Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy komputer od Apple.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frank_24

Frank_24
  • 4 postów

Napisano 22 września 2019 - 18:58

Od paru lat posiadam iPhona i chciałbym zakupić pierwszego maca ale działając cały czas na komputerze pc nie bardzo wiem jak patrzeć na parametry nowego komputera(pewnie nie muszą być wysokie).

Z komputerów Apple wybór padł już na iMaca 27 bo nie potrzebuję mobilności. Obecny komputer wykorzystuję tylko do przeglądania internetu, youtube, pisania dokumentów, pobierania plików. Według tych kryteriów wybrałem powystawowego iMac 27 Retina 5K MNE92ZE/A i5/8GB/1TB/Radeon Pro 570/MacOS ze względu na cenę i gwarancję, ok 6000 zł.

Główne moje pytanie to to czy nie szukać już modelu 2019 ze względu na dłuższe wsparcie i czy nie patrzeć na wyższe parametry? Boję się trochę Fusion Drive bo obecnie posiadam dysk SSD 256GB plus talerzowy 1TB a tu jednak jest tylko niecałe 30GB SSD.



#2 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 24 września 2019 - 21:00

Na pierwszego maka wybrałem Air 2017 i jestem zadowolony. Dokupiłem do niego klawiaturę Magic, myszkę Magic 2 i USB-ethernet i w domu podłączam go do monitora Eizo i dysku USB 3.0. Chyba jedyny mak, z tych które są obecnie do kupienia jako nowe, z którym nie na znanych i trapiących problemów. A zarazem jest najtańszym nowym makiem, jakiego można teraz kupić. Nie hałasuje wentylatorami, nie przegrzewa się, nie ma klawiatury motylkowej, nie ma rozłączającego blutootha/WiFi itp. przypadłości trapiących Macbooki Pro, Mini. Oglądałem iMac w sklepie i w wersji 27 nie podobał mi się ekran - po jednej stronie leciał w róż, a po drugiej stronie w zielononiebieski. W ogóle 27 wydał mi się za duży - dla mnie za duża kolubryna zajmująca miejsce w pokoju i wymagająca kręcenia głową przy patrzeniu na różne części ekranu. Poręczniejszy wydał mi się 21 i nie miał bardziej jednolity ekran. Wadą 21 jest brak możliwości samodzielnej rozbudowy RAM (to jest możliwe w iMacu 27). Po Airze nie chciałbym już nigdy kupić komputera z dyskiem SATA, a szczególnie SATA z talerzami, jako dysk systemowy. Ja wiem, że fusion to hybryda, ale moim zdaniem na system tylko PCIe SSD. Zerknij jeszcze na Mac Mini. Jeżeli nie potrzebujesz karty graficznej, to może być fajny komputer. Na forach można jednak sporo poczytać o notorycznie rozłączającej się klawiaturze i myszy blutooth, gdy jest cokolwiek podłączone do USB i działa WiFi. Za parę chwil mam mieć Mini 2018 i będę sprawdzał, jak to działa. 



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 24 września 2019 - 21:28

Bój się fusion Drive. Sprzedaż takich rozwiązań w 2019 to jak sprzedaż samochodów na drewnianych kołach. Co z tego, że silnik nowoczesny. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych