Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk sieciowy do TimeMachine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 27 sierpnia 2019 - 00:36

Witam serdecznie,
Potrzebuję dysk do backupu 2 Macow. Zastanawiam się nad jakimś dyskiem sieciowym.
Możecie coś polecić (obsługującego Time Machinę)?

#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 27 sierpnia 2019 - 17:28

Większość NASów obsługuje Time Machine. Ja lubię Synology, chociaż nawet go nie mam :)



#3 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 27 sierpnia 2019 - 19:15

Poosiadam WD My Cloud EX2 Ultra od 2 lat wszystko dobrze działa.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 14:02

Odkopię - korzystając z "walającego się po domu" mini PC Asusa (Pentium G5400, SSD 120, 8GB, wymiary maca mini) dokupiłem drugi, większy dysk i zainstalowałem Open Media Vault - darmowe oprogramowanie NAS. Nie jestem guru Linuxa, ledwo ogarniam. Wcześniejsza próba z FreeNAS nie udała się - niezgodna karta sieciowa i za trudne rozwiązanie tego problemu. 

 

Serwer ślicznie obsługuje Time Machine - łączenie jest natychmiastowe. Dostęp przez SMB do dysku błyskawiczny. Mierzona wydajność jest na poziomie szybkości łącza 1G (Ethernet). Jest to nieporównywalnie lepsze niż dysk podpięty do rutera albo starszy, jednodyskowy NAS WD.

 

Dodatkowo Open Media Vault jest serwerem PhotoPrism - aplikacji do katalogowania zdjęć ze sztuczną inteligencją (rozpoznaje twarze i sceny), a zdjęcia z telefonu wysyła PhotoSync (aplikacja z App Store). I do tego jest synchronizacja z One Cloud, co pozwala zabezpieczyć te zdjęcia dodatkowo.

 

Dla mnie to był koszt jednego dysku. Zużycie prądu - większość czasu 8W, w trakcie intensywnego dostępu do dysku - 13W, w trakcie katalogowania/kodowania zdjęć - ponad 40W ale to się zdążą żadko. Komputerek jest cichusieńki. Patrząc po obciążeniu procesor typu Celeron i 4GB ram starczyło by leciutko.


  • MiL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych