Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#251 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 29 czerwca 2020 - 10:25

Z tą lepszą baterią to w sumie zależy od konfiguracji, bo mój AW5 wytrzymuje o jakieś pół dnia dłużej niż AW4 taty (od zakupu nie zdarzyło się tam, żeby wytrzymał dłużej niż 2 dni - pod tym względem przebijał go nawet AW3, bo ten nawet po roku od zakupu trzymał dłużej  :D). A mam mniejszy wariant :D.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#252 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 czerwca 2020 - 11:11

Z tą lepszą baterią to w sumie zależy od konfiguracji, bo mój AW5 wytrzymuje o jakieś pół dnia dłużej niż AW4 taty (od zakupu nie zdarzyło się tam, żeby wytrzymał dłużej niż 2 dni - pod tym względem przebijał go nawet AW3, bo ten nawet po roku od zakupu trzymał dłużej  :D). A mam mniejszy wariant :D.

Ja pisałem to na podstawie swoich doświadczeń z AW 4 i AW 5 - obie wersje 44mm, stalowe. W AW 4, trenując mniej więcej 3-4 razy w tygodniu, zegarek ładowałem co 2 dzień. AW 5 codziennie, bo na drugi dzień to już jakieś resztki były. Głównie AOD tutaj miał znaczenie. 



#253 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 11:28

AOD, co oczywiste, ma wpływ na baterię. Przy wyłączonym spokojnie ładuję co 2 noc. Przy włączonym drugiego dnia popołudniu jest już krucho z baterią.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#254 kejol

kejol
  • 25 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 13:08

Kupiłem AW4. Dzieki.
  • damianmajk lubi to

#255 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 29 czerwca 2020 - 17:06

A czy da się wyłączyć ekran podczas snu? Ale tak z automatu? Pewnie w becie z aplikacja sen da się.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#256 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 29 czerwca 2020 - 17:23

Ja pisałem to na podstawie swoich doświadczeń z AW 4 i AW 5 - obie wersje 44mm, stalowe. W AW 4, trenując mniej więcej 3-4 razy w tygodniu, zegarek ładowałem co 2 dzień. AW 5 codziennie, bo na drugi dzień to już jakieś resztki były. Głównie AOD tutaj miał znaczenie. 

Ja z kolei porównywałam bez treningów ;).

 

@kejol, czwórka też dobrze działa, więc powinieneś być zadowolony  :).


Użytkownik Zireael edytował ten post 29 czerwca 2020 - 17:24

  • damianmajk lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#257 kejol

kejol
  • 25 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 21:48

Czwórka ma identyczne bebechy jak 5 wiec działa nie „tez dobrze” tylko tak samo :)
  • keniutek lubi to

#258 kpicard

kpicard
  • 94 postów

Napisano 22 lipca 2020 - 22:20

Siemka, takie pytanie, zamierzam kupić sobie AW 5 44mm cellular, ale zostały jakieś dwa miesiące do prezentacji 6, w związku z czym myślicie ze po premierze szóstki piątka potanieje na tyle ze warto poczekać te dwa miesiące? Jeżeli jest to kwestia 100-200zl to trochę nie chce mi się tyle czekać, ale jeśli różnica byłaby większa to myśle ze już warto. Co myślicie? Dzięki z góry za opinie

#259 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 22 lipca 2020 - 23:34

Siemka, takie pytanie, zamierzam kupić sobie AW 5 44mm cellular, ale zostały jakieś dwa miesiące do prezentacji 6, w związku z czym myślicie ze po premierze szóstki piątka potanieje na tyle ze warto poczekać te dwa miesiące? Jeżeli jest to kwestia 100-200zl to trochę nie chce mi się tyle czekać, ale jeśli różnica byłaby większa to myśle ze już warto. Co myślicie? Dzięki z góry za opinie

Chyba warto poczekać bo 5 toto samo co 4 



#260 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lipca 2020 - 08:58

Siemka, takie pytanie, zamierzam kupić sobie AW 5 44mm cellular, ale zostały jakieś dwa miesiące do prezentacji 6, w związku z czym myślicie ze po premierze szóstki piątka potanieje na tyle ze warto poczekać te dwa miesiące? Jeżeli jest to kwestia 100-200zl to trochę nie chce mi się tyle czekać, ale jeśli różnica byłaby większa to myśle ze już warto. Co myślicie? Dzięki z góry za opinie

Pytanie czy AW 5 w ogóle zostanie w ofercie Apple, czy raczej zostanie 3, jako niski próg wejścia, a AW 5 będzie tylko u reseller -ów, tak jak w przypadku AW 4. Na jakieś wielkie cięcia cen bym nie liczył. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 23 lipca 2020 - 08:59


#261 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 23 lipca 2020 - 09:05

Też mi się tak wydaje. Ostatnio u Epla jest trzyletni cykl życia produktu, więc stawiam na niewielkie zmiany przy 6 generacji. Ja w każdym razie swój AW5 kupiłem w grudniu i nie wiem co by mnie miało przekonać do zmiany.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#262 Ament

Ament
  • 503 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 23 lipca 2020 - 12:59

Patrząc na trochę biedny watchOS 7 i w sumie niewielkie zmiany w stosunku do edycji poprzedniej (tylko jedna nowa tarcza? (!)) obstawiam, że AW6 wprowadzi sprzętowo jakieś nowe fukcje, które zostaną odblokowane w watchOS 7.x. 


 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#263 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lipca 2020 - 14:31

Patrząc na trochę biedny watchOS 7 i w sumie niewielkie zmiany w stosunku do edycji poprzedniej (tylko jedna nowa tarcza? (!)) obstawiam, że AW6 wprowadzi sprzętowo jakieś nowe fukcje, które zostaną odblokowane w watchOS 7.x. 

Może bateria większa, bo monitorowanie snu, i ewentualnie pomiar natleniania krwi - gdzieś o tym czytałem (Garmin ma to już dawno   ;) ). Na więcej bym nie liczył. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 23 lipca 2020 - 14:31


#264 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipca 2020 - 15:13

Tak czytam i przerażony jestem. Mam Hujałeja GT2 i bateria trzyma mi z 2 tygodnie, żona opaskę Xiomi coś tam chyba 3 i ładuje rzadziej niż ja. Córce chciałem kupić pasujący zegarek do telefonu, ale te czasy pracy to jakieś nieporozumienie :(. Używamy zapewne gorszych, tańszych i mniej funkcjonalnych zegarków, ale czas trzymania baterii to jednak ważna sprawa ...


  • keniutek i 6c1fb0760d lubią to

pozdrowienia z okolic Torunia


#265 kejol

kejol
  • 25 postów

Napisano 23 lipca 2020 - 15:42

Hm... powiedz tylko dlaczego nie używasz Noki 6310i Tylko pozwalasz na to aby obecny telefon działał 1-2 dni?

#266 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lipca 2020 - 16:34

Tak czytam i przerażony jestem. Mam Hujałeja GT2 i bateria trzyma mi z 2 tygodnie, żona opaskę Xiomi coś tam chyba 3 i ładuje rzadziej niż ja. Córce chciałem kupić pasujący zegarek do telefonu, ale te czasy pracy to jakieś nieporozumienie :(. Używamy zapewne gorszych, tańszych i mniej funkcjonalnych zegarków, ale czas trzymania baterii to jednak ważna sprawa ...

Nie da się pogodzić wszechstronności nowoczesnego smartwatcha, niewielkich wymiarów, wysokiej jakości wyświetlacza i długiej pracy na baterii. Sam używam Garmina, którego ładuję raz na tydzień, a z działającym GPS-em wytrzyma kilkanaście godzin treningu, ale jego wyświetlacz jest nieporównywalny, nie da się na nim wyświetlić fotki itp. Oczywiście nie jest również tak uniwersalny, jak Apple Watch. Coś za coś.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 lipca 2020 - 16:36


#267 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 23 lipca 2020 - 23:22

AW4 jak pogadasz z 30 minut to tylko tyle wytrzyma :D 



#268 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 lipca 2020 - 09:21

Hm... powiedz tylko dlaczego nie używasz Noki 6310i Tylko pozwalasz na to aby obecny telefon działał 1-2 dni?

I tu byś się zdziwił :)

 

Faktycznie już nie używam, ale miałem w niej prywatny numer bardzo niedawno temu, pogoniłem kilka tygodni temu za ponad 6 stów. Podczas remontu domu i 6210 znalazłem, ten za stówę na OLX poszedł. Ktoś je kupił i zapewne będzie używał :)

 

Teraz mam 2 karty w jednym Hujałeju, ten nawet 1 dnia nie wytrzyma, ale gdy gdzieś się ładuje mogę pogadać przez zegarek który ściągam z ręki co 2 tygodnie

 

Ja nie krytykuje AW, poprostu myślałem, że to dłużej trzyma. Ma być prezentem dla córki na pierwszy dzień w liceum w komplecie do nowego telefonu

 

Kupując swojego Hujałeja oglądałem tez jakiegoś Szajsunga. Nie kupiłem tego drugiego, gdyż bateria również z 2 dni miała wytrzymywać :(


pozdrowienia z okolic Torunia


#269 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 24 lipca 2020 - 09:24

A cóż za super smart funkcje ma Apple Watch, które miałyby usprawiedliwiać nędzny czas na jednym ładowaniu? Ten zegarek leżąc cały czas na stoliku ledwo 2 dni wytrzyma, więc zluzujcie trochę z tym fanbojstwem.



#270 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 lipca 2020 - 09:59

U mnie wystarcza bez problemu na 2 doby bateria i nie potrzebuję więcej. A na stoliku nie leży.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#271 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2020 - 10:01

A cóż za super smart funkcje ma Apple Watch, które miałyby usprawiedliwiać nędzny czas na jednym ładowaniu? Ten zegarek leżąc cały czas na stoliku ledwo 2 dni wytrzyma, więc zluzujcie trochę z tym fanbojstwem.

Trudno mnie posądzać o fanbojstwo, skoro sam napisałem, że używam Garmina. Jednak nie ma on fejsbuka, messengera, oczojebnego, superpłynnego, dotykowego ekranu 120Hz, rozmów telefonicznych i pierdyliona innych rzeczy, które są w AW albo wbudowane, albo można je wgrać.



#272 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 24 lipca 2020 - 10:40

Co to w ogóle znaczy "nie potrzebuje więcej"?! 2 dni bardzo umiarkowanego użycia/nawet nie 1 intensywnego to jest DNO. Ja wiem ze do wielu rzeczy można przywyknąć, ale bez przesady. A porównania do czasu życia baterii w smartfonach odłóżmy do momentu gdy funkcjonalność obu będzie 1:1. Póki co ten zegarek niewiele może i nie za długo przy tym.
Na papierze smart funkcje wyglądają świetnie, w rzeczywistości ich obsługa na tym mikroekraniku jest fatalna i jak jeszcze miałem AW to koniec końców i tak częściej wyciągałem telefon, bo było szybciej i sprawniej na nim cos zrobić. Zreszta widać po mizernej ilości użytecznych aplikacji, ze nie sprawdza się to najlepiej.
Wiem ze ten sprzęcik ma swoje grono odbiorców, ale mnie zupełnie nie urzekł. Za to przynajmniej sprzedał się bez problemu

#273 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipca 2020 - 11:14

Szczerze mówiąc nie boli mnie to, że wieczorem na Nomada oprócz telefonu kładę zegarek - i tak uważam, że spanie w zegarku jest dziwaczne.

Używam swojego AW do dwóch rzeczy:
- płatności - i to jest genialne, działa super i nie chcę już wracać do wyjmowania telefonu albo coś;

- powiadomienia z aplikacji: ale nie interaktywnie, w sensie nie odpowiadam na wiadomości albo coś. Interesuje mnie tylko, że coś przyszło i trzeba wyjąć telefon i zareagować JUŻ TERAZ albo mogę to zrobić później. Dzięki temu mogę trzymać telefon z wyłączonym dźwiękiem i 'gdziekolwiek', a nie zawsze przy sobie (to jest ważne pod kątem, na przykład, powiadomień 'pracowych', kiedy mam dyżur i dostaję powiadomienia z systemów, że coś się popsuło).

 

Ani to ani to nie obchodzi mnie, kiedy śpię, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się ładował. Wystarcza mi na lekko na cały dzień (sportu nie uprawiam), nie widzę problemu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#274 Ament

Ament
  • 503 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 24 lipca 2020 - 11:15

No trochę w tym prawdy co pisze @303 wyżej  :)  AW to ani jakiś legendarny smartwatch, ani też dobra opaska sportowa. Jeśli chodzi o pierwsze to w zasadzie jest to tylko przedłużeniem powiadomień z iPhona + kilka mniej lub bardziej użytecznych funkcji, które też w większości oferują smartbandy za 1/10 ceny AW. Pomijam kwestię czasu działania bo w stosunku do oferowanej funkcjonalności to chyba każdy sobie zdaje sprawę jakie to jest nieporozumienie, nawet fanboje zakute w zbroje i z logo jabłka na tarczy muszą klęknąć  :P Co do funkcji fitness to też jest biedny pod każdym względem w porównaniu do Garmina, Fitbita czy nawet Samsunga; już nawet nie wspominam o natywanej aplikacji (obecnie Sprawność) bo to już w ogóle nieporozumienie. 

 

Progres sprzętowy z roku na rok też d... specjalnie nie urywa. Apple jak to Apple - wymyśla wszystko na nowo i to z 2-3 letnim poślizgiem w stosunku do konkurencji. Jasne, że AW5 jest najbardziej kompletnym ze wszystkich ale jak już pisałem wyżej - liczę, że jednak AW6 wprowadzi coś więcej niż tylko pomiar długości snu. Also, życzyłbym sobie też większego akumulatora żebym przed jakąś dłuższą jazdą rowerem czy wędrówką nie musiał ładować przed wyjściem do 100%. 

 

Miałem wszystkie AW, miałem i Samsungi z serii Gear i Galaxy, używałem Charge 3 (teraz 4) i mam zamiennie Fenixa 6 Pro. Jeśli chodzi o AW to właściwie wszystko sprowadza się do przywiązania do marki i wygody powiązania z ekosystemem iPhona, iPada czy nawet MBP. Tyle i aż tyle  :)


Użytkownik Ament edytował ten post 24 lipca 2020 - 11:22

  • keniutek lubi to
 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#275 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 lipca 2020 - 20:23

Dla mnie w sumie zawsze największym problemem jest ta beznadziejna bateria w AW. Miałem 3/4/5 - wersje stalowe i gdyby bateria chociaż była na 4, pełne dni, to pewnie bym wrócił. Obecnie nie bardzo mnie interesują jakieś dodatkowe, swoją droga beznadziejne tarcze, skoro trenując 3-4 razy w tygodniu zegarek lądował codziennie na ładowarce. Ładowanie w nocy też nie dla mnie, bo w zegarku śpię - akurat dla mnie ten pomiar też jest istotny i nawet dokładny.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 24 lipca 2020 - 20:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych