Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przegrzewanie MacBook Air 2019, gdy uruchamia się Heroes III (BootCamp, Win10).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Broccoli

Broccoli
  • 2 postów

Napisano 06 października 2019 - 14:33

Witam wszystkich,

Jak chyba każdy wie, MacBook Air nie jest dobrym komputerem do grania w gry. Nie mniej jednak sentyment bierze góra i mam straszna ochotę pograć w Heroes III.

Próbowałem już kilka rzeczy które umożliwiają granie w ta cudowna grę Portkit, Crossover, Wine ale za każdym gdy uruchamiałem grę komputer stawał się mega gorący a wiatraki wydawały taki dźwięk, że aż kot uciekł.

Wtedy ktoś mi podsunął plan zainstalowania Windowsa 10 na MacBooku i tak tez zrobiłem. Zainstalowałem windowsa, później Heroes III i jest na pewno o wiele lepiej niż dotychczas ale dalej źle, podczas ruchu w grze czy walki znów ten wiatrak zaczyna straszyć, oraz cześć środkowa nad klawiatura jest mega gorąca.

Czy to normalne? Czy kupienie podkładki chłodzącej coś da? czy można się pożegnać już na zawsze z Homm III?
Nie da się edytować postu, dodam, że przy GTA San Andreas nie nagrzewa się tak. Także jestem totalnie w szoku.

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 06 października 2019 - 14:40

Mój potrafi nagrzać cpu do 100 stopni przy przewijaniu długiego dokumentu worda. Tu nie ma prawdziwego chłodzenia. Wentylator jest obok cpu bez heatpipe. Jak Ci wydajności starcza to cierp i graj. Choć życie pewnie mu się skróci. Przy takim chłodzeniu nawet podkładka cudo nie zrobi, po powietrze z zewnątrz dostaje się do środka chyba tylko przez klawisze. Graj na mrozie :)



#3 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 06 października 2019 - 21:44

Podpiekanie się nowych MBA zaczyna być problemem, choć jeszcze nie dla Apple tylko dla użytkowników.

https://www.youtube....h?v=iiCBYAP_Sgg


brak historii choroby (...) sam się kliknij w główkę!

#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2019 - 16:20

OMG, to chłodzenie to jakaś porażka.



#5 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 07 października 2019 - 16:52

W opcjach zasilania systemu Windows, ustaw maksymalne wykorzystanie procesora na 99% i powiedz, czy pomogło.
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#6 Migotka

Migotka
  • 30 postów

Napisano 11 listopada 2019 - 18:16

Mój potrafi nagrzać cpu do 100 stopni przy przewijaniu długiego dokumentu worda. Tu nie ma prawdziwego chłodzenia. Wentylator jest obok cpu bez heatpipe. Jak Ci wydajności starcza to cierp i graj. Choć życie pewnie mu się skróci. Przy takim chłodzeniu nawet podkładka cudo nie zrobi, po powietrze z zewnątrz dostaje się do środka chyba tylko przez klawisze. Graj na mrozie :)

100 stopni przy dokumencie? Jak oni to konstruują, przecież nawet smartfony się tak nie grzeją. Rozumiem różnice w architekturze, ale no...

Mimo wszystko nie słyszy się, żeby to był jakiś znaczący problem. Wadliwe egzemplarze, czy ludzie prawie nie używają swoich MacBooków?



#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 listopada 2019 - 19:45

100 stopni przy dokumencie? Jak oni to konstruują, przecież nawet smartfony się tak nie grzeją. Rozumiem różnice w architekturze, ale no...

Mimo wszystko nie słyszy się, żeby to był jakiś znaczący problem. Wadliwe egzemplarze, czy ludzie prawie nie używają swoich MacBooków?

A jak myślisz? Kiedyś komputery Apple były przeznaczone dla konkretnego grona odbiorców. Dzisiaj target to ludzie przesiadujący w Starbucksach. Tak wiem trochę naciągane i jeszcze ktoś powie że kogoś obrażam. Sam zmieniłem Windowsa na Maca głównie ze względu na chęć poprawy wydajności i nie byłem żadnym pro. Tak czy inaczej Apple dobrze wie że Aira kupują ci którzy potrzebują wyłącznie ich systemu dla prostych zadań i niczego więcej. Do pracy biurowej się nadaje ale jak widać nawet Word potrafi go nagrzać. Jak ktoś serio potrzebuje mocnego sprzętu musi wydać krocie. Zresztą jeszcze niedawno 13" MBP nie miały 4 rdzeni co w dzisiejszych czasach jasno pokazywało jak Apple podchodzi do kwestii Pro. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 11 listopada 2019 - 19:45

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 13 kwietnia 2020 - 16:25

Macbooki grzeją się i chyba nic tego nie zmieni - niestety gabaryty nie pomagają i ciężko upchnąć porządne chłodzenie do tak cienkiej obudowy - nawet w przypadku MacBooków pro 


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.


#9 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 13 czerwca 2020 - 10:12

uruchom Heroes III przez GeForce Now - powinno hulać 


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych