Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co kupić po trzech latach używania iP7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 DMCK

DMCK
  • 211 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 00:01

Cześć równo 3 lata temu doradziliście, żeby brać 7 po premierze. Zapłaciłem za niego w Tmobile 1800 zł i 24 miesiący po 100 zł (umowa na 2 lata). Jak łatwo policzyć wyszło 4200 zł. Trzeci rok używania telefonu to prepaid który w skali roku wyniósł 360 zł. Suma 4560 zł. Jak to podzielimy przez 36 miesięcy użytkowania to miesięczny koszt utrzymania takiego zestawu wynosi 127 zł brutto. Jestem przedsiębiorcą, więc podatek odliczę. Przyjmijmy, że stówa miesięcznie to koszt niewielki jak za to co iP7 oferuje. Pominę już, że jeszcze pareset złotych jest wart. Jednym słowem telefon na siebie zarobił. Oj tak, zarobił.

 

Jak używam telefonu? Dzwonię, smsuję, mailuję, robię zdjęcia dziecku. Używam Yanosika, map Google.

 

Przejdę do sedna. Czy byście jeszcze rok zostali z iP7 czy poszli w iP10 lub iP10s? A może zaczekać na iP11? Co WY byście zrobili na moim miejscu?

 

Howgh!


Użytkownik DMCK edytował ten post 30 sierpnia 2019 - 00:03


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2019 - 00:57

Generalnie to bym poczekał. Raz, że wyjdą nowe iPhone'y za chwilę, dwa, zaraz będzie iOS 13 i będzie można realnie ocenić, czy można zostać jeszcze rok czy nie.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 06:37

Cześć równo 3 lata temu doradziliście, żeby brać 7 po premierze. Zapłaciłem za niego w Tmobile 1800 zł i 24 miesiący po 100 zł (umowa na 2 lata). Jak łatwo policzyć wyszło 4200 zł. Trzeci rok używania telefonu to prepaid który w skali roku wyniósł 360 zł. Suma 4560 zł. Jak to podzielimy przez 36 miesięcy użytkowania to miesięczny koszt utrzymania takiego zestawu wynosi 127 zł brutto. Jestem przedsiębiorcą, więc podatek odliczę. Przyjmijmy, że stówa miesięcznie to koszt niewielki jak za to co iP7 oferuje. Pominę już, że jeszcze pareset złotych jest wart. Jednym słowem telefon na siebie zarobił. Oj tak, zarobił.

Jak używam telefonu? Dzwonię, smsuję, mailuję, robię zdjęcia dziecku. Używam Yanosika, map Google.

Przejdę do sedna. Czy byście jeszcze rok zostali z iP7 czy poszli w iP10 lub iP10s? A może zaczekać na iP11? Co WY byście zrobili na moim miejscu?

Howgh!


Równie dobrze mógłbyś mieć iP6 i nadal nie musiałbyś go zmieniać, tak jak nie musisz na siłę zmieniać 7. Te 3 lata to nic dla tych telefonów. W porównaniu z lagującymi po miesiącu Androidami to niebo a ziemia :)
  • 5b46927ee6 lubi to
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2019 - 06:58

Ja używam 7+ od premiery i póki co nie widzę potrzeby zmieniania na nowy model. Podobnie, jak Ty prowadzę działalność i nie dostrzegam żadnych biznesowych korzyści z trochę większego ekranu czy zmiany TID na FID. Ja zmienię gdy:

  • obecny telefon się zepsuje lub
  • przestanie otrzymywać nowe wersje iOS lub
  • na nowej wersji iOS zacznie w sposób widoczny zamulać lub
  • nowy model będzie miał jakąś funkcję, którą uznam za faktycznie przydatną.

W innym przypadku po co miałbym to robić?


  • Filip454 lubi to

#5 DMCK

DMCK
  • 211 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 12:13

Generalnie to bym poczekał. Raz, że wyjdą nowe iPhone'y za chwilę, dwa, zaraz będzie iOS 13 i będzie można realnie ocenić, czy można zostać jeszcze rok czy nie.

Masz racje. Dwa tygodnie mogę zaczekać.


Równie dobrze mógłbyś mieć iP6 i nadal nie musiałbyś go zmieniać, tak jak nie musisz na siłę zmieniać 7. Te 3 lata to nic dla tych telefonów. W porównaniu z lagującymi po miesiącu Androidami to niebo a ziemia :)

Coraz więcej pracuje w sieci, oczywiście mam maca, ale w podróży łatwiej jest na iPhonie. Najbardziej potrzebuję dużego ekranu.


Ja używam 7+ od premiery i póki co nie widzę potrzeby zmieniania na nowy model. Podobnie, jak Ty prowadzę działalność i nie dostrzegam żadnych biznesowych korzyści z trochę większego ekranu czy zmiany TID na FID. Ja zmienię gdy:

  • obecny telefon się zepsuje lub
  • przestanie otrzymywać nowe wersje iOS lub
  • na nowej wersji iOS zacznie w sposób widoczny zamulać lub
  • nowy model będzie miał jakąś funkcję, którą uznam za faktycznie przydatną.

W innym przypadku po co miałbym to robić?

JW. Najbardziej potrzebuję dużego ekranu. 



#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 12:33

Z jednej strony wczoraj namówiłem teścia na iP7 i kupił, bo to dobry telefon jest,  ale sam już bym go nie używał (mały, moja córka używa, ale ma młode oczy) i cieszę się z XR. Jednak premiery za dwa tygodnie sprawią, że obecna generacja stanieje w kanale oficjalnym nawet, a może będzie coś nowego, co Cię zachwyci. Dla użytkowników typu telefon/sms/applepay i trochę zdjęć to iP7 nadal będzie super. Ale jak wchodzi mail, przeglądarka, dokumenty to nowe modele z notchem - zależy kogo na który stać ostatecznie plusy (miałem 8+).



#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 12:36

Ja właśnie jestem w trakcie namawiania teściowej na zakup iP. Zdecydowanie nie chce wydać 3 tys., ale chce nowy, na fakturę 23%. iP7 mamy od trzech lat w rodzinie i z wyjątkiem baterii działa bardzo dobrze. Tyle, że mam jednak opory przed polecaniem jej po takim czasie od premiery, bo to ma być telefon na kilka lat.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 13:47

Zależy jaka teściowa - swojej bym nie polecił nic bez klawiszy, a są takie, że nie wezmą jeśli aparat do selfie nie ma 20mpix :). 8 jest cięższy, bardziej kosztowny w naprawie i nie widzę powodu, by był znacznie dłużej w sprzedaż. 7 jest nadal w oficjalnej sprzedaży apple, więc jeszcze kilka lat pożyje. Teść mimo 83 lat wszedł w iOS bez problemów, ale jemu starczy telefon, kontakty, kalendarz i wiadomości. Mail raz na tydzień.


  • Filip454 lubi to

#9 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 03 września 2019 - 20:56

Podobnie, jak Ty prowadzę działalność i nie dostrzegam żadnych biznesowych korzyści z trochę większego ekranu czy zmiany TID na FID.

Dla mnie FaceID to absolutna rewelacja. TouchID wiecznie mi nie działało z powodu wykonywanej pracy rzadko kiedy bezbłędnie natychmiastowo sczytywał palec.


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#10 DMCK

DMCK
  • 211 postów

Napisano 08 września 2019 - 22:01

Poczekam na tę 11, choć nie wiem co będzie mogła mieć więcej niż 10. Może lepszy aparat. Ale nawet jak będzie niewiele lepsza, to X będzie sporo tańszy.



#11 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 09 września 2019 - 10:33

X teraz będzie w bardzo atrakcyjnej cenie z dobrym systemem. Na koniec roku będzie można pewnie jeszcze taniej kupić


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#12 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 września 2019 - 11:56

Wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie iPhone 11 lub XR. Do rzeczy o jakich wpomniałaś jak najbardziej się nadaje i ma ekran większy od iPhone X, Xs, czy 11 pro. 



#13 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 12 września 2019 - 12:27

Sam jestem w podobnej rozkmince. 

 

Ja zdecydowany, ze dopóki z moim IP nic złego się nie dzieje nie będę nic na chwile obecna zmieniał. Jak już dojdzie do takiej sytuacji w ciągu kilku miesięcy, to będę rozważał pomiędzy IP11, a IP XS/XS Max. Rożnicę względem IP11 Pro/Pro Max przeznaczę na wyjazd z rodzina w jakieś fajne miejsce. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych