Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP- Retina, 15-inch, Early 2013 - problem z bateria/temperatura - HighSierra/Mojave


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niko911

Niko911
  • 54 postów

Napisano 26 sierpnia 2019 - 21:20

Witam,

 

Posiadam MBP 2013 (pierwsza retina). Półtora roku temu oddałem laptop na wymianę gwarancyjną (do autoryzowanego serwisu apple) która obejmowała wymianę baterii, topcase, klawiatury, gładzika łącznie + wymianą pasty termoprzewodzącej. Do tamtego momentu używałem systemu Mavericks - z komputerem nigdy nie miałem problemu, komputer szybko pracował, szybko się odpalał, nie przegrzewał i dobrze trzymał na baterii.

 

Kiedy w końcu bateria przekroczyła grubo ponad 1000 cykli, komputer przegrzewał się i siłą rzeczy bateria już odmawiała posłuszeństwa. Po wymianie serwisowej w/w rzeczy od razu zainstalowałem HS a następnie zrobiłem aktualizacje do Mojave.

 

Od momentu kiedy przesiadłem się na HS a później Mojave, komputer mocno nagrzewa się na górnym topcase (przy klawiszach funkcyjnych F1-F9) w momentach kiedy przeglądam internet, oglądam netflixa itd. Bateria ma 260 cykli, trzyma mi w zależności od 5,5h do 2h w przypadku oglądania np. netflixa. Laptop jest nagrzany a miejsca na górnym topcase są naprawdę gorące....

 

Stawiałem system na nowo, resetowałem kontroler SMC, niesetety nic nie pomogło.
Wiem że HS i Mojave jest pisane pod nowe MBP i ich nową architekturę, zastanawia mnie czy to nie jest problem ? W mojej ocenie na maverick komputer po prostu pracował lepiej pod każdym względem. Niestety część programów miała już problem z kompatybilnością dlatego postanowiłem przesiąść się od razu do najnowszej wersji oprogramowania. 

 

 

Zastanawia mnie czy ktoś ma lub miał podobny problem ze swoim MBP 2013 retina ? I Jakie ma odczucia z przesiadki z Mavericks -> HighSierra/mojave ? Mam na myśli kwestię dot. temperatur, pracy baterii i ogólnej wydajności laptopa. 

 



#2 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 27 sierpnia 2019 - 07:50

Możesz spróbować zbić temperatury z użyciem programu Macs Fan Control. Może będzie trochę głośniej, ale komputer nie powinien tak się grzać :). Co prawda mam MBP 2018 (więc siłą rzeczy jest inna konstrukcja), ale możesz spróbować z takimi ustawieniami dla wentylatora:

pl3DdMz.png


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#3 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 28 sierpnia 2019 - 14:51

Wymiana baterii w Macbook'u często pomaga, ale nie zawsze tylko to. Może to być też grafika


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych