Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook A1466 - Nie włącza się/brak ładowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Dec

Daniel Dec
  • 4 postów

Napisano 02 września 2019 - 13:23

Dzień dobry,

 

Potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu usterki w Macbook Air A1466 Early2015, Motherboard: 820-00165.

 

Laptop został zalany około 2 lata temu. Został wyczyszczony i sprawdzony w znanym serwisie. Dotychczas wszystko było w porządku, lecz niedawno laptop przestał reagować na włącznik. Dosłownie zmarł bez żadnych oznak życia. Z myślą że jest on bardzo rozładowany chciałem go naładować lecz lampka we wtyczce zasilacza zgasła. Zasilacz testowałem na innym macbook-u więc jest on sprawny a oprócz niego mam kabel który jest podłączony do zasilacza laboratoryjnego. 

 

Zasilacz laboratoryjny pokazuje prąd 0.052A. Po analizie schematu i pomiarach, trafiłem na bezpiecznik F7140 - 8AMP-24V którego napięcie wynosi 0.50V i spada co 0.01V aż do zera. 

 

Na co może wskazywać ta sytuacja? Powinienem wymienić bezpiecznik czy szukać przyczyny gdzie indziej? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Daniel D

 

Załączony plik  IMG_20190902_135812.jpg   47,99 KB   0 Ilość pobrań



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2019 - 08:47

Po analizie schematu i pomiarach, trafiłem na bezpiecznik F7140 - 8AMP-24V którego napięcie wynosi 0.50V i spada co 0.01V aż do zera.


Przeanalizuj jeszcze raz. Zastanów się do czego służy ten bezpiecznik i jak można go sprawdzić

Na co może wskazywać ta sytuacja?


Na brak zasilania płyty


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 Daniel Dec

Daniel Dec
  • 4 postów

Napisano 05 września 2019 - 15:50

Przeanalizuj jeszcze raz. Zastanów się do czego służy ten bezpiecznik i jak można go sprawdzić

Na brak zasilania płyty


Cała linia PPBUS_G3H ma napięcie 0.5V które spada do 0 w ciągu kilku minut mierzenia.
Bezpieczniki powinny nie piszczeć podczas testu ciągłości linii w multimetrze. W MacBook-ach bezpieczniki bez względu na to czy są sprawne czy nie, pokazują zwarcie.

Byłby ktoś w stanie pomóc?
Mogę wysłać schemat razem z boardview.

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2019 - 08:53

(...)Bezpieczniki powinny nie piszczeć podczas testu ciągłości linii w multimetrze. W MacBook-ach bezpieczniki bez względu na to czy są sprawne czy nie, pokazują zwarcie.(...)

Byłby ktoś w stanie pomóc?


Kolego - nie obraź się, ale nikt Ci nie pomoże, a obawiam się, że po twojej twórczości żaden serwis nie podejmie się naprawy. Moja rada. Zacznij od podstawowej wiedzy jak sprawdzić bezpiecznik i jak działają podstawowe elementy elektroniczne, tak bierne jak i aktywne. Potem warto abyś nauczył się czytać schematy ze zrozumieniem bo nawet element który podajesz nie jest bezpiecznikiem głównym.  Sprawny bezpiecznik powinien "piszczeć" w teście ciągłości multimeru, zaś niesprawny pokazuje przerwę  a nie zwarcie. W elektronice tak jakoś dziwnie jest, że jak urządzenie (sekcja płyty) nie dostanie prądu to nie działa....


 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 06 września 2019 - 13:30

Trzeba rozebrać i zobaczyć, jak to wygląda środku.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 września 2019 - 13:58

Trzeba rozebrać i zobaczyć, jak to wygląda środku.

 

Kolego przestań już pisać głupoty i robić pośmiewisko z siebie i firmy


  • makemymind i notedeagle lubią to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych