Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk zewnętrzny USB-C - niska szybkość przesyłu danych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 deejayscream

deejayscream
  • 161 postów
  • SkądWałcz

Napisano 03 września 2019 - 17:01

Witam.

Wyciągnąłem ze swojego starego MBP 2 dyski SSD,Samsung 840 i leciwy OCZ Vertex,oba SATA 3.

Zakupiłem 2  obudowy  zew. usb-c gen2,kabel usb-c,ale po wsadzeniu dysków i podłączeniu do Imaca 2017 ich prędkośc read/write maks to ledwo 150 mb/s.

Oczekiwałem prędkosci na poziomie 400 mb/s.

Pytanie moje,gdzie w takim razie leży problem?Słabej jakości obudowy,może kabel?Jest wyrażnie napisane w specyfikacji,że usb 3.1 gen 2,więc prędkość powinna być mimo wszystko wyższa.

Czy ktoś ewentualnie może polecić obudowę do dysku ssd pod usb-c,która gwarantuje wyższe osiągi?

Dziękuję!

• ftpd lubi to

#2 Iro

Iro
  • 6 743 postów

Napisano 05 września 2019 - 12:38

Nie napisałeś jakiej wielkością są te SSD, ale po transferach widać, że są małe. Raczej nie liczył bym na wyższe transfery. Kupowanie kieszeni USB-C gen.2 nie ma sensu przy dyskach SATA, bo i tak maksymalny ich transfer będzie do max 500MB/s. Do zwykłej kieszeni wystarczy label USB3-USBC.

Użytkownik Iro edytował ten post 22 września 2019 - 08:09

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl

#3 deejayscream

deejayscream
  • 161 postów
  • SkądWałcz

Napisano 19 września 2019 - 09:31

Pomogło całkowite wyzerowanie dysków (opcja najdłuższa) oraz inna,lepsza obudowa usb-c 3.1 gen 2 z innym kablem.

Transfery na poziomie 500 mb/s. Dysk OCZ nie osiąga więcej niż 200,ale z pozostałych jestem zadowolony.

#4 tomtom_su

tomtom_su
  • 343 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 19 września 2019 - 10:23

Mógłbyś się pochwalić jakie obudowy kupiłeś?

#5 deejayscream

deejayscream
  • 161 postów
  • SkądWałcz

Napisano 20 września 2019 - 11:12

Pewnie,że mogę,ale boje się bana za reklamowanie przedmiotów kupionych na innych portalach:) Ryzyko bana...

Chętnych zapraszam na priv :)

#6 Zireael

Zireael
  • 840 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 20 września 2019 - 12:53

Nie przypominam sobie, żeby ktoś tu dostał bana za wstawienie linka do przedmiotu, który kupił i z którego jest zadowolony :). Poza tym, być może ktoś też szuka takiej obudowy - jak nie chcesz podać linka, to podaj chociaż producenta i model :).

MacBook Pro 13 (2018) Silver   |    Magic Mouse 2 White   |    iPhone 11 Pro Silver +  Silicone Case (Alaskan Blue)   |    Watch Series 5 Nike GPS Silver (40 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018) Silver   |    AirPods 1

#7 winmaciek

winmaciek
  • 2 915 postów
Napisano 20 września 2019 - 13:06

Generalnie można umieszczać linki do przedmiotów. A jakby się zdarzyło, że w jakimś przypadku (z tej czy innej przyczyny) jednak nie, to (oczywiście, jeśli to nie jest jakaś recydywa czy spam) nie ma szczególnych konsekwencji.

iPhone XS, iPad 10.5"

#8 deejayscream

deejayscream
  • 161 postów
  • SkądWałcz

Napisano 20 września 2019 - 19:30

Ok. A więc:

https://www.amazon.d...omputers&sr=1-9

Super produkt i maks osiągi

Dla mniej wymagających,ale również wysokie wyniki transferów plus adapter do USB-A w zestawie:

https://allegro.pl/o...-3-1-8287906557

Testowane i śmiało mogę wszystkim polecić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych