Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwne wybudzanie Maka Mini 2018 przez mysz BT Logitech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2019 - 06:49

Witam wszystkich

 

Rzadko piszę o jakichś dziwnych zachowaniach maka, ale...

 

Wczoraj po raz pierwszy uruchomiłem Maka Mini 2018 (i7/16/256). Do Mini jest podłączony ATD przez przejsciówkę T3-T2, starsza klawiatura bezprzewodowa Apple (bez przycisku funkcyjnego Launchpad), bezprzewodowa mysz Logitech M705 podłączona przez dongla USB, który jest wpięty do monitora oraz dwa dyski zewnętrzne WD (jeden wpięty bezpośrednio w maka po USB, drugi w monitor po FW800).

 

Zauważyłem dwie sprawy:

 

1. Po zainstalowaniu w panelu sterowania programu do ustawiania myszki Logitech, mysz w tym programie nie była widoczna i działała jak zwykła mysz (bez przypisanych dodatkowych funkcji na przyciskach) Pomogło wyciągnięcie i ponowne włożenie dongla. Po pewnym czasie mysz znowu "znikła" z ustawień i trzeba było powtórzyć operację.

 

2. Po uśpieniu maka, chciałem sprawdzić jak szybko się wybudza i nacisnąłem klawisz myszy. Jedyną reakcją było uruchomienie dysków zewnętrznych. Dopiero drugie naciśnięcie wybudziło ekran. Sprawdziłem wybudzanie klawiaturą i wystarczyło raz nacisnąć klawisz. Nie wiem, co może być przyczyną. Może przejściówka TB3-TB2? Spróbuję podłączyć mysz bezpośrednio do maka.

 

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Pozdrawiam

 

Michał 

 

edit 6.09.2019 - Podłączyłem dongla bezpośrednio do Maka i działa to lepiej.


Użytkownik RiQ edytował ten post 08 września 2019 - 08:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych