Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro + iPad Pro jako monitor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 raqq

raqq
  • 134 postów

Napisano 05 października 2019 - 14:33

Witam,

jakiś czas temu mój Macbook Pro 15 spadł na ziemię, w wyniku czego 1/3 ekranu się posypała i obraz jest prawidłowo wyświetlany tylko na tej pozostałej części.

Użytkowanie takiego monitora jest niestety bardzo niewygodne i wkurzające.

Postanowiłem coś z tym zrobić i jak się dowiedziałem wymiana takiego monitora to koszt ok. 3 tys złotych.

 

Jednak myśląc dłużej wymyśliłem trochę inną opcję, mianowicie dodanie do tych 3 tys ok 2.5 tys i dokupienie iPada Pro 12.9 oraz użytkowanie jego jako jedynego monitora w komputerze. Była by to napewno trochę lepsza opcja niż uwiązywać komputer do biurka z monitorem zewnętrznym.

Dodatkowym plusem jest posiadanie dodatkowego, mobilnego urządzenia które się przyda w przypadku zadań nie wymagających pracy na macOS.

 

Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was już testował takie połączenie? Oraz jaka jest jakość takiego obrazu w porównaniu z oryginalnym monitorem retina w MB pro?

Czy warto iść w takie rozwiązanie? Jakie są defekty takiego połączenia urządzeń? 

 

(oczywiście pomijając, że ekran ulegnie niewielkiemu zmniejszeniu bo tego jestem świadom)

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych