Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki laptop do bracy biurowej do 5k? Matebook 13 vs Macbook air

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaca87

jaca87
  • 5 postów

Napisano 08 października 2019 - 13:27

•  

Cześć,

Planuje zakup lapotopa do pracy biurowej mam dwa modele na oku znacząco się od siebie różniące:

Zależy mi na:

• baterii
  • wyglądzie
  • jakośći wykonania, chodzi mi jako porządną obudowę, zawiasy, złącza itp. Moje laptopy nie mają łatwo i są wykorzystywane w ekstremalnych warunkach
  • min. dysk ssd 256gb
  • ekran, spędzam przed komputerem około 10h dziennie
  • z laptopem często chodzę na spotaknia więc musi być lekki i porączny ekrna 13-14 cali.

Zwróciłem uwagę na:

Matebooka 13 https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-13-i5-8gb-256gb-mx150-w1.bhtml ewentualnie jego mocniejszą wersję: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-13-i7-8gb-512ssd-w10.bhtml

oraz Macbook air z 2018 z zniżką wychodzi on za 5200: https://www.cortland.pl/apple-macbook-air-intel-core-8gb-256gb-ssd-srebrny-nowy-model.html

Z jednej strony trochę się boję przesiadki z windowsa na maca a z drugiej strony może fajnie było by poznać nowy system?

Za Matebookiem przemawia cena i lepszy sprzęt ale ma słabszą baterię. Laptop kupuje na lata więc nie wiem który z nich jest lepiej wykonany.

Co powinien wybrać a może macie inne typy?

#2 Filip454

Filip454
  • 165 postów

Napisano 08 października 2019 - 14:50

Macbook Air 2017 za 3700 (taniej w innych sklepach niż X-kom). Tłumaczę dlaczego: lepszy układ graficzny, niższa cena, a praktycznie ten sam sprzęt dla normalnego użytkownika (z wyjątkiem ekranu Retina, ale ten aspekt nie powinien być aż tak bolesny w przypadku pisania tekstów). Może ma dysk 128 GB, ale naprawdę zastanowiłbym się nad tym wyborem bo zawsze możesz go wymienić, a nie możesz w wersji 2018. ;)

W przeciwnym wypadku, brałbym Air 2018. Peceta bierz, jeśli nie masz nic przeciwko Windowsowi ;)

Ja osobiście brałbym MBA 2017.

Użytkownik Filip454 edytował ten post 08 października 2019 - 15:06

"It scrolls like butter" Steve Jobs

#3 jaca87

jaca87
  • 5 postów

Napisano 09 października 2019 - 12:05

A warto zmieniać sam system?  Na innych forach piszą że nei ma sensu bo w tej cenie otrzymam dużo mocniejszy sprzęt.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 1 902 postów

Napisano 09 października 2019 - 18:20

A warto zmieniać sam system?  Na innych forach piszą że nei ma sensu bo w tej cenie otrzymam dużo mocniejszy sprzęt.

Prace biurowe można wykonać tak samo dobrze i sprawnie na obu systemach. System jest w tym przypadku raczej wtórny. Kwestia przyzwyczajeń i preferencji.

#5 Trancex

Trancex
  • 389 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 października 2019 - 19:40

Ja mam służbowego hp elitebook 16gb ram , procesor i5, dysk 256 ssd z windowsem 10 na pokładzie, także w podobnym budżecie i zaczyna mnie irytować. Ciagle coś się przywiesi, albo zresetuje. Żonie kupuje macbooka Air 2019, która nie ma dużych wymagań, ale zależy jej na spokojnej pracy, a nie ze zaraz będzie trzeba system przeinstalowywac.

#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 656 postów

Napisano 09 października 2019 - 19:42

Testowo przesiadłem się na Windows. Są pewne zalety, ale wady je przerastają. Aplikacje muszę instalować po kilka razy. iCloud nie chce działać. Nie mogę skonfigurować w Outlooku wszystkich moich kont (ale w windowsowej poczcie mogę) a i tak obie aplikacje uważam za straszne w porównani z mail na Macu. Z drugiej strony podoba mi się dobre wyszukiwanie z okienkiem w pasku zadań i mam wrażenie, że na tym samym monitorze mieści się więcej okien - łatwiej mi pracować bez powiększania programu na cały ekran. Teoretycznie słabszy komputer ( Celeron) jest pod Windows przyjemniejszy niż Air Retina i to zadziwia, choć przyczyną jest pewnie cichsze chłodzenie peceta. Powalczę jeszcze kilka dni, ale dla mnie wygrywa Mac.

#7 ftpd

ftpd

Nie.

• 18 534 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2019 - 08:42

To jest wątek o sprzęcie, w dziale hardware. Po opisy różnic systemów zapraszam gdzie indziej, przede wszystkim do szukajki.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych