Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowarka/kabel do Air 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 maclaren2

maclaren2
  • 36 postów
  • SkądKutno

Napisano 29 sierpnia 2019 - 12:45

Cześć, posiadam, ładowarkę Huawei od mojego telefonu Mate 20 pro również na USB C jednak nie współpracuje ona z moim Mac'iem co mnie trochę denerwuje ponieważ oryginalna ładowarka od komputera jest strasznie wolna przy ładowaniu telefonu. Teraz moje pytanie czy Mac wymaga jakiegoś specjalnego standardu USB C? Czy można ładować maca innymi ładowarkami czy musi to być tylko i wyłącznie ładowarka Apple? 

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, 

Rafał



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2019 - 12:56

Nie wiem jak w przypadku tej konkretnej, ale generalnie można korzystać z ładowarek innych producentów. MacBook z tego, co kojarzę wspiera PD (Power Delivery), więc ładowarka też powinna to wspierać. No i odpowiedni moc, ta od Huawei ma coś koło 40 W, a ta od MB ~60. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 maclaren2

maclaren2
  • 36 postów
  • SkądKutno

Napisano 29 sierpnia 2019 - 15:33

Na mojej ładowarce od Maca jest moc 30W, a ta od Huawei 40W więc i tak 10 więcej. Sprawdzałem ją z innymi urządzeniami i działa bez problemu, tylko z Airem jest problem. 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2019 - 16:47

Moc prądu elektrycznego wynika ze wzoru P = I * U, gdzie:

P - moc [W]

I - natężenie [A]

U - napięcie [V]

czyli taką samą moc możemy uzyskać poprzez różną kombinację natężenia i napięcia. 

Zastrzegam, że mogłem tu coś przeoczyć, ale z szybkiego wyszukiwania w internecie wynika, że Power Delivery (standard USB) polega bardziej na zwiększaniu napięcia (np. dla MacBooka Air to by było 10 V i 3 A), podczas gdy SuperCharge Huawei to 5 A i 8 V). Wyjaśniałoby to zarówno brak ładowania MacBooka (nie „dostaje” odpowiednio wysokiego napięcia), jak i wolne ładowanie Huawei (nie wspiera PD i przełącza się na podstawowe, wolne ładowanie).

Tak ja to widzę.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 29 sierpnia 2019 - 17:10

@Winmaciek - też tak myślę

@maclaren2 - a ta ładowarka od mate to ma dziurkę usb-c czy też usb-a i kabelek usb-c do usb-a?



#6 maclaren2

maclaren2
  • 36 postów
  • SkądKutno

Napisano 02 września 2019 - 00:25

USB A. Zmieniłem kabel i wyszło na to, że mac nie obsługuje kabli od szybkiego ładowania. Przy zmianie kabla na ten bez obsługi szybkiego ładowania (bodajże 2.4A) działa. A co do podłączania ładowarki od maca do telefonu jest wzrost szybkości ładowania względem choćby ładowarki od iPhona jednak wciąż jest zdecydowanie wolniej niż używając oryginalnej ładowarki. Parametry ładowarki Huawei to 40W, 5V2A lub 9V2A lub 10V4A. Ładowarka apple ma 30 W to i tak więcej mocy nie przekaże z tego co rozumiem. Swoją drogą nie rozumiem czemu Apple daje słabsze ładowarki do komputerów niż Huawei do telefonu i przy okazji nie może zadbać o współpracę z czymś innym niż tylko własne rozwiązania. 


Użytkownik maclaren2 edytował ten post 02 września 2019 - 00:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych