Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Załaczniki - ile miejsca?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 06 września 2019 - 17:25

Na forum, można dodawać załączniki, można też je zapisywać na myapple.pl

i teraz mam pytanie, czy maksymalnie 500 kB (na wszystkie załączniki) jest właściwe?

Bo tylko tylko taką "pojemność" mam dostępną na moim profilu.

 

Proszę zobaczyć załącznik

 

Załączony plik  Zalaczniki.jpg   14,51 KB   0 Ilość pobrań



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2019 - 17:48

Nie narzekaj. To 10x więcej niż pojemność skrzynki mailowej, jaką miałem na uczelni.









25 lat temu. :-)

#3 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 06 września 2019 - 20:53

Na forum, można dodawać załączniki, można też je zapisywać na myapple.pl

i teraz mam pytanie, czy maksymalnie 500 kB (na wszystkie załączniki) jest właściwe?

Bo tylko tylko taką "pojemność" mam dostępną na moim profilu.

 

Proszę zobaczyć załącznik

 

attachicon.gif Zalaczniki.jpg

 

Tak musi być, bo nikt póki co tego nie zmienił... Zamiast się w to bawić i kombinować, lepiej załóż konto na imgurze czy korzystaj z jakichś innych hostingów... Ja tak robię od dawna :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#4 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 06 września 2019 - 22:59

Tak musi być, bo nikt póki co tego nie zmienił... Zamiast się w to bawić i kombinować, lepiej załóż konto na imgurze czy korzystaj z jakichś innych hostingów... Ja tak robię od dawna :).

 

Racja i nie...

 

Racja - bo trzymanie załączników na innych, przewidzianych do tego serwerach, nie obciąża forum, i nie zajmuje miejsca na serwerze forum.

(myślę, że załączniki to praktycznie w ≈100% obrazki)

 

I nie... zdarza się tak, że serwer niezwiązany z forum, przestanie istnieć, lub zmieni zasady i wtedy pomimo, że forum, nadal udostępnia informacje - tekst!

Dla których nierzadko, uzupełnieniem są obrazki, rysunki, schematy...

Bywa, że pełnią one kluczową rolę i co wtedy...? Przekaz staje się niejasny, lub wręcz bezwartościowy.

 

Jako przykład, poszukałem własny tekst, sprzed 12 lat, forum istnieje, tekst też, ale grafika przepadła (bo była na innym serwerze).

https://pdaclub.pl/f...0)-pomocnik-)/

Licznik z tamtego forum pokazuje "Przeczytany 23 189 razy" czyli tamte informacje były, przez jakiś czas użyteczne, budziły zainteresowanie,

oczywiście teraz mało kogo to interesuje, ale taki zabytkowy... sprzęt (i problemy jakie niesie) dla pasjonatów, nadal mogą być ciekawe - i co...

Ano dziury...

 

Dlatego, moim zdaniem zwiększenie przestrzeni z 500 kB byłoby pomocne, też dla zachowania integralności tekstów i obrazków czyli przekazu, informacji, pomocy - na tym forum.

Tak teraz, ale w przyszłości...



#5 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 07 września 2019 - 16:46

To zależy od hostingu ;). Kiedyś wrzucałam obrazki na zapodaj, ale tam grafiki znikają po kilku dniach (to jest zresztą napisane gdzieś w ich regulaminie), natomiast jeśli chodzi o Imgura jako takiego - odszukałam swoje posty niemal sprzed roku (te z grafikami) i grafiki dalej są widoczne. Stąd polecam właśnie Imgura :). Ciężko powiedzieć, czy w kwestii załączników na forum cokolwiek się zmieni, więc trzeba sobie jakoś radzić :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 września 2019 - 17:42

Nie wiem, co ten wątek robi tutaj, a nie w propozycjach zmian, niemniej: dzięki za zgłoszenie pomysłu, przekażę Administracji i przemyślimy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych