Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki laptop do bracy biurowej do 5k? Matebook 13 vs Macbook air


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaca87

jaca87
  • 7 postów

Napisano 08 października 2019 - 13:27

  •  

Cześć,

 

Planuje zakup lapotopa do pracy biurowej mam dwa modele na oku znacząco się od siebie różniące:

 

Zależy mi na:

 

  • baterii
  • wyglądzie
  • jakośći wykonania, chodzi mi jako porządną obudowę, zawiasy, złącza itp. Moje laptopy nie mają łatwo i są wykorzystywane w ekstremalnych warunkach
  • min. dysk ssd 256gb
  • ekran, spędzam przed komputerem około 10h dziennie
  • z laptopem często chodzę na spotaknia więc musi być lekki i porączny ekrna 13-14 cali.

 

Zwróciłem uwagę na:

 

Matebooka 13 https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-13-i5-8gb-256gb-mx150-w1.bhtml ewentualnie jego mocniejszą wersję: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-13-i7-8gb-512ssd-w10.bhtml

 

oraz Macbook air z 2018 z zniżką wychodzi on za 5200: https://www.cortland.pl/apple-macbook-air-intel-core-8gb-256gb-ssd-srebrny-nowy-model.html

 

Z jednej strony trochę się boję przesiadki z windowsa na maca a z drugiej strony może fajnie było by poznać nowy system?

 

Za Matebookiem przemawia cena i lepszy sprzęt ale ma słabszą baterię. Laptop kupuje na lata więc nie wiem który z nich jest lepiej wykonany.

 

Co powinien wybrać a może macie inne typy?

 


#2 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 08 października 2019 - 14:50

Macbook Air 2017 za 3700 (taniej w innych sklepach niż X-kom). Tłumaczę dlaczego: lepszy układ graficzny, niższa cena, a praktycznie ten sam sprzęt dla normalnego użytkownika (z wyjątkiem ekranu Retina, ale ten aspekt nie powinien być aż tak bolesny w przypadku pisania tekstów). Może ma dysk 128 GB, ale naprawdę zastanowiłbym się nad tym wyborem bo zawsze możesz go wymienić, a nie możesz w wersji 2018. ;)

 

W przeciwnym wypadku, brałbym Air 2018. Peceta bierz, jeśli nie masz nic przeciwko Windowsowi ;)

 

Ja osobiście brałbym MBA 2017.


Użytkownik Filip454 edytował ten post 08 października 2019 - 15:06

  • Pugilares lubi to
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#3 jaca87

jaca87
  • 7 postów

Napisano 09 października 2019 - 12:05

A warto zmieniać sam system?  Na innych forach piszą że nei ma sensu bo w tej cenie otrzymam dużo mocniejszy sprzęt.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2019 - 18:20

A warto zmieniać sam system?  Na innych forach piszą że nei ma sensu bo w tej cenie otrzymam dużo mocniejszy sprzęt.

Prace biurowe można wykonać tak samo dobrze i sprawnie na obu systemach. System jest w tym przypadku raczej wtórny. Kwestia przyzwyczajeń i preferencji.



#5 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 09 października 2019 - 19:40

Ja mam służbowego hp elitebook 16gb ram , procesor i5, dysk 256 ssd z windowsem 10 na pokładzie, także w podobnym budżecie i zaczyna mnie irytować. Ciagle coś się przywiesi, albo zresetuje. Żonie kupuje macbooka Air 2019, która nie ma dużych wymagań, ale zależy jej na spokojnej pracy, a nie ze zaraz będzie trzeba system przeinstalowywac.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 09 października 2019 - 19:42

Testowo przesiadłem się na Windows. Są pewne zalety, ale wady je przerastają. Aplikacje muszę instalować po kilka razy. iCloud nie chce działać. Nie mogę skonfigurować w Outlooku wszystkich moich kont (ale w windowsowej poczcie mogę) a i tak obie aplikacje uważam za straszne w porównani z mail na Macu. Z drugiej strony podoba mi się dobre wyszukiwanie z okienkiem w pasku zadań i mam wrażenie, że na tym samym monitorze mieści się więcej okien - łatwiej mi pracować bez powiększania programu na cały ekran. Teoretycznie słabszy komputer ( Celeron) jest pod Windows przyjemniejszy niż Air Retina i to zadziwia, choć przyczyną jest pewnie cichsze chłodzenie peceta. Powalczę jeszcze kilka dni, ale dla mnie wygrywa Mac.

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2019 - 08:42

To jest wątek o sprzęcie, w dziale hardware. Po opisy różnic systemów zapraszam gdzie indziej, przede wszystkim do szukajki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych