Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Laptop na studia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cuzco

Cuzco
  • 15 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 12:23

Witam.
Stoję przed wyborem laptopa na studia będzie mi służył do przeglądania internetu, jakieś prezentacje, notatki wordy, oglądanie filmów raczej nic wymagającego. Czy warto postawić na nowego macbooka pro 2019 w wersji podstawowej 128 GB czy lepszym wyborem by było pojęcie w windowsa np. Jakiś dell xps lub Asus zenbook? Laptop miałby być już na kilka lat, więc ważne żeby nie złapał zamuły po roku lub dwóch. Osobiście posiadam tez iPhone i wiele słyszałem o super łączeniu się iPhone z MB itp ale jak to wyglada w codziennym życiu ułatwia? Do tego trochę się obawiam małej pamięci 128gb czy da się to potem jakoś rozszerzyć? Słyszałem o kartach sd ale już chyba tego portu nie ma... Chętnie bym usłyszał opinie kogoś kto użytkuje wersje 128gb.

#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 12:24

Pojemnosc ssd to indywidualna kwestia. Ja bym wolal doplacic do 16 ram.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 14 sierpnia 2019 - 12:59

Nie da się rozszerzyć SSD. Właściwie nic nie da się rozbudować. Takze dobrze przemyśl wybor, bo będzie z to ą przez kilka lat.

Do takich zastosowań wystarczy Air.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 14 sierpnia 2019 - 13:00


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 14:01

Wystarczy Air a za cenę pro to i na 256GB starczy (a pewnie i na 16GB). Jednak świat windowsa ma ciekawe oferty - do Polski wchodzą laptopy LG Gram - życie baterii i masa to ekstraklasa, do tego można samemu dodać drugi dysk i RAM (tak można upgradować 14" laptop o masie poniżej 1kg, który ma do tego sensowne złącza). A rozważałeś iPada Pro (czy nawet Air)? Masa, bateria, cena, wydajność, a z iPadOS da się używać...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych