Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1774 odpowiedzi w tym temacie

#1076 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 07 października 2019 - 19:24

O skur*ensyn, zdjęcia w trybie nocnym wyrywają z butów! Dopiero mam ciut więcej czasu żeby się pobawić aparatem i jest przepetarda!
  • Sebosz lubi to

#1077 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2019 - 19:30

O skur*ensyn, zdjęcia w trybie nocnym wyrywają z butów! Dopiero mam ciut więcej czasu żeby się pobawić aparatem i jest przepetarda!


Masz małe wymagania. ;)
  • makemymind lubi to

#1078 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 07 października 2019 - 19:42

Nie no pewnie, w kieszeni mieć taki obiektyw o takich możliwościach to przecież żadne wymaganie. ;)

#1079 Zygal

Zygal
  • 297 postów

Napisano 07 października 2019 - 20:12

Ja tez jestem bardzo zadowolony z zdjęć nocnych. W porównaniu z X jest ogromna różnica. Abym tylko do rozmiaru max się przyzwyczaił:)

 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#1080 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 08 października 2019 - 07:11

Jeżeli ktoś ma problem z ceną iPhone 11 Pro Max to warto sobie to wytłumaczyć w ten sposób, że kupując ten telefon nie musi już kupować drogiej cyfrówki. Jest to jakaś oszczędność.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#1081 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 08 października 2019 - 07:11

Też o tym mówię od samego początku. Póki co na rynku jest to czołówka jeśli chodzi o zdjęcia wykonywane przy kiepskiej widoczności. Argument, że za parę lat będzie zachwyt dociera do mnie, ale można tak powiedzieć o wszystkim. Skupmy się na tym co jest obecnie na rynku, a nie wybiegamy "za parę lat będzie lepiej".



#1082 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 08 października 2019 - 07:25

Jeżeli ktoś ma problem z ceną iPhone 11 Pro Max to warto sobie to wytłumaczyć w ten sposób, że kupując ten telefon nie musi już kupować drogiej cyfrówki. Jest to jakaś oszczędność.

Kolejna bzdura, choć z Twojej strony ciężko spodziewać się czegoś innego. Nawet najbardziej podstawowy bezlusterkowiec lub lustrzanka miażdży możliwościami dowolnego smartfona.


  • 5b46927ee6 i MasterM lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1083 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2019 - 08:00

Jeżeli ktoś ma problem z ceną iPhone 11 Pro Max to warto sobie to wytłumaczyć w ten sposób, że kupując ten telefon nie musi już kupować drogiej cyfrówki. Jest to jakaś oszczędność.


Oszczędność na czym? Dostajemy nocne zdjęcia które są tylko akceptowalne na ekranie telefonu. Takie same zdjęcia wypluwa zwykła 11 która jest o 2000zł tańsza.

#1084 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 października 2019 - 08:27

Najpierw się śmiano, że aparat jest w tyle, teraz jak jest na poziomie najlepszej konkurencji, niektórzy coś wymyślają, umniejszają jakby. Przecież mówimy o aparatach w smartfonach, które już dla wielu osób są rewelacyjne, a nie dla profesjonalnych fotografów.

Użytkownik tomk925 edytował ten post 08 października 2019 - 08:27


#1085 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 08 października 2019 - 08:34

To jest takie "polskie" narzekanie i szukanie dziury w całym. Jakoś na zagranicznych portalach, yt etc opinie na temat aparatu są bardzo pochlebne, ale na forum myapple.pl mamy przecież ekspertów od fotografii, którzy i tak stwierdzą, że aparat jest słaby i za X lat może pojawi się coś lepszego. Śmiać mi się chce :)



#1086 Bincim

Bincim
  • 38 postów
  • SkądNWN

Napisano 08 października 2019 - 19:39

Ja właśnie dzisiaj oddałem swój telefon. Wymienia na nowy bez żadnego problemu. Przekazali ze postarają się jak najszybciej, aby egzemplarz trafił do mnie. Ciekawe kiedy dostawa bo w oficjalnym sklepie go brak od ręki. (Holandia)

Dwie kropki pod szkłem jednego aparatu, jak i raz zrobiłem zdjęcie to połowa była w czarno-zielonych paskach. To tylko jeden taki incydent, No ale na 2 tyg użytkowania to można inaczej na to patrzeć.
 iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green

#1087 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 08 października 2019 - 21:03

*
Popularny

Była chwilka, więc na szybko. Prawdziwa noc

 

Lustro: D810 z AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR - ISO 10000, 1/20, f3,5 - z ręki, ale stabilnie z podparciem na parapecie + VR, chodzi o efekt strzelenia zdjęcia, bez bawienia się w laboratorium. Nie chciałem przekraczać ISO 10000, wiec czas tak długi (tak ciemno), co chciałem zaznaczyć, aby pokazać, do jakich ustawień trzeba doprowadzić pełną klatkę, aby cyknąć zdjęcie w poniższych warunkach. Nie robiłem na pełnym otworze, aby wyciągnąć więcej ostrości ze szkła. Strzał w RAW, pełna klatka 36 Mpix. 1:1 prosto do JPG bez jakiejkolwiek ingerencji, odszumiania, wyostrzania. Tu także zakres dynamiczny jest nieporównywalnie wyższy niż na iP i można było z tego pliku dużo wyciągnąćć, ale nie o to tu chodzi.

 

Telefon: iPhone 11 Pro Max - obiektyw szeroki (standardowy), 3 s night mode, BEZ PODPIERANIA SIĘ O COKOLWIEK.

 

Kolejno:

Zdjęcia obok siebie ~50% i 100% (wieksza rozdzielczość pliku w D810) - https://imgur.com/zeUFfaT

Crop iP 100% - https://imgur.com/UJhChAz

Crop iP 200% - https://imgur.com/mjAPsO5

Crop iP 400% - https://imgur.com/slbV4Xn

 

EDIT:

I teraz pytanie za 100 pkt :D Jak myślicie. Które zdjęcie wybierze większość patrząc na 1 link, czyli pełne kadry? Zdjęcie iP zrobiłem dosłownie w 5 sekund i koniec roboty. Po chwili na MBP po chmurze i gotowe.

Nastawiając lustro trzeba było strzelić kilka testówek, bo światłomierz oczywiście takie coś bierze za skrajnie niedoświetlone, więc leciałem na czuja, aby zrównać ekspozycje z iP. Potem karta SD w MBP, zgrać do COP i wyeksportować JPG do 100% bez ingerencji. Zleciało jakieś 10 min... I o to się właśnie rozbija.

 

W dodatku, mam 2 TB w chmurze. Po tych 5 sekundach mam to zdjęcie wszędzie, tak samo jak to z 2008 roku, które mogę w każdej chwili zobaczyć na iP. To co robiłem lustrami, cholera wie gdzie jest.


Użytkownik m-graficzny edytował ten post 08 października 2019 - 21:03

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#1088 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 08 października 2019 - 21:03

Dzięki @m-graficzny!

Rewelacja. Aż takiego efektu się nie spodziewałem... Z lustrzanką jak widać trzeba 'tańczyć', by w nocy uzyskać dobry efekt, a oprogramowanie Jedenastki radzi sobie z kiepskimi warunkami 'od ręki' B)



#1089 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 08 października 2019 - 21:08

Była chwilka, więc na szybko. Prawdziwa noc

Lustro: D810 z AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR - ISO 10000, 1/20, f3,5 - z ręki, ale stabilnie z podparciem na parapecie + VR, chodzi o efekt strzelenia zdjęcia, bez bawienia się w laboratorium. Nie chciałem przekraczać ISO 10000, wiec czas tak długi (tak ciemno), co chciałem zaznaczyć, aby pokazać, do jakich ustawień trzeba doprowadzić pełną klatkę, aby cyknąć zdjęcie w poniższych warunkach. Nie robiłem na pełnym otworze, aby wyciągnąć więcej ostrości ze szkła. Strzał w RAW, pełna klatka 36 Mpix. 1:1 prosto do JPG bez jakiejkolwiek ingerencji, odszumiania, wyostrzania. Tu także zakres dynamiczny jest nieporównywalnie wyższy niż na iP i można było z tego pliku dużo wyciągnąćć, ale nie o to tu chodzi.

Telefon: iPhone 11 Pro Max - obiektyw szeroki (standardowy), 3 s night mode, BEZ PODPIERANIA SIĘ O COKOLWIEK.

Kolejno:
Zdjęcia obok siebie ~50% i 100% (wieksza rozdzielczość pliku w D810) - https://imgur.com/zeUFfaT
Crop iP 100% - https://imgur.com/UJhChAz
Crop iP 200% - https://imgur.com/mjAPsO5
Crop iP 400% - https://imgur.com/slbV4Xn

EDIT:
I teraz pytanie za 100 pkt :D Jak myślicie. Które zdjęcie wybierze większość patrząc na 1 link, czyli pełne kadry? Zdjęcie iP zrobiłem dosłownie w 5 sekund i koniec roboty. Po chwili na MBP po chmurze i gotowe.
Nastawiając lustro trzeba było strzelić kilka testówek, bo światłomierz oczywiście takie coś bierze za skrajnie niedoświetlone, więc leciałem na czuja, aby zrównać ekspozycje z iP. Potem karta SD w MBP, zgrać do COP i wyeksportować JPG do 100% bez ingerencji. Zleciało jakieś 10 min... I o to się właśnie rozbija.

W dodatku, mam 2 TB w chmurze. Po tych 5 sekundach mam to zdjęcie wszędzie, tak samo jak to z 2008 roku, które mogę w każdej chwili zobaczyć na iP. To co robiłem lustrami, cholera wie gdzie jest.


Twój post chyba powinien zamknąć dyskusję na temat aparatów :D

#1090 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 08 października 2019 - 21:13

*
Popularny

Nie ma sprawy. Nie ma co świrować z tymi zdjęciami, bo naprawdę to co wyprawiają Pixele, tegoroczne iP, P30 Pro czy Noty to niezła magia. Tu jest zestawienie ze sprzętem, na dzisiaj wartym jakieś 18K, przy premierze 24K. I oczywiście, jakbym przysiadł, dał statyw, niskie ISO, długi czas, czekał na bezwietrzną pogodę, obrobił RAW'a - mógłbym liczyć igły na tych krzakach i zmiażdżył bym te smartphony, ale chodzi o to, żeby to rzetelnie porównać, czyli idziesz, robisz zdjęcie, idziesz dalej.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#1091 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 09 października 2019 - 07:00

@m-graficzny: Mistrzostwo! 

 

Jakby kogoś interesowało: iPki pro w X.. będą za około miesiąc, w Kompu podobnie, z możliwością wydłużenia czasu oczekiwania do 1.5 miesiąca. Mój ciągle "Dotrze 9 - 16 Oct"  


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#1092 piotrjemiolek

piotrjemiolek
  • 24 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 09 października 2019 - 09:33

Czy odnotowaliście problemy z szybszym rysowaniem się szkła w nowych 11? Na forum Apple aż huczy od przypadków gdy po niespełna 2 dniach użytkowania, a czasem kilku h użytkownicy skarżą się na rysy. Link: https://discussions....hread/250669687

#1093 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 09 października 2019 - 10:14

Słyszałem o tym, ale nie mam z tym problemu. Użytkuję swojego Maxa tak samo, jak ubiegłorocznego XSa, nosząc w kieszeni i bez etui. Dodatkowo dwukrotnie mocno nim walnąłem o twarde powierzchnie i jak na razie zero rys czy jakichkolwiek odprysków.

#1094 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 09 października 2019 - 16:03

Spędziłem jakieś 2 godziny z maxem i jestem bardzo zadowolony. Tak jak pisaliście, bardzo szybko przyzwyczaiłem się do rozmiaru. Jak po tych 2 godzinach wziąłem X do ręki, to wydawał się taki malutki

#1095 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 09 października 2019 - 16:32

Jestem chyba trochę maniakiem już ale postanowiłem przesiąść się ze zwykłego xs na 11 pro Max, udało mi się zamówić w kolorze zielonym- chciałem w złotym, no ale cóż.. (przynajmniej będzie u mnie za dwa dni) :)

Zawsze wzbraniałem się przed dużymi telefonami ale postanowiłem spróbować, na pewno będzie się dużo wygodniej przeglądać treści, oglądać filmy. Większa bateria na pewno się przyda, a w końcu mam nadzieje uda się zrobić ładną fotkę w nocy :)

W sumie więcej jakichś racjonalnych powodów nie umiem sobie podać, głównym jest chęć czegos nowego, posiadania telefonu z dużym wyświetlaczem. 

 

Mam nadzieje, że nie będę pluł sobie w brodę tą przesiadką :D

 

Ktoś wypowie się po zmianie x/xs na model większy?


Użytkownik rafal886 edytował ten post 09 października 2019 - 16:33

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#1096 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2019 - 17:56

Panowie. Czy jeśli urządzenie jest zadoliowane i nie aktywowane, to na checkcoverage powinno coś pokazać? Cokolwiek?

Mam telefon i komputer. 


#1097 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 09 października 2019 - 18:00

Jestem chyba trochę maniakiem już ale postanowiłem przesiąść się ze zwykłego xs na 11 pro Max, udało mi się zamówić w kolorze zielonym- chciałem w złotym, no ale cóż.. (przynajmniej będzie u mnie za dwa dni) :)
Zawsze wzbraniałem się przed dużymi telefonami ale postanowiłem spróbować, na pewno będzie się dużo wygodniej przeglądać treści, oglądać filmy. Większa bateria na pewno się przyda, a w końcu mam nadzieje uda się zrobić ładną fotkę w nocy :)
W sumie więcej jakichś racjonalnych powodów nie umiem sobie podać, głównym jest chęć czegos nowego, posiadania telefonu z dużym wyświetlaczem.

Mam nadzieje, że nie będę pluł sobie w brodę tą przesiadką :D

Ktoś wypowie się po zmianie x/xs na model większy?


Ja miałem jakiś czas temu podobne chęci i kupiłem Xs Max po czym okazało się, że przymijwj pracy gdzie jestem mobilny i dużo wsiadam i wysiadam z samochodu oraz telefon wkładam do kieszeni, okazało się, że ten sprzęt kompletnie nie pasuje do mojego stylu. Ciagłe rozmowy telefoniczne w biegu były bardzo niewygodne a w domu okazało się,że przy oglądaniu jakiegoś serialu i trzymaniu telefonu w dłoni było czuć wagę.
Z ulgą się przesiadłem na małego Xs.

iPhone 11


#1098 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 09 października 2019 - 18:29

Ja miałem jakiś czas temu podobne chęci i kupiłem Xs Max po czym okazało się, że przymijwj pracy gdzie jestem mobilny i dużo wsiadam i wysiadam z samochodu oraz telefon wkładam do kieszeni, okazało się, że ten sprzęt kompletnie nie pasuje do mojego stylu. Ciagłe rozmowy telefoniczne w biegu były bardzo niewygodne a w domu okazało się,że przy oglądaniu jakiegoś serialu i trzymaniu telefonu w dłoni było czuć wagę.
Z ulgą się przesiadłem na małego Xs.

 

Użytkowałem Note'a 9 taty, przymierzałem go do kieszeni i było spoko :) Najlepsze, że noszę slimowane spodnie, akurat wtedy miałem slim fity z mustanga i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Możliwe bardzo, że po czasie moja ekscytacja minie i dojdę do takich samych wniosków jak Ty, ale wiem, ze będę żałował jeśli nie spróbuje, a czuje, że będzie to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza, że 90% rzeczy wykonuje telefonem, rzadko kiedy już odpalam macbooka. Najbardziej boje się właśnie tego momentu 'w biegu', gdzie będę musiał na szybko zrobić coś jedną ręką :)


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#1099 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2019 - 19:54



Panowie. Czy jeśli urządzenie jest zadoliowane i nie aktywowane, to na checkcoverage powinno coś pokazać? Cokolwiek?

 

Że urządzenie nie zostało jeszcze aktywowane. Coś w tym rodzaju. Ale bierz pod uwagę to, że po aktywacji gwarancja będzie szła od momentu zakupu u oficjalnego resellera, a nie od momentu, w którym telefon zaloguje się do iCloud.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 09 października 2019 - 19:55

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1100 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 października 2019 - 20:19

Czy odnotowaliście problemy z szybszym rysowaniem się szkła w nowych 11? Na forum Apple aż huczy od przypadków gdy po niespełna 2 dniach użytkowania, a czasem kilku h użytkownicy skarżą się na rysy. Link: https://discussions....hread/250669687

Tak, już o tym wspomniałem. Rysy pojawiły mi się zarówno na 11 Pro, jak i 11 Pro Max. Ekran jest bardzo podatny na rysy.


instagram - czacha




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych