony koloru, za to brak mi w opcji "Kadrowanie" możliwości korekty pochyleń obiektów w kierunkach "przód/tył" (są jedynie lewo/prawo).

Mam wielką ilość zdjęć architektury - przy Catalinie przydał by się "przód/tył". Robię to na iPad, ale ekranik jest malutki (9,7") i przydało by się na 30".

Jeżeli Apple nie ma zamiaru wprowadzać w tym kierunku zmian w Zdjęciach dla komputerów - jakim programem dla Apple OS robić korekty tego typu?

Dodatkowo - wszystkie zdjęcia mam w iCloud, a znane mi "zewnętrzne" programy desktopowe nie wczytają z chmury.
Nie chodzi mi o kombajny Adobe, czy GIMP... (???)


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 13 października 2019 - 18:14

Czy dobrze rozumiem, że po prostu szukasz alternatywy dla Zdjęć? Bo jeżeli tak, to Szukasz programu? Przeczytaj!, a jak nie, to sprecyzuj proszę, jaką poradę chciałbyś uzyskać.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2019 - 18:57

Czy dobrze rozumiem, że po prostu szukasz alternatywy dla Zdjęć? Bo jeżeli tak, to Szukasz programu? Przeczytaj!, a jak nie, to sprecyzuj proszę, jaką poradę chciałbyś uzyskać.

Może inaczej - Programów znam dziesiątki i wiem o tym dziale. Szukam rozwiązań/podpowiedzi:

- dlaczego Catalina dostała gorszą aplikację "Zdjęcia" niż iOS 13/iPad OS

- nie mam kontaktu - poza forum - z innymi użytkownikami Cataliny, więc nie wiem, czy aktualizacja przypadkiem nie pominęła nowych "Zdjęć"

- ewentualnie podpowiedzi, czy jakiś program zewnętrzny używa iCloud w obie strony (moje informacje mówią mi, że nie)

Reasumując - raczej rady i podpowiedzi.
Dział poszukiwania programów raczej mi tego nie wyjaśni.
Tak czy naszej dzięki za uwagę. Zdarza mi sie pisać mało precyzyjnie pod wpływem chwili. :)


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych